Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Jajcenty

Asteroida armagedon apokalipsa

Rekomendowane odpowiedzi

O dzięki Ci Najmondżejszy, Najfspanialszy (etc., etc., etc.) z Oślej Łaski Naóczycielu i Pszewodniku (etc.), żeś w łaskawości swojej niezmiernej sraczył nas - bakterię najprymitywniejszą i nicość całkowitą - mondrościom swojom nieskończnom obświecić (nie pierwszy już raz), a nasze słownictwo prymitywne rozszerzyć, a pewnie też pogłębić, podwyższyć i wydłużyć nowym znaczeniem i odmianą odkrywczą słowa "humbug" (a może to "humbak" miało być?): https://pl.wiktionary.org/wiki/humbug

I dzięki Ci Fszechwiedzoncy i Nafskroświdzoncy (etc., etc., etc.) żeś  pszejżał mnie nafsrkroś, wzdłusz i fpoprzek i uśfiadomił mi, tępakowi z otchłani nieistnienia, co zrobić musiałem, chciałem i nie chciałem, zreflektowałem (etc.), bo żem tego nixuja nie wiedział.

I tak dalej.

Zadowolony i dowartościowany?

Spoiler

To zmień pampersa, wysmarkaj nosek i pa, pa.

Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ex nihilo napisał:

"humbug"

Ale, że pisze się "humbug", a czyta "marcepan", to nie wiedziałeś?

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jajcenty, wróćmy na chwilę chociaż ponad poziom gruntu.

Obejrzałem tak na szybko pierwszy sezon. Faktycznie, taki sobie, w sensie ja osobiście nie przepadam za "niedopracownymi" filmami. Dużo tam naciąganych kwestii i jednak trochę odtwórcze. Jest niby jeszcze sezon 2, ale nie wiem czy dociągnę, bo flaki z olejem na razie.

Co do samego wątku to oprócz technikalii interesuje mnie jak długo władzom udałoby się utrzymać to w tajemnicy, bo nie wątpię, żeby każdy by chciał. Zakładając jak zwykle, że anglojęzyczni kosmici i asteroidy atakują głównie USA to o ile oni mogą próbować coś ukrywać to z drugiej strony teleskopów nie brakuje w żadnym kraju, w końcu ktoś zobaczyłby to samo...

P.S. już chyba nigdy nie będę w stanie przeczytać słowa "apokalipsa" nie słysząc Pani Frau :)

 

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, radar napisał:

Obejrzałem tak na szybko pierwszy sezon.

Szacun :D Niestety nie przetrwałem, według logów odpadłem w 10 minucie S0103.  Ale spoko, możesz spoilerować ile chcesz :D

14 godzin temu, radar napisał:

już chyba nigdy nie będę w stanie przeczytać słowa "apokalipsa" nie słysząc Pani Frau

Nie widziałem ani sekundy. Musiałem wyszukać, żeby wiedzieć o czym piszesz. Mam trochę skojarzeń z memami, i cyk,  zgłoszenie do płokułatuły, ale poza tym zupełnie nic. Jestem wielkim fanem South Parku, więc może spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jajcenty napisał:

Jestem wielkim fanem South Parku, więc może spróbuję.

 

To powinno Ci się spodobać IMHO. To taka dobra, bo swojska wersja właśnie, ładnie osadzona w realiach PL :) Nie chcę spoilerować... :P Tylko znajdź jakąś oryginalną, nieocenzurowaną wersję.

10 godzin temu, Jajcenty napisał:

Niestety nie przetrwałem

Ja też bym nie przetrwał, ale jak wspomniałem to pomimo ewidentnych bzdur naukowo-techniczno-logicznych, interesowało mnie czy będzie tam jakiś fajny smaczek/pomysł na "coś", polityka, socjologia, technika, wiecie, pisarze i scenarzyści s-f mają czasami ekstra pomysły, które po X latach wchodzą do powszechnego użycia. Na razie... srodze się zawiodłem, no, ale zawsze ktoś musi rzucić się na granat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jajcenty obejrzałem inny ciekawy film o asteroidzie z kosmosu, "Don't look up" :) Może trochę przerysowany, ale całkiem fajnie traktuje o tym jak może wyglądać nasza walka o przetrwanie :) Uprzedzam, że nie jest to film gdzie mamy zgodność z nauką i wiedzą, raczej czarna komedia :) Żeby za dużo nie spoilerować powiem tylko, że po napisach końcowych też jest scenka! Ogólnie polecam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, radar napisał:

Może trochę przerysowany,

Nie jest. Obejrzałem to parę dni temu. W mojej opinii jest czymś w rodzaju alegorii i pokazuje dlaczego nie poradzimy sobie z globalnym ociepleniem.  Jest tam kwestia 'punktu bez powrotu'.  Dokładnie z takim problemem zmagamy (a raczej markujemy zmaganie) się teraz.

Tak, oglądałem do końca i z całego filmu najbardziej mnie nurtuje: czy to naprawdę były pośladki Meryl Streep? Marny los tego świata :D

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jajcenty napisał:

i z całego filmu najbardziej mnie nurtuje: czy to naprawdę były pośladki Meryl Streep?

Kwestie erotyczne jakos mnie nie zainteresowały :) Bardziej nurtuje mnie pytanie czy google (alphabet) i/lub amazon czy facebook (meta) byłyby w stanie wpływać na nasz los w ten sposób.

10 minut temu, Jajcenty napisał:

W mojej opinii jest czymś w rodzaju alegorii i pokazuje dlaczego nie poradzimy sobie z globalnym ociepleniem.  Jest tam kwestia 'punktu bez powrotu'.  Dokładnie z takim problemem zmagamy (a raczej markujemy zmaganie) się teraz.

uwaga spoiler

Spoiler

Jak dla mnie bardziej próba odkrycia, czy ludzie u władzy (pytanie retoryczne) są faktycznie aż tak głupi, podatni na wpływy i "przyziemni" vide generał, ważność kampanii wyborczej nad losem świata, nie zdawanie sobie sprawy z powagi sytuacji = ignorancja naukowa etc.

1 minutę temu, Astro napisał:

Mnie to pachnie dokumentem.

Dokładnie to samo mnie zastanawia (patrz spoiler)

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 17:12, radar napisał:

Bardziej nurtuje mnie pytanie czy google (alphabet) i/lub amazon czy facebook (meta) byłyby w stanie wpływać na nasz los w ten sposób.

Były w stanie zablokować urzędującego prezydenta USA.
A obecnego to nawet nie muszą blokować bo im je z ręki (jak nie śpi).
Ale na świecie nie tylko USA istnieją. W tym filmie tam jest scena że drugi program kończy się katastrofą - nie jest dopowiedziane czy to był sabotaż ze strony korpo. Na razie korpo zachodnie nie mają takich możliwości żeby bezkarnie sobie działać w Rosji czy Chinach :D jakaż to przewrotność losu.

W dniu 1.01.2022 o 17:02, Jajcenty napisał:

W mojej opinii jest czymś w rodzaju alegorii i pokazuje dlaczego nie poradzimy sobie z globalnym ociepleniem

No, nareszcie jeden zrozumiał że trochę ego go przerosło jeśli chociaż przez chwilę liczył na to że coś zmieni w kwestii GO :)
Nic nie zmienicie - a Polska stanie się krajem o jakim będą marzyć wszyscy Murzyni na świecie :D

Bo wciąż nie macie takiej władzy - mimo pełnego poparcia naukowców, mediów i dużego polityków - żeby skazać miliardy ludzi na głód i biedę. I dobrze że nie jesteście i nigdy nie będziecie :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, thikim napisał:

No, nareszcie jeden zrozumiał że trochę ego go przerosło jeśli chociaż przez chwilę liczył na to że coś zmieni w kwestii GO

GO mnie nie dotyczy. Nie zobaczę jego skutków i mam to w zadnicy. Niech mądrzejsi i bardziej wyrobieni politycznie decydują. Ja tylko patrzę na te zmagania i na razie głupota wygrywa na wszystkich frontach.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, thikim napisał:

Były w stanie zablokować urzędującego prezydenta USA.

A któż to jest ten ktoś? "Zgodnie z teorią", prawdziwe rządy sprawują rockefellerowie i rotschildowie (czy jakoś tak, nawet nie chce mi się pisowni sprawdzać), więc marionetki blokuje się podciągając sznurki. :)

16 godzin temu, Jajcenty napisał:

Ja tylko patrzę na te zmagania i na razie głupota wygrywa na wszystkich frontach.

Nie głupota tylko pieniądze. Tu i teraz. I akurat ja mam na myśli tych co na tym zarabiają (patrz "oh no, what if we're reach?"), a nie ludzi, którzy korzystają z plastikowych słomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...