Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

"Antyinternetowe" teorie spiskowe legły w gruach

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy przed kilkoma tygodniami doszło w krótkich odstępach czasu do kilku awarii podmorskich kabli i spora część internautów w Azji została pozbawiona dostępu do Sieci, natychmiast pojawiły się teorie spiskowe i niektóre serwisy rozpisywały się o sabotażu, którego miały się dopuścić Stany Zjednoczone.Tymczasem firma Reliance Globalcom, która jest właścicielem uszkodzonych kabli, rozwiązała zagadkę bez uciekania się do teorii spiskowych. Po analizie zdjęć satelitarnych zidentyfikowano sprawców. W Dubaju zostały zaaresztowane statki MV Hounslow i MV Ann, które uszkodziły kable.Jeden z nich został już zwolniony, po tym, jak jego koreański właściciel zapłacił odszkodowanie. Z kolei dwóch marynarzy drugiego, który należy do irackiego armatora, może stanąć przed sądem.Ze zdjęć satelitarnych wynika, że oba statki nielegalnie przepływały przez obszar zamknięty dla żeglugi i w czasie sztormu rzuciły kotwice, a te przerwały kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, aczkolwiek ta jedna od poczatku wzbudzila moje zainteresowanie. Powiedzmy sobie szczerze - od paru lat oficjalne oświadczenia, raporty itp. bardzo stracily na wiarygodności, dlaczego? Chyba najlepszym przykładem jest zawalenie sie WTC. Oficjalny raport głosi, że budynki zawaliły się od uderzeń samolotów jak i powstałego pożaru, aczkolwiek światowi eksperci/inżynierowie mają poważne wątpliwości i domagają się niezależnych analiz. Osobiście cięzko jest mi uwierzyć w tak zorganizowaną akcje terrorystyczną (porwanie paru maszyn jednocześnie), oraz zkoordynowany atak. Dlaczego podobny incydent się nie powtórzył??

 

Tak i w tym przypadku - czytalem, że nabrzeżne kamery nie zarejestrowały żadnych okrętów nawodnych w tym rejonie, pierwsze oficjalne oświadczenie któregoś z tamtejszych polityków podtrzymywało tą wersje. Teraz czytamy, że analiza zdjęc satelitarnych mówi inaczej? Kurcze a kto archiwizuje zdjęcia satelitarne całej planety, z kilku dni? A może TRAF chciał, że satelita znalazł się akurat w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie? Hmmmm sprawa przycichła, ludzie zapomnieli większośc faktów (taka nasza natura) a teraz podano oficjalne oświadczenie, pewnie po to żeby historycy się nie burzyli heh...

 

XX i XXI wiek i wiele wydarzeń to jedno wielkie niedomowienie - wystarczyło uważać na lekcjach historii... Dopiero po parudziesięciu latach prawdziwe brudy wypływają i wszystko sie wyjaśnia. Przypomnijmy sobie wydarzenia z byłego ZSRR czy NRD czy nawet USA... Kurcze ludzie uczmy się historii by nie popełniać tych samych błędów co przodkowie i trzeba wiedzieć - "TV KŁAMIE" (tekst z muru ogradzającego były Tormiens w Toruniu - pamiątka przeszłości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

1. Możesz podać jakieś nazwiska ekspertów o światowej renomie, którzy twierdzą, że WTC nie zawaliły się od uderzenia samolotów i pożaru? Wraz z linkami do ich oświadczeń w tej sprawie?

 

2. Co znaczy "nadbrzeżne kamery"? Wzdłuż brzegów poustawiane są kamery, które filmują morze???? Po co? A jeśli nawet? Kto powiedział, że było to w takiej odległości od brzegu, żeby taka kamera mogła cokolwiek zarejestrować? Kto i po co filmowałby morze??? Zupełny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
którzy twierdzą, że WTC nie zawaliły się od uderzenia samolotów i pożaru

 

Znaleziono slady termitu (środka do wyburzeń) kolumny są stopione pod kątem jak przy wyburzeniu.

 

Kto i po co filmowałby morze??? Zupełny bezsens

 

a jednak filmują:

 

Po analizie zdjęć satelitarnych zidentyfikowano sprawców. W Dubaju zostały zaaresztowane statki MV Hounslow i MV Ann, które uszkodziły kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znaleziono slady termitu (środka do wyburzeń) kolumny są stopione pod kątem jak przy wyburzeniu.

 

Jakieś źródło? Oczywiście nie chodzi mi o witryny typu "rumour mills" czy inne, ale wykonaną ekspertyzę przez osobę, która sprawę badała + stwierdzenie, że oznacza to, iż WTC zostało celowo wysadzone w powietrze.

 

a jednak filmują:

 

Nie chodzi mi o wykonywanie zdjęć satelitarnych, ale o ustawianie na brzegu kamer i filmowanie morza, a potem stwierdzanie na tej podstawie, ze w regionie nie było statków. Bo, jak rozumiem, skoro takie kamery są i na ich podstawie wydaje się takie oświadczenia, to są to kamery służące bezpieczeństwu. A więc mają czegoś pilnować. Czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znaleziono slady termitu (środka do wyburzeń) kolumny są stopione pod kątem jak przy wyburzeniu.

 

Jakieś źródło? Oczywiście nie chodzi mi o witryny typu "rumour mills" czy inne, ale wykonaną ekspertyzę przez osobę, która sprawę badała + stwierdzenie, że oznacza to, iż WTC zostało celowo wysadzone w powietrze.

Obstawiam, że teraz usłyszysz standardową odpowiedź: to była niewygodna wiedza, więc nikt jej nie opublikował i nikt nie miał odwagi się pod nią podpisać.

 

W ten sposób przepycha się w internecie wszystkie idiotyzmy bez jakiegokolwiek potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś źródło? Oczywiście nie chodzi mi o witryny typu "rumour mills" czy inne, ale wykonaną ekspertyzę przez osobę, która sprawę badała + stwierdzenie, że oznacza to, iż WTC zostało celowo wysadzone w powietrze.

 

Stal to nie drewno nie utapia się pod kątem , sam zobacz zdjecia. (który ekspert odpuści sobie stołek??) 8)

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://911lies.org/images2/thermite_thermate_explosives_wtc_911.jpg&imgrefurl=http://911lies.org/WTC_collapse_demolition_explosions.html&h=670&w=548&sz=143&hl=pl&start=294&um=1&tbnid=JOUGyPVLzx4ZeM:&tbnh=138&tbnw=113&prev=/images%3Fq%3Dwtc%26start%3D280%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

 

Pies zawsze szczeka jak lubi, eks-pert jak mu każą albo pozwolą. (patrz ostatnia ekspertyza w sprawie konstytucji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto wykonał tę "ekspertyzę" na podstawie zdjęć? Skąd wie, że belki stalowe nie zostały zaprojektowane w ten sposób celowo, by "położyć" budynek łagodnie zamiast na bok, niszcząc w te nsposób wszystko na swojej drodze (czyli prawie pół kilometra gruntu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Waldi, że jesteś tak świetnym ekspertem na temat stali, masz tak rozległą wiedzę o szczegółach konstrukcji WTC oraz tak dokładnie wiesz, co dzieje się przy uderzeniu samolotu w taką właśnie konstrukcję, że na podstawie zdjęcia potrafisz wydać opinię. Skoro tak, to wyjaśnij mi dokładnie, co tam się stało? Chętnie zobaczę kilkusetstronicowy PDF Twojego autorstwa ze szczegółowymi wyliczeniami i analizami laboratoryjnymi. Oczywiście, człowiek z tak rozległą wiedzą ma na koncie kilkadziesiąt publikacji. Możesz podać kilka tytułów? Chętnie się zapoznam. ;)

 

A stwierdzenie o ekspertach, co to się boją własnego stołka zaryzykować tylko potwierdza paranoję teorii spiskowych. Dla ich zwolennika każde stwierdzenie niepasujące do teorii jest częścią spisku. ;)

 

Wyjaśnij kto i po co zorganizował spisek. Oraz w jaki sposób. Bo tak na mój rozum, to trzebaby zaangażować w niego kilkaset osób. Wyjaśnij przy okazji, jak zorganizować spisek, w który zaangażowanych jest kilkaset osób żeby żadna z nich nie puściła pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że jesteś tak świetnym ekspertem na temat stali

 

Jestem inżynierem materiałoznawcą.

 

Oczywiście, człowiek z tak rozległą wiedzą ma na koncie kilkadziesiąt publikacji. Możesz podać kilka tytułów? Chętnie się zapoznam

 

Na początek poczytaj o termicie (np: łaczenie szyn), potem o tamperaturze topnienia stali ,trochę o walcowaniu a przestaniesz wypisywać bzdury.

 

Budynek miał zabezpieczenia do bezpiecznego wyburzenia na wypadek katastrofy, albo został spektakularnie wyburzony (bo rozbiórka konwencjonalna kosztowałaby krocie).

 

Bo tak na mój rozum, to trzebaby zaangażować w niego kilkaset osób

 

;D ;D w NRD co trzeci był a-gen-tem . Tak jak w Polsce na 10 pracujących 6 jest z budżetówki która głosuje jak jej każą. (demo-kra-cja urzędnicza).

 

w który zaangażowanych jest kilkaset osób żeby żadna z nich nie puściła pary.

 

W wojsku nie byłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
Jakieś źródło? Oczywiście nie chodzi mi o witryny typu "rumour mills" czy inne, ale wykonaną ekspertyzę przez osobę, która sprawę badała + stwierdzenie, że oznacza to, iż WTC zostało celowo wysadzone w powietrze.

http://wtc.hotnews.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...