Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Astro

Ukraina

Recommended Posts

Jasne, ale czy kacapy nie mają już Kazachstanu? ;)
Poważniej, to sądzę, że giełda tu już tak nie namiesza, a możliwości jednak są. Podejrzewam (nie chce mi się sprawdzać), że tabelka którą podlinkowałeś nie dotyczy jednak tych pastylek, które lądują w prętach paliwowych, choć owszem, może to być uran w pociskach podkalibrowych, których na Ukrainie brak.

Na marginesie: ruskie wszystkiego na raz nie wezmą, bo już liżą rany. Taki kacapski ranny ptaszek - bardzo ranny. Oby był bardziej ranny.

Terminator oberwał:
https://www.onet.pl/film/onetfilm/inwazja-rosji-na-ukraine-mariana-naumowa-odpowiada-schwarzeneggerowi/cm6fvg8,681c1dfa
A wystarczy podsumować: pani putinoumna, wyciskaj se dalej w moskwie tę ławeczkę.

Czy inteligentny kacap wie kiedy okręt tonie?
https://www.onet.pl/film/onetfilm/czulpan-chamatowa-kim-jest-aktorka-popierala-putina-teraz-uciekla-z-rosji/ez19jzp,681c1dfa

Wiem, z inteligencją przesadziłem...

Ed. Jeszcze brakuje mi czegoś na KW. Gdzie te wszystkie rusossacze (dobra: rusoobciągacze) są w kwestii tego "geniusza" miedwiediewa? Czyżby wili się w "bólach fantomowych"? Podejrzewam, że Korwin jednak nie bardzo. ;)

Właśnie obejrzałem kawałek programu Towarzyszki Panienki. To stamtąd znalazłem ciekawą zagadkę, jaką Warzesze zadał K. Stanowski:

Gdyby jechał pociągiem i skręcając w prawo spowodowałby wzrost ceny benzyny do 8 złotych, a skręcając w lewo rozjechałby małą dziewczynkę, to co by wybrał?

Warzecha wybrał dziewczynkę (znaczy rozjechałby ją), wprawdzie nie powiedział tego wprost, ale tak wynikało z wymijającej odp. Ja bym jednak ułatwił mu zadanie, żeby aż tak tak plątać się nie musiał. Dodałbym, że chodzi o ukraińską dziewczynkę. Ach, wtedy nie byłoby jasne.

Towarzyszowi radarowi jeszcze bardziej ułatwię zagadkę: dziewczynka pochodzi albo z Ukrainy, albo z targowickiej rodziny, znaczy kogoś z PO. Myślę, że towarzysz radar by się zakumplował z Warzechą.

W dniu 20.03.2022 o 08:20, 3grosze napisał:

nad czym się prześlizgnąłeś

Załóżmy, że ja nie będę tak jak Ty zakładał złej woli rozmówcy jak coś pominiesz, a pominąłeś. Pamiętaj, że każdy sądzi wg. siebie :)

Tobie chodzi, aby wykazać, że PO s*a na Polskę w UE, ponieważ głosowało przeciwko podatkowi wielkopowierzchniowemu

Nie chodzi przecież tylko o to, a nawet gdyby, to jaki interes polityczny, nasz interes polityczny, był w tym? Żaden, ot po prostu tak właściwie trochę na złość. Tak samo było np. z becikowym, ot tak, żeby im nie zagrało, a że ze stratą dla Polski to już kto by się przejmował. Nie bronię interesów pisu, pewnie część by przejedli, część rozkradli, a część roztrwonili na socjal, nie mniej jednak to była kasa, która mogła jakoś nam pomóc, a nie dostaliśmy jej przez... no właśnie, właściwie przez co?

, a ja że nie s*a na Polskę w UE, tylko Unia uzależnia przyznanie kasy, od zachowania praworządności, aby pisleryzmu w przyszłości w Polsce nie było.

I tu się mylisz, bo zakładasz, że ta "Unia" dba o pisleryzm, demokrację etc. To jest coś co Ty pominałeś. Tam siedzą politycy tacy sami jak u nas, każdy ciągnie w swoją stronę uwzględniąjąc oczywiście interesy szerszej grupy, ale nie za darmo. Dzisiaj ty weźmiesz więcej, bo np. masz wybory, a jutro wybory będą u mnie to ja dostanę więcej. Nic ponad to. Interesy, pieniądze i władza, która je zapewnia. Tusk został przewodniczącym nie dlatego, że jest jakimś mężem stanu tylko akurat te frakcje mają większość. To oni obsadzają stanowiska "swoimi" w Unii. Tu nie ma żadnej głębszej filozofii. Z tego trzeba sobie zdać sprawę. Przy takim układzie to PiS ma przerąbane, a jak się zmieni u nas władza na PO to będzie "od razu lepie". Tylko wcale nie powiedziane, że długofalowo dla kraju lepiej. Potem może się zmienić układ sił w Unii i to PO będzie się użerało. Tak się akurat składa, że jest jak jest i to akurat nam, mniej więcej, na rękę, bo USA ma zbieżne interesy z nami, teraz. Jak się rozjadą to będzie gorzej. A czy interesy zbieżne z DE nam pasują to już każdy sobie sam odpowie z kim oni chętniej się dogadują, z nami czy z RU, i co z tego dla nas wynika. Widać było reakcję na wojnę w UA, mamy NS1 i NS2, coś nam te "odwilże" z relacjach z RU dały? Coś chyba nie za dużo. Także nie ma co się cieszyć, że rządzi PiS, ale błędnym jest przekonanie, że jak go nie będzie to będzie lepiej. Nie jestem też tak całkiem przekonany, że jakby teraz PO doszło do władzy to by wycofali te "bardzo szkodliwe" zmiany wprowadzone przez PiS. Jakoś CBA przez 8 lat nie zliwidowali, a w momencie zakładania go przez PiS to było "policja polityczna, bat na opozycję" i takie tam podobne hasła. To samo zresztą z WOT i hasłami o "przybudówce PiS, prywatnej armii Antoniego" itp. Świat nie jest zerojedynkowy, że masz tylko pis i nie pis. Nie będę głosował na PiS w następnych wyborach, ale wychodzi na to, że w ogóle, bo na kogo ja mam dzisiaj głosować?

A co do TK, Pawłowicz i TK to mi się nie łączy, a jednak jest. Czy w normalnej demokracji sędzia jest bezstronny i w ogóle nie wiadomo jak zagłosujem bo kieruje się tylko i wyłącznie literą prawa i tę literę można interpretować tylko w jeden sposób? Nie żartujmy. Dzisiaj dla kogoś ten TK jest upolityczniony, ale dla innych był wcześniej. Dla jeszcze innych i wcześniej i teraz, co zresztą nie jest taką niespodzianką. Może jakby wybory do TK czy SN były powszechne, ale tam gdzie to politycy wybierają (prezydent, parlament) to trudno oczekiwać czegoś innego. Dzisiaj tak, a jutro inaczej. W US to nawet masz określone (mniej więcej oczywiście) procentowe "skłonności" sędziego w danym typie sprawy. Jawność się liczy, a nie "upolitycznienie".

https://en.wikipedia.org/wiki/Ideological_leanings_of_United_States_Supreme_Court_justices  

https://en.wikipedia.org/wiki/Supreme_Court_of_the_United_States

1 godzinę temu, radar napisał:

a nie dostaliśmy jej przez... no właśnie, właściwie przez co?

Skoro nie wiesz przez co, to po co w ogóle dyskutujesz? To co jest chore towarzyszu, to to, że przyjmujesz do wiadomości łamanie prawa, jak gdyby nigdy nic. Można zapytać odwrotnie - dlaczego twoi szefowie nie zrobią tego co chce Unia? Nie zrobią tego przez... no właśnie, właściwie przez co? Może nie rozumiesz towarzyszu, że te pieniądze Polska mogłaby dostać natychmiast, od ręki, gdyby tylko twoja szajka  zlikwidowała izbę dyscyplinarną. Taka prosta rzecz i kasa będzie jutro, kumasz towarzyszu? Chore jest, że dyskusja trwa o tym, czy państwo może nie przestrzegać prawa. Każdy normalny obywatel musi go przestrzegać. Sędziowie mają być niezależni, koniec kropka. Nie podoba się, to wypad na Białoruś czy inną Ruś. A na koniec wypad z tym kaczystowskim KRS. Koniec babrania się z wami.

2 godziny temu, radar napisał:

Nie będę głosował na PiS w następnych wyborach

Ojojoojoj... w następnych nie? Ojojoj, się porobiło. Towarzyszu, za rok zmienisz zdanie. Swój ciągnie do swego.

Nie żartujmy. Dzisiaj dla kogoś ten TK jest upolityczniony, ale dla innych był wcześniej.

Niech zgadnę, a zamach smoleński też nie jest wykluczony? Dowody towarzyszu, a nie takie bredzenie. Taka typowa ruska retoryka, że oni też kradli. Nawet jeżeli był 1 na 100 wyroków o jakimś tam podłożu politycznym, to w przypadku waszego TK jest to 99 na 100. Taka jest różnica towarzyszu i nie kłam, że jest inaczej. Bo ja potrafię w przeciwiństwie do ciebie podać dowody. Nie bede szukał za dużo, więc tylko jedno: 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_wokół_Trybunału_Konstytucyjnego_w_Polsce#Środowisko_akademickie

Tak, całe środowisko akademickie spiskuje z kastą i PO. Czegoś takiego towarzyszu nie było za PO, to są oczywiste, bezsprzeczne fakty. Więc nie symetryzuj, nie kłam, bo po prostu się ośmieszasz, dowodzisz totalnej ignorancji, bo tu nie ma symetrii. 

W US to nawet masz określone

A co ma US do PL? Jak tam jest kara śmierci, to u nas też można legalnie zabijać? Ja jestem jak najbardziej za tą karą dla kaczystów i ich popleczników.

Posted (edited)

Dzisiaj dla kogoś ten TK jest upolityczniony, ale dla innych był wcześniej

Tak, ale aktualnie jest również bardzo serwilistyczny. Biorąc pod uwagę jakimi ludźmi otacza się mały prezes, mam obawy, że znajomość prawa nie jest dobrą rekomendacją do TK. Raczej potrzebni są tam ludzie nie mający oporów by zrobić dziwkę z logiki.

Edited by Jajcenty

Posted (edited)
11 minut temu, Jajcenty napisał:

Tak, ale aktualnie jest również bardzo serwilistyczny. Biorąc pod uwagę jakimi ludźmi otacza się mały prezes, mam obawy, że znajomość prawa nie jest dobrą rekomendacją do TK. Raczej potrzebni są tam ludzie nie mający oporów by zrobić dziwkę z logiki.

I ja się z tym zgadzam. Niestety oczywiście, bo przecież nie powinno tak być. Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat tego gdzie takie rzeczy powinny być poruszane, albo do jakiego stopnia powinny być poruszane na zewnątrz. Nikt, absolutnie nikt nie dba o to czy u nas jest demokracja, a jedynie o to czy będziemy robić co ktoś od nas będzie chciał, będziemy kupować to co ktoś będzie chciał itd. Wyciąganie tego na zewnątrz daje jedynie argument to "karania nas", ale nas w sensie obywateli, a nie polityków. Oni się wyżywią (nawet Ci z opozycji).

EDIT: Tak mi sie przypomniało. Wiem, że niby kabaret, i akurat o Donku, ale to dotyczy tam każdego z nich. Pierwsze 25 sek oddaje to co chciałem napisać powyżej:

https://www.youtube.com/watch?v=cZ6TVgcudWQ

/EDIT

Co do samej izby dyscyplinarnej to nie wiem czy i jak to jest rozwiązywane w innych krajach. 3 podział władzy jest niby oczywisty, a jednak kto był w sądzie w PL ten się w cyrku nie śmieje. I to też niestety nie jest żart, a tragedia. Jak to rozwiązać?

Edited by radar

25 minut temu, radar napisał:

Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat tego gdzie takie rzeczy powinny być poruszane, albo do jakiego stopnia powinny być poruszane na zewnątrz. Nikt, absolutnie nikt nie dba o to czy u nas jest demokracja, a jedynie o to czy będziemy robić co ktoś od nas będzie chciał, będziemy kupować to co ktoś będzie chciał itd.

Ty możesz sobie mieć zdanie, tak jak płaskoziemcy. Doucz się tematu, a nie wypisujesz pislamskie brednie, że coś powinno, nie powinno. Sądy polskie są częścią prawa unijnego, są sądami UE, czy ci się to podoba czy nie. Ma to więc bardzo duże znaczenie w różnych wymiarach i nie chodzi o żadne bzdurne "mieszanie się w wewnętrzne sprawy kraju" -- bo taką propagandę sprzedajecie. Wejście do UE spowodowało, że pewną część suwerenności oddaliśmy innym krajom. I to nie może do prostaczków dotrzeć, nie mogą się z tym pogodzić. Ale kasę od Unii chętnie biorą. 

Posted (edited)
15 godzin temu, radar napisał:

Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat tego gdzie takie rzeczy powinny być poruszane, albo do jakiego stopnia powinny być poruszane na zewnątrz.

Jako były (lepiej póżno niż wcale:)) pisowiec, po starej znajomości lecisz frazesem, który ukuła w 2016r. B.Kempa ( Ci, którzy donoszą na Polskę, powinni się wstydzić), a że babka mało rezolutna, to zapomniała lub wyparła, że:

1. Macierewicz w 2012r. w PE skarzył się, że mu w zamach smoleński w Polsce nie wierzą.

2. Ziobro w 2012r. w PE skarżył się, że ma kłopoty z oglądaniem telewizji Trwam.

3.Czarnecki (fałszerz delegacyjny) w 2014r. w PE skarzył się, że wybory w Polsce fałszują.

Z PiSu się wypisałeś, ale w głowie zostało:

15 godzin temu, radar napisał:

Nikt, absolutnie nikt nie dba o to czy u nas jest demokracja, a jedynie o to czy będziemy robić co ktoś od nas będzie chciał, będziemy kupować to co ktoś będzie chciał itd. Wyciąganie tego na zewnątrz daje jedynie argument to "karania nas",

Wyboldowałem bzdurę.

Edited by 3grosze

Ehh, @3grosze, czy ja mam napisć "i znowu"... czytasz to co chcesz, albo wybiórczo? Ewentualnie może "prześlizgnąłeś się"? :)

5 godzin temu, 3grosze napisał:

to zapomniała lub wyparła, że:

I co, sugerujesz, że ja też albo, że coś wyparłem czy może "się przeźlizgnąłem"?

W dniu 19.03.2022 o 17:32, radar napisał:

O praworządność można i trzeba walczyć, ale na miejscu, a nie prać brudy na zewnątrz. Tak samo pisałem jak sytuacja była odwrotna, a przecież było tak jak to PO rządziło.

Upsik.

5 godzin temu, 3grosze napisał:

Wyboldowałem bzdurę.

Hehe, wiara w to to nic innego jak naiwność. Jakbyś napisał, że zależy komuś na stabilności kraju (demokracja, rozwój, to i kasa na zakupy, kosumpcja) to wtedy bym się pewnie zgodził. W zależności od okresu i aktualnych interesów to w większości zależy na stabilności, a w innym przypadku na jej zachwianiu. Protesty, przedterminowe wybory, "pokojowe rewolucje" czy "wiosny". Zależy jaki jest cel. Natomiast na demokracji? Błagam :) A to te "poważnie zaniepokojowe stanem praworządności w Polsce demokracje" to nie robią interesów z dyktatorami? Nie przeszkadza im? Weźmy NS1, NS2, dopóki nie było wojny to było cacy i demokracja? A poza EU, to np. ZEA to taka demokracja? Jakoś można z nimi handlować i sprzedawać im po preferencyjnych cenach najnowsze uzbrojenie itp? Panowie, liczą się interesy i kasa. Dla nas, Polaków, dobrze by było jakby u nas była demokracja, wolność itp., ale poza naszym krajem to niby komu na tym ma niby zależeć? Nie mówię o obywatelach, tylko o politykach. Świat polityki, to nie jest świat dobra i zła. Otrzeźwiejcie

poza EU, to np. ZEA to taka demokracja? Jakoś można z nimi handlować i sprzedawać im po preferencyjnych cenach najnowsze uzbrojenie itp?

Jakie tam preferencyjne? Po prostu stać ich. ;) Źródełko kiedyś wyschnie i każdy wie co zostanie z tej sztucznej oazy. Myślisz, że ktoś się tym przejmie? :)

Dla nas, Polaków, dobrze by było jakby u nas była demokracja, wolność itp.

Jej, nie pamiętam kiedy się mogłem z Tobą zgodzić. :) Skoro jednak (jak ja) konstatujesz jak jest, to jak - jeśli nie demokracją - ocenisz to bagienko, które mamy?

ale poza naszym krajem to niby komu na tym ma niby zależeć?

Wyobraź sobie, że tym, którzy pompują do nas kasę. Jak jesteś przy żłobie, to metod kradzieży masz bez liku.

P.S. Odnośnie "skarżenia się" Radar. Pranie brudów w domu ma oczywiście sens, ale pod warunkiem, że można to zrobić. Do czego doprowadziły dwie dekady prania mózgów kacapom przez telewizyjną propagandę doskonale wiemy. Przemysłowa i przaśna telewizja propagandowa pis też ma już trochę lat (tylko nie mów, że za peło też tak było - NIE, nie było), a zakusy pismenów w kontekście niezależnych mediów od lat wszystkim też są znane. Teraz zrób pauzę, przemyśl i GOTO 1.

• Upvote (+1) 1

Posted (edited)

@radar  Twoje "brudy trzeba prać we własnym domu" to taka dobra rada bez sensu, na co wskazuje istnienie sądownictwa.

Edited by 3grosze
  • Upvote (+1) 1

Tymczasem w kacapskim auchanie:
https://youtu.be/q6IRynYxkWI
Czyżby jakieś problemy z dostawcami? :D

A może mają takie wzięcie, że załoga nie nadąża z rozładunkiem towaru? Rąk do pracy nie zabraknie - każdy kacap będzie odpowiednio wykwalifikowanym pracownikiem. :)

14 minut temu, Astro napisał:

https://youtu.be/q6IRynYxkWI
Czyżby jakieś problemy z dostawcami?

Tutaj muszę znowu zdementować. To kolejna ukraińska propaganda. Pozytywna, owszem, ale jednak. Chociaż nie lubię Lepszego Komunisty (który dla niepoznaki nazywa siebie Lepszym Komentatorem), to muszę mu tu oddać honor, że zrobił całkiem przyzwoity - jeśli ufac jego słowom - wywiad z młodym Rosjaninem, który opowiada bez bajerów jak jest NAPRAWDĘ:

https://www.youtube.com/watch?v=v5HueAhM3js

27 minut temu, Astro napisał:

Nasi kolaboranci już zaczynają czuć presję konsumencką:

Tak, wiem, ale nie ufałbym PKO. ;)

18 minut temu, Antylogik napisał:

To kolejna ukraińska propaganda.

Jeśli tak, to całkiem skutecznie przebiła się na czołówki wiodących serwisów. :)
Jako człowiek o skromnych zasobach polecam wbijać się na takie przykładowo strony:
https://www.onet.pl/styl-zycia/oneturoda/przez-dwa-tygodnie-nie-myla-wlosow-pokazala-zdjecie/4xbmjr7,2b83378a
Zostawienie krótkiego komentarza nie powinno być problemem:
"Zapraszamy na Ukrainę, gdzie w wielu miastach nie ma bieżącej wody. Możesz sprawdzić nie tylko zaprzestanie mycia włosów na twoje samopoczucie, ale zdrowotny wpływ głodówki na organizm, i może mniej zdrowotne odwodnienie."

15 minut temu, 3grosze napisał:

Nasi kolaboranci już zaczynają czuć presję konsumencką:

To dobrze, może ceny spadną, hhyyhy.

11 minut temu, Antylogik napisał:

To dobrze, może ceny spadną

Niekoniecznie, ale każda walka kosztuje, a jest o co walczyć. Wred sąsiad (taki kacapski mental ;)) dodałby pewnie, że do czasu aż kaszy na stole zabraknie... Tu jednak mam pewność, że zanim nam się kasza skończy, to kacapom brukwi i trawy zabraknie. Problemem oczywiście jest to, czy brak ostryg, krewetek, a zwłaszcza kawioru niektórym kością w d*pie nie stanie.
P.S. Jakoś słabi ci aktywiści w Europie - stoi sobie ta szecherezada, stoi, i nic. :ph34r: Jakoś czegoś nam brakuje - nie mówię o zajmowaniu, bo zwyczajnie kilka domowej roboty "granatów" powinno dać radę. Czy Europa jest już stracona? Sądzę, że tak...

Tutaj pewna ciekawostka geopolityczna:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-polska-jest-na-tyle-rozlegla-ze-byloby-gdzie-pochowac-napastnikow/l4ymj0s,79cfc278
Oczywiście rozumiem, że to "ku pokrzepieniu serc" na lokalnym podwórku, ale Ukraina naprawdę jest prawie dwukrotnie bardziej rozległa - po raz (może pan prezydent nie wie?). Po drugie, skoro

Cytat

Jeśli ktoś będzie chciał nas zaatakować, musi się liczyć z tym, że my twardo staniemy do obrony naszej ojczyzny

to warto się odnieść do badań statystycznych, bo jakoś wygląda, że Polacy zdecydowanie chętniej chcą spierdzielać w razie w. niż Ukraińcy. Dodać również warto, że ostatnio obserwujemy odwrotny trend - Ukraińcy wracają... Mówimy już o 2 mln Ukraińców w Polsce, z czego milion to DZIECI - warto przypomnieć; na jakieś 4,5 mln polskich dzieciaków.

Cytat

Zawieszenie broni musi być połączone z wycofaniem Rosjan z międzynarodowo uznanego terytorium Ukrainy – powiedział Duda, dodając, że zaznaczał to podczas rozmów z przywódcami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

To odkrycie pana prezydenta naprawdę podnosi mnie na duchu - może duch jeszcze całkiem nie zginął w tym narodzie, choć obawiam się, że odkrycie to jest na miarę odkrycia naszych zasobów węgla - na 200 lat. ;) Osobiście cieszą mnie bardziej górale - miejsca na strzelnicach zajęte* na najbliższe trzy lata. :)

* Osobiście czekam na "ruch państwa", bo osobiście - o ile ogarniam podstawowe posługiwanie się bronią - chciałbym trochę postrzelać. Kiedyś tam przed laty bawiłem się wielokrotnie kabekaesem, ale wiecie przecież, że to zabawka. Chciałbym poczuć się pewniej w obliczu zmieniającego się Świata.

Posted (edited)
4 godziny temu, Astro napisał:

Po prostu stać ich.

Właściwie to ładnie to podsumowałeś: "Jak masz kasę to nie musisz mieć demokracji" ;)

Co do samego "stać ich" to jednak to nie przesądza. Amerykanie nie sprzedają uzbrojenia każdemu kto ma pieniądze. Jest wiele krajów, które chętnie by zapłaciły, a i tak nie kupią i to żadnego, które posiada chociaż jedną część z USA. Nie tylko zresztą amerykańskiego, ale i np. UK. ZEA to po prostu ich lokalny sojusznik, przeciwwaga dla innych państw regionu. A, że nie ma tam demokracji, well, business is business.

to jak - jeśli nie demokracją - ocenisz to bagienko, które mamy?

Źle. Nie zmienia to mojego zdania o polityce zagranicznej kraju. Polityka zagraniczna, w dużej mierze, powinna być stała i nastawiona na zysk, rozwój kraju, a nie na wojenki o władzę.

Wyobraź sobie, że tym, którzy pompują do nas kasę.

Oni nie pompują jej za darmo ani z dobrego serca. To nie jest tak, że wpłaciliśmy 10, a dostaliśmy 100 to jesteśmy 90 do przodu, niestety. Jak jestes przy żłobie to i demokracja nie zabroni Ci się nakraść, w majestacie prawa.

Pranie brudów w domu ma oczywiście sens, ale pod warunkiem, że można to zrobić.

Tylko bez przesadzania. Teraz TVP plecie takie durnoty, że szkoda gadać. Dno. Czy wtedy było lepiej? Pod tym kątem na pewno, ale czy to oznacza, że był pluralizm wypowiedzi w mediach? No nie. Czy teraz jest dobrze? Nie jest, ale w 2007 też było o państwie policyjnym i braku demokracji, a jakoś przegrali wybory? Nie dramatyzowałbym, albo wręcz celowo przejaskrawiał, że nie masz gdzie i jak się wypowiedzieć, czy dziennikarze czy ktokolwiek, albo czekają na Ciebie jakieś sankcje za to. Oczywiście zauważam, że tendencja jest zła, no ale wybory się zbliżają. Naszym nieszczęściem jest jednak to, że to właśnie opcja amerykańska jest dla nas korzystna, więc nie mamy za wielkiego wyboru. A wracajac do "skarżenia się" za granicą albo uzależniania od tego wypłaty pieniędzy: jak to ma niby wpłynąć na media w PL skoro już jest tak źle? Unia nakaźe TVP emitować konkretne treści? Dlatego to skarżenie się nie pomoże w tym co Cię martwi, jedynie zaszkodzi krajowi. TVP jak dostaje dotacje tak będzie dostawać. Media lokalne tak samo, poprzez reklamy, prenumeraty z kasy rządowej etc. Tak samo było z GW, gdzie każdy urząd prenumerował. Nie bronię tego, ale nie dramatyzuję też.

4 godziny temu, 3grosze napisał:

Ale o co Tobie chodzi?

Wytknąłeś skarżypyctwo (wcisnąłeś tą dygresję w ten wątek) PO, a jak Tobie wykazałem, że to wynalazek PiSowski, to się eghami i upsikami wymizgujesz.

O co mi chodzi? A Ty dyskutujesz z PiSem czy ze mną? Wytknąłem (szkodliwe!) skarżypytstwo, a nie konkretnie PO. Co mnie obchodzi, że to wynalazek PiSowski (jeśli), skoro krytykuję każdego kto tak robi? Ty natomiast na moje słowa, że to źle piszesz mi, że "ho ho, ale wynalazek pisowki", i co z tego? Jak chcesz pogadać o PiSie to znajdź sobie do nich kontakt :)

3 godziny temu, Astro napisał:

* Osobiście czekam na "ruch państwa", bo osobiście

A czy Wy tutaj przypadkiem też nie naśmiewaliście się z pomysłu "strzelnica w każdej gminie"? :)

Edited by radar

7 minut temu, radar napisał:

ZEA to po prostu ich lokalny sojusznik, przeciwwaga dla innych państw regionu.

Jasne, ale kupują raczej wydmuszki - powinieneś wiedzieć. ;)

8 minut temu, radar napisał:

Źle. Nie zmienia to mojego zdania o polityce zagranicznej kraju.

Ale co jest źle? Polityki zagranicznej OBECNIE (od lat) nie mamy - nie dostrzegłeś?

9 minut temu, radar napisał:

Polityka zagraniczna, w dużej mierze, powinna być stała

Przede wszystkim powinna BYĆ - jw.

9 minut temu, radar napisał:

a nie na wojenki o władzę.

Taką psudopolitykę zagraniczną gwarantuje nam od dawna pis - wszystko obliczone na lokalny rynek - nawet nie głupio, bo głupiej. Dokładnie jak w rasii.

11 minut temu, radar napisał:

To nie jest tak, że wpłaciliśmy 10, a dostaliśmy 100 to jesteśmy 90 do przodu, niestety.

No to jak - objaśnij. :) (koniecznie dodaj - jesteśmy do przodu, czy nie :P)

13 minut temu, radar napisał:

Teraz TVP plecie takie durnoty, że szkoda gadać. Dno.

Boisz się powiedzieć, że KŁAMIĄ? Ja nie. :)

13 minut temu, radar napisał:

ale czy to oznacza, że był pluralizm wypowiedzi w mediach?

Był. Przypomnij sobie pana Piłkę - nie ważne czy Polska będzie demokratyczna i ..., ważne, żeby była katolicka. Widzisz, ja pamiętam jak ludzie z ZCHN pili wódę z komuchami, i co ważniejsze, rozmawiali o POLSCE.

15 minut temu, radar napisał:

Nie jest, ale w 2007 też było o państwie policyjnym

Wtedy nie wiedzieli co to państwo policyjne, bo nikt dziewuch pałami nie częstował - byli przynajmniej MĘŻCZYŹNI na poziomie. Teraz to raczej sam wiesz... Płacenie dodatków funkcyjnych za pałowanie Dam? Masz trochę HONORU?

17 minut temu, radar napisał:

Naszym nieszczęściem jest jednak to, że to właśnie opcja amerykańska jest dla nas korzystna, więc nie mamy za wielkiego wyboru.

Sranie w banię - pisowski Walenrod...

18 minut temu, radar napisał:

Dlatego to skarżenie się nie pomoże w tym co Cię martwi, jedynie zaszkodzi krajowi.

Może Twojemu. :)

19 minut temu, radar napisał:

Nie bronię tego, ale nie dramatyzuję też.

Widać niezbyt ogarniasz całokształt.

19 minut temu, radar napisał:

A czy Wy tutaj przypadkiem też nie naśmiewaliście się z pomysłu "strzelnica w każdej gminie"?

Jest szansa dobrze wydać unijne pieniądze, a Ty znów robisz za piątą (czyli kacapską) kolumnę. ;)

Posted (edited)
2 godziny temu, Astro napisał:

Boisz się powiedzieć, że KŁAMIĄ? Ja nie.

Nie, dlaczego. Z "akcji" nagłaśnianych w necie, które do mnie docierają, np. ostatnio z "klaskającym" Tuskiem to tak, kłamią. Nie wiem na ile, bo nie oglądam TV, żadnej.

Jasne, ale kupują raczej wydmuszki -

Polityki zagranicznej OBECNIE (od lat) nie mamy

Taką psudopolitykę zagraniczną gwarantuje nam od dawna pis

Powyższe komentarze sugerują, że nie wiesz o czym piszesz. Widzisz świat przez "dziurkę od klucza" własnej niewiedzy i uprzedzeń. Mówiłem, seanse nienawiści robią swoje. My prowadzimy politykę zagraniczną, ale nie swoją niestety. Tak, i od lat nie prowadzimy swojej, mniej więcej od 77 (+ 6) lat. Niestety dla nas gra się tak jak przeciwnik pozwala, a widzi się tak jak jest przedstawiane. Wg. niektórych UA wygrywa z RU, bo tak pokazuja filmiki w necie (czy tam wygrywała prawie od pierwszych dni, teraz próbują przejmować inicjatywę). Wg. innych PiS to sami nieudacznicy, złodzieje itd. itp. Zresztą, Wy wiecie o państwie policyjnym tu na forum od conajmniej 2015 roku, prawdopodobnie dlatego też podświadomość nie potrafi znieść dysonansu poznawczego pt. "jak się okaże, że nie-swój miał rację czy mówił prawdę, to tym gorzej dla prawdy", o czym pisałem wcześniej. Zaledwie drobny przykład poniżej:

A czy Wy tutaj przypadkiem też nie naśmiewaliście się z pomysłu "strzelnica w każdej gminie"?

Jest szansa dobrze wydać unijne pieniądze, a Ty znów robisz za piątą (czyli kacapską) kolumnę.

Walka z samym sobą jest najtrudniejsza. Życzę Ci, żeby kiedyś choć raz Ci się udało ;)

Sranie w banię - pisowski Walenrod...

Bla bla bla. Ponoć tak preferujesz czytanie, ale zdaje się, że nie poświęciłeś nawet wieczoru na poczytanie czym jest i jaka jest nasza sytuacja geopolityczna poza zaglądaniem tu na forum i może na jakiś "onet". A wieczór to za mało. Niestety, muszę odpuścić ten poziom dyskusji, nie mam czasu zresztą odpisywać co chwilę.

Szczerze życzę dobrej nocy.

Edited by radar

Posted (edited)

Jest taka ciekawa publikacja : Cognitive ability, right-wing authoritarianism, and social dominance orientation: A five-year longitudinal study amongst adolescents , 2011. Wprawdzie na badanie młodych, ale zawsze związek będzie spory. 

Cytat

We report longitudinal data in which we assessed the relationships between intelligence and support for two constructs that shape ideological frameworks, namely, right-wing authoritarianism (RWA) and social dominance orientation (SDO). Participants (N = 375) were assessed in Grade 7 and again in Grade 12. Verbal and numerical ability were assessed when students entered high school in Grade 7. RWA and SDO were assessed before school graduation in Grade 12. After controlling for the possible confounding effects of personality and religious values in Grade 12, RWA was predicted by low g (β = − .16) and low verbal intelligence (β = − .18). SDO was predicted by low verbal intelligence only (β = − .13). These results are discussed with reference to the role of verbal intelligence in predicting support for such ideological frameworks and some comments are offered regarding the cognitive distinctions between RWA and SDO.

Może trochę psychologii na temat RWA i SDO. RWA oznacza podleganie autorytetom i szukanie porządku klasowego. Jest to cecha typowo prawicowa. SDO to wewnętrzne dążenie do wyższej pozycji społecznej czy klasowej. Obie te cechy często prowadzą do rasizmu, ksenofobii itp. dlatego mogą być uznane za prawicowe. Jednak w przeciwieństwie do SDO, RWA prowadzi także do różnych urojeń, wiary w spiski i teorie spiskowe.Zarówno RWA jak i SDO mają ujemne współczynniki korelacji ze zdolnościami językowymi, numerycznymi i IQ. Jednak największy wpływ ma RWA (korelacja poniżej -0,2), natomiast SDO raczej nie wpływa na zdolności matematyczne. Ponadto mimo ujemności w przypadku SDO vs. IQ, związek ten jest nieistotny statystycznie (-0,05 czyli praktycznie zero). Dokładniej, statystyki są następujące:

Verbal ability Numerical ability General IQ
RWA -0,26 -0,19 -0,22
SDO -0,15 -0,03 -0,05

Należy zwrócić uwagę, że właśnie prawicowcy, w szczególności PISowcy, mają tendencję do wiary w teorie spiskowe (np. zamach smoleński czy zmiany klimatyczne wywołane przez człowieka to spisek elit, Unia spiskuje przeciw Polsce itp.), a więc są jednostkami o wyższym RWA, co ponownie potwierdza ich niższy iloraz inteligencji.

Edited by Antylogik

20 godzin temu, radar napisał:

Dla nas, Polaków, dobrze by było jakby u nas była demokracja, wolność itp., ale poza naszym krajem to niby komu na tym ma niby zależeć? Nie mówię o obywatelach, tylko o politykach. Świat polityki, to nie jest świat dobra i zła. Otrzeźwiejcie

Ja otrzeźwiałem i zrozumiałem kim ty jesteś. Wykazałem twoje niskie iq. A czy ty zrozumiałeś co napisałem:

W dniu 23.03.2022 o 17:03, Antylogik napisał:

Sądy polskie są częścią prawa unijnego, są sądami UE, czy ci się to podoba czy nie. Ma to więc bardzo duże znaczenie w różnych wymiarach

Nie rozumiesz co to znaczy, boś albo agent pisowski albo po prostu jesteś tak mało inteligentny, że nie dociera i nigdy nie dotrze to co dla nas jest oczywiste. Ktoś kto jest tak mało inteligentny i nie ma żadnej wiedzy o prawie, nie ma prawa pouczać innych. Z takimi jak ty się nie rozmawia. Takimi jak ty się po prostu gardzi.  

23 godziny temu, radar napisał:

Dla nas, Polaków, dobrze by było jakby u nas była demokracja, wolność itp., ale poza naszym krajem to niby komu na tym ma niby zależeć? Nie mówię o obywatelach, tylko o politykach. Świat polityki, to nie jest świat dobra i zła. Otrzeźwiejcie

Tak Radarze,  wszyscy chcą mieć za sąsiada jakiegoś Putinka. Walisz żenujące androny , jakbyś dalej był w Pisie.

13 godzin temu, Antylogik napisał:

Należy zwrócić uwagę, że właśnie prawicowcy, w szczególności PISowcy

PiS to prawica? Wedle jakich kryteriów? W jakich dziedzinach to według Ciebie prawica? Pytam serio.

Posted (edited)
W dniu 24.03.2022 o 22:55, radar napisał:

np. ostatnio z "klaskającym" Tuskiem to tak, kłamią

Ostatnio (to już trochę lat) CAŁY CZAS kłamią - tak celem ustalenia uwagi. Manipulacje też uznaję za kłamstwo, co pewne jako człek religijny zrozumiesz - Mat. 5:37. :)

Tak, i od lat nie prowadzimy swojej, mniej więcej od 77 (+ 6) lat.

Co Ty nie powiesz? Ponoć od tylu lat już wstajemy z kolan... :) Radar, pintolisz; za bardzo korwiny na mózg się rzucili. Mylisz brak polityki zagranicznej z realizowaniem czyjejś; no chyba, że masz na myśli fakt, że jełopa łatwo jest wykorzystać, a na polu dyplomacji "sukcesy pis" są niedoścignione - śmiem twierdzić, że w kwestii IQ dyplomatów jesteśmy w ścisłej światowej czołówce. Od końca oczywiście licząc.

Wg. innych PiS to sami nieudacznicy, złodzieje

Zaraz, kto powiedział, że złodziej to nieudacznik? :) Zwyczajnie niektórych "udaczników" trzeba wsadzać za kraty.

Walka z samym sobą jest najtrudniejsza. Życzę Ci, żeby kiedyś choć raz Ci się udało

Życzę Ci, żebyś kiedyś zwyczajnie spróbował, znaczy zaczął od siebie.

Niestety, muszę odpuścić ten poziom dyskusji, nie mam czasu zresztą odpisywać co chwilę.

Radar, szkoda czasu "na poziomy", kiedy to co serwujesz to zwyczajnie "intelektualny bełkot". Mógłbym w wyszukanym tonie, pisząc nawet jedno - choć długie i złożone wielokrotnie - zdanie, mentorskim i zatroskanym głosem mędrca rozwodzić się nad niedoskonałością Twojej argumentacji, choć po prawdzie przecież takowej nie widać, co sam - jeśli tylko postarasz się nad opary bełkotu wychynąć - zobaczysz, a radość dostrzeżenia tego, jakimi rzeczy są zwyczajnie Cię oczaruje; musisz tylko zacząć chcieć. :)

Ze świeżynek:

Cytat

— Coraz częściej słyszę, że policja zatrzymuje ludzi i zmusza ich do odblokowania telefonu. Policjanci czytają wiadomości, przeglądają zdjęcia. Jeżeli znajdą coś podejrzanego, właściciel komórki może zostać aresztowany — opowiada.

Jak dodaje, w mediach społecznościowych pojawił się film prawnika, w którym tłumaczył, co mówić lub czego nie mówić policjantowi, który żąda pokazania zawartości telefonu. W końcu nie mają do tego podstawy prawnej. — Wśród komentujących byli ludzie, którzy pisali, że gdy powoływali się na konstytucję, zostali aresztowani — przekazuje.

Radar, to jednak Rosja, ale czy czegoś Ci to nie przypomina? :)

P.S. Radar - argumentacja? Przecież oprócz swoich przekonań (współczuję) prawie niczego nie przemycasz...

https://twitter.com/KyivIndependent/status/1507643950932410375

Edited by Astro