Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Astro

Ukraina

Recommended Posts

Tak. Wkład kacapskiej myśli generalnie sprowadza się do wyklepania kilku blach. Oczywiście z kacapskimi trwałymi napisami. Teraz rozkmina: czy sankcje mogą być odpowiednio odpowiednie? Ostatnio martwi mnie pewna komunistyczna faszystka we Francji. Dziwny jest ten świat, jak przepięknie śpiewał Mistrz Czesław. Chciałbym mieć jego naiwną wiarę, ale to chyba kwestia wieku; "ludzi dobrej woli" niestety nie jest więcej...

26 minut temu, Astro napisał:

"ludzi dobrej woli" niestety nie jest więcej...

Jest, ale siedzą cicho, bo nie chcą dostać w łeb.

To wychodzi na to, że ten Canon to jednak najdroższa część tego Orlana-10, no chyba, że tor termowizji był droższy. W sumie jakby tak było to to oznacza., że nie są tacy głupi. Produkcja 20, sprzedaż 120, typowy "wojskowy" przetarg :)

24 minuty temu, radar napisał:

Jest, ale siedzą cicho, bo nie chcą dostać w łeb.

Wracamy, niestety, Radar do tego, co już tu było dość wyraźnie powiedziane. Cicho to siedzą w kościele myszy żywiące się łupieżem. To nie ma nic wspólnego z DOBRĄ WOLĄ, bo pewnych rzeczy trzeba bronić. Obyś nie musiał, ale mam obawy by Tobie akurat zaufać...

28 minut temu, radar napisał:

To wychodzi na to, że ten Canon to jednak najdroższa część tego Orlana-10

Owszem, jedna z najdroższych. Światła myśl sowiecka... :D

29 minut temu, radar napisał:

Produkcja 20, sprzedaż 120, typowy "wojskowy" przetarg :)

Witaj Milo w klubie. ;)

P.S. Warto dodać, że dawno dawno temu sowieci robili całkiem przyzwoitą optykę, sam posiadam przyzwoite dwa obiektywy kacapskie, które czasem używam. :) To, że swoje aparaty kopiowali kradnąc zachodnie pomysły to inna bajka (tu im się mniej udawało, choć czasem było nieźle).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Russkij_wojennyj_korabl%2C_idi_nachuj
No i poszedł.
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_cruiser_Moskva
Niepowetowana strata. :) Wie ktoś ile to będzie pieniążków? Chyba przykrywa dotychczasowe straty kacapów?
Zatonął w dzień po emisji wiadomego znaczka pocztowego; ech, mogli Ukraińcy wydać ten znaczek wcześniej.

Ed. Mniej ciekawe pomysły padają w kacapskiej tv: jako odwet zbombardowanie Kijowa.

No to może jeszcze piosenka: https://youtu.be/scTDEj0yYUQ

Posted (edited)
2 godziny temu, Astro napisał:

Wie ktoś ile to będzie pieniążków? Chyba przykrywa dotychczasowe straty kacapów?

Gdzieś wczoraj wyczytane, że "Moskwa" to ok. 750mln $, a dzisiaj w innym "gdzieś", że dotychczasowe straty ruSSkich to ok. 10mld $.

2 godziny temu, Astro napisał:

Mniej ciekawe pomysły padają w kacapskiej tv: jako odwet zbombardowanie Kijowa.

Zadziwiająca jest nielogiczność ichniej propagandy: na "Moskwie" przecież wybuchł samoistny;)  pożar, a ukarać chcą Kijów.:blink:

Edited by 3grosze

6 minut temu, 3grosze napisał:

Zadziwiająca jest nielogiczność ichniej propagandy: na "Moskwie" przecież wybuchł samoistny;)  pożar, a ukarać chcą Kijów.:blink:

Drobi Młodzieńcze. ;) Wybaczam Ci - z odruchu Twojego serca - tę naiwność. Robienie "dziwki z logiki" (prawa autorskie: Jajcenty) nie dotyczy tylko polskiej rzeczywistości. ;)

Cytat

Białoruski portal NEXTA opublikował na Twitterze nagranie przedstawiające rosyjskich żołnierzy, w których ręce wpadł polski granatnik przeciwpancerny RPG-76 Komar. Rosjanie, próbując przeczytać instrukcję w języku polskim, uznali, że została ona napisana po ukraińsku, ale łacińskim alfabetem. Stwierdzili, że to sprawka Amerykanów.

Tak, oni nie mają zryte w bańce, oni mają po prostu wyczyszczone jakimś wybielaczem część mózgu... Wpadło mi parę ciekawych linków, ale ze względu na drastyczność celowo nie linkuję. Zastanawia mnie niezmiennie jedno - jakie haki ma Putin na Niemiaszków.

No cóż, wygląda, że se znów sam popiszę, choć np. @3grosze zdecydowanie mi brak. Nie tylko zresztą Jego. Taki przykładowo Franciszek. Oczywiście całkowicie nie moja liga, podobnie jak pan Terlikowski, ale tu - o dziwo - okazuje się, że mamy wiele wspólnych punktów. Naprawdę nie mam parcia na wyjazd do moskwy, bo wystarczy mi radosny przekaz dnia - 400 raszystowskich czołgów w πzdu! Tak trzymać.
P.S. Do pana Franciszka: takie testowanie bardzo podnosi na duchu moje jakże subtelne poczucie sprawiedliwości (jeśli bóg istnieje, to ześle ogień piekielny, a sam pan chyba wiesz na kogo ;)).

Jakieś pomysły na jutro (09.05)?

Prezent świąteczny dla kacapów pewnie będzie, ale jaki?

Jakoś nie widać żadnego przełomu ani w jedną ani w druga stronę. Pewnie ta wojna będzie się ciągnęła miesiącami (oby nie latami) a dzisiaj pewnie też będzie 0:0, czyli ani Ukraińcy nie zrobią żadnego spektakularnego "bum" dla Rosjan, ani Putin nie będzie miał się czym pochwalić z okazji 9 maja (??)

Cytat

w Połohach w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy rosyjskie wojska ostrzelały około 20 własnych pojazdów, próbując uniknąć wyjazdu na front. Następnie najeźdźcy oskarżyli o to Ukraińców

Cytat

Prorosyjscy separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) zorganizowali w Mariupolu "paradę zwycięstwa"; zebrano tam część starszych mieszkańców miasta, cywile są też zachęcani do udziału w tym wydarzeniu dodatkowymi racjami żywnościowymi

Czyli tymczasem nic "spektakularnego", choć dzień się jeszcze nie skończył. Nie liczę Nihilo na "fajerwerki".

5 godzin temu, darekp napisał:

ani Putin nie będzie miał się czym pochwalić z okazji 9 maja (??)

Się nie pochwalił, nawet wybrzmiało to dość smutnie dla kacapów, ale dzień się jeszcze nie zakończył. Nigdy nie wiesz co ma w głowie psychol.

P.S. Lokalnie wyszło, czegoś takiego się spodziewałem już wczoraj:
https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/ambasador-rosji-oblany-sztuczna-krwia-przed-nekropolia-w-stolicy-zdjecia/kd5s9mr,79cfc278

Ed. U nas jakieś ruskie nocne wilki długo by nie pojeżdziły, i to mnie podtrzymuje na duchu. Zobaczymy co w Berlinie. Jakiś czas temu już poleciało łajno, liczę na więcej.

Posted (edited)

Z kategorii humor: Jeśli dopuścić fake-newsy, to okazuje się, że "fajerwerki" jednak są i to niezłe - zbombardowaliśmy Wołgograd :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=6jl6BxYaSBQ

P.S. Ale jednak takie wieści bardziej pasują na 1 kwietnia niż na 9 maja...

P.S2. A poważniej, to szkoda, że Chiny w tej sprawie nie podziałały, jedyny kraj, który przypuszczalnie byłby w stanie zakończyć tę wojnę jedną rozmową telefoniczną, ale cóż, w polityce patrzy się na własne interesy a nie na to, że giną ludzie...

Edited by darekp

40 minut temu, darekp napisał:

A poważniej, to szkoda, że Chiny w tej sprawie nie podziałały, jedyny kraj, który przypuszczalnie byłby w stanie zakończyć tę wojnę jedną rozmową telefoniczną, ale cóż, w polityce patrzy się na własne interesy a nie na to, że giną ludzie...

Nie chcę robić za dziadka dzidka ;), ale jakiś czas temu już o tym mówiłem. Z dwojga złego lepiej, że kitajce spoczęli na "swojej górze" i z niej obserwują, niż mieliby się jakkolwiek "mocniej" zaangażować (myślę, ze zwyczajnie liczyć potrafią, choć putler zapewne też, ale on już pojechał i zabrnął za daleko...). Osobiście myślę, że oni doskonale wiedzą, że czym dłużej, to tym dla nich gorzej, co skłania właśnie wielu do nieciekawych przemyśleń, które możemy czytać co dzień.

Posted (edited)
Godzinę temu, Astro napisał:

Osobiście myślę, że oni doskonale wiedzą, że czym dłużej, to tym dla nich gorzej

Troszkę się pogubiłem: oni-kacapi czy oni-kitajce?

Ja sobie wyrobiłem takie wrażenie (z pewnymi odczuciami niedosytu, ale IMHO chyba najwięcej wyjaśniające), że w przypadku Chin czas zawsze gra na ich korzyść*), natomiast Rosji czas, w którym mogłaby się szarpnąć na (roz)budowanie imperium, kończy się w perspektywie kilku/kilkunastu lat (demografia, gospodarka itp. itp.). Tylko że zanim to nastąpi Rosjanie mogą zdążyć jeszcze trochę "nabroić" niestety (czyli wydaje mi się, że za wcześnie jest jeszcze, żeby uważać, że wynik wojny z Ukrainą jest przesądzony).

*) Natomiast w przypadku Chin - cóż, Chiny, zdaje się, przyjmują, że najkorzystniejsze dla nich jest osłabianie obu stron konfliktu (ale nie do tego stopnia, żeby pozwolić "umrzeć" Rosji, Rosję uznają za mogącą się przydać przy ew. konfrontacji z Zachodem), czyli będą ew. opowiadać się po stronie tych, którym w danym momencie idzie gorzej **)

**) czyli być może wzmożenie antypolskich komunikatów w Chinach można uznać za objaw, że uznają Rosję za tę słabszą stronę... ale to dość pochopne wyciąganie dość daleko idących wniosków...

Edited by darekp

25 minut temu, darekp napisał:

Troszkę się pogubiłem: oni-kacapi czy oni-kitajce?

Jedno i drugie. Dla kacapów gorzej, że kitajce doskonale to wiedzą i w tej właśnie materii naciskają (CZAS!).

26 minut temu, darekp napisał:

w przypadku Chin czas zawsze gra na ich korzyść

Zależy od tego co rozumiesz jako "korzyść". ;)

27 minut temu, darekp napisał:

Chiny, zdaje się, przyjmują, że najkorzystniejsze dla nich jest osłabianie obu stron konfliktu

To właśnie ich "siedzenie na górze". Nie osłabiają, a przypatrują się jak przeciwnicy "niżej" się wykrwawiają. ;) Mam nadzieję, że dociera do nich, iż jednak również na tym tracą, bo tracą.

30 minut temu, darekp napisał:

natomiast Rosji czas, w którym mogłaby się szarpnąć na (roz)budowanie imperium, kończy się w perspektywie kilku/kilkunastu lat (demografia, gospodarka itp. itp.)

Dawno już im się skończył. Stąd "konsekwentne" decyzje putlera.

32 minuty temu, darekp napisał:

czyli być może wzmożenie antypolskich komunikatów w Chinach można uznać za objaw, że uznają Rosję za tę słabszą stronę...

Wbrew pozorom dla nich zdecydowanie bardziej liczy się kasa niż cokolwiek innego. Kitajski ludek swoje powie, a co innego zrobi; nie tylko, że tak zawsze było, ale tak również będzie. ;)