Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
cyjanobakteria

Kreacjoniści z En Arche pozywają kwantowo.pl

Recommended Posts

Niedawno przeczytałem bardzo dobry artykuł na kwantowo.pl o procesie Tammy Kitzmiller przeciwko Okręgowi Szkolnemu Dover i kreacjonistom. Sam artykuł jest ciekawy, niestety można się z niego dowiedzieć, że autor kwantowo.pl został pozwany przez Fundację En Arche w odpowiedzi na list otwarty z zeszłego roku ostrzegający przed działalnością fundacji, która promuje inteligentny projekt na uczelniach w Polsce. Organizacja formalnie powołana do "działania na rzecz nauki i edukacji", co autor opisał w liście, w rzeczywistości zajmuje się upowszechnianiem w Polsce idei inteligentnego projektu.

Osobiście sądzę, że jest to bardzo ważna sprawa i nie można ustąpić pola farbowanym kreacjonistom, próbującym zaszczepić pseudonaukowy, inteligentny projekt jako pełnoprawną alternatywę, a w przyszłości usunąć naukową teorię ewolucji z systemu edukacji. Poniżej linki do artykułu, listu otwartego i zrzutki na pokrycie kosztów sądowych.

"Inteligentny Projekt to nie nauka". Pouczająca historia procesu Kitzmiller v. Dover
https://www.kwantowo.pl/2021/08/27/wspomnienie-procesu-kitzmiller-dover/

W sprawie pseudonaukowej teorii Inteligentnego Projektu - list otwarty do polskich uczelni
https://www.kwantowo.pl/2020/11/08/w-sprawie-inteligentnego-projektu/

 

Link do zbiórki fundacji Marsz dla Nauki na pokrycie kosztów procesu z kreacjonistami, zostało 7 dni do końca
https://zrzutka.pl/sv9maf

 

List otwarty z zeszłego roku został podpisany przez:

Quote

Adam Adamczyk, Kwantowo.pl
Darek Aksamit, Fundacja Marsz dla Nauki
Radosław Kosarzycki, PulsKosmosu.pl
Marek Glazer, Ciekawostki o Poranku
Paulina Łopatniuk, PatolodzyNaKlatce.wordpress.com, GUMed
Aleksandra Stanisławska, CrazyNauka.pl
Piotr Stanisławski, CrazyNauka.pl
Mateusz Wielgosz, Weglowy.blogspot.com
January Weiner, Biokompost.wordpress.com
Jakub Zawiła-Niedźwiecki, Uniwersytet Warszawski
Autorzy profilu Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku
Autorzy profilu Ogarniam fizykę

 

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że KW wykaże się racjonalnością i nie podpisze się pod takimi bzdurami. Bo jak widzę ten spis, to już wiem kogo unikać. Jak trzeba być narwanym / głupim, żeby wzywać katolicki uniwersytet do niereklamowania religijnych idei?

Cytat

Z przykrością zauważyliśmy, że na grafikach promocyjnych zbliżającej się konferencji widnieje logo Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW. Mimo naszych starań, nie udało nam się zidentyfikować osoby odpowiedzialnej za tę decyzję, a próby skontaktowania z władzami warszawskiej uczelni pozostały bez odpowiedzi. Wciąż jednak żywimy nadzieję, że nie był to świadomy gest otwarcia wrót przed pseudonaukowcami, lecz wynik nieporozumienia i zwykłej niewiedzy.

Cytat

Dlatego apelujemy do władz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o natychmiastowe cofnięcie decyzji o patronowaniu wydarzeniu Teoria Inteligentnego Projektu 2020.

Śmiech na sali. Może od razu niech napiszą petycję o zaprzestanie wiary w boga i zmianę nazwy uniwersytetu.

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z czytaniem nie najlepiej? Kopalnia nie ma się pod niczym podpisywać, bo to inicjatywa z zeszłego roku. Moim celem było poinformowanie o procesie. En Arche wcześniej próbowało zorganizować konferencję w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Skoro nie udało im się to na UW, podjęli temat w UKSW. Metodą małych kroków, próbują się zainstalować w systemie wyższej edukacji, podstawowej z resztą też, ty ateisto od siedmiu boleści i kolportowania newsów z Radio Maryja. A to, że chcesz ich unikać, to mnie specjalnie nie dziwi. Twoje alternatywne źródła mają mało punktów wspólnych z rzeczywistością.

Quote

Aby zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości, równocześnie apelujemy do pracowników wszystkich innych uczelni o wzmożoną ostrożność. Farbowanym kreacjonistom zależy na wzmocnieniu swojego przekazu i podniesieniu renomy poprzez podpinanie się pod prestiżowe instytucje oraz nazwiska autorytetów. Chodzi o tworzenie iluzji, w której nieweryfikowalne przypuszczenia będą traktowane jako realna alternatywa dla funkcjonujących teorii naukowych.

 

Edited by cyjanobakteria

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minut temu, cyjanobakteria napisał:

En Arche wcześniej próbowało zorganizować konferencję w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Skoro nie udało im się to na UW, podjęli temat w UKSW. Metodą małych kroków, próbują się zainstalować w systemie wyższej edukacji

Aha, skoro na UW im się nie udało to faktycznie niebezpieczna i sprytna organizacja, jak twierdzi kwantowo.

Niech się instalują. Chętnie ich wysłucham i wyśmieję albo i nie. Komuniści uwielbiają cenzurować, zamiast poddawać dyskusji. 

Ich wykład na katolickim uniwerku można traktować jak spektakl naukowo-religijny. Popieram. W sumie to nawet na niekatolickim bym chętnie zobaczył, pod warunkiem, że przed spektaklem wyjaśniono by, że ma charakter rozrywkowo-naukowy. Cała ta wasza obława to sztuka dla sztuki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testują system i to na ile mogą sobie pozwolić. Ostatnio ekipa ministranta edukacji dokleiła w książkach do piramidy Masłowa na samym czubku "potrzeby duchowe". Czy to ci przeszkadza? Jesteś otwarty na "poszerzanie horyzontów"? Teraz będzie można, a nawet trzeba, dyskutować to na lekcjach w szkołach. Dalej idąc tym tokiem można wprowadzić astrologię obok astronomii, aby móc dyskutować koniunkcje i innsze światy astralne. Wiadomo, to tylko w trosce o uczniów i poszerzanie ich horyzontów.

Nie jest to normalna reakcja ateisty na pseudonaukowe bzdury, ale mnie specjalnie nie dziwi, że chętnie byś ich wysłuchał. Jedyny pożytek z ciebie na forum popularno-naukowym jest taki, że potrafisz rozkręcić wątek :) Jak Gollum we Władcy Pierścieni, może masz jakieś pożyteczne zdanie do wypełnienia :)

Edited by cyjanobakteria

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, cyjanobakteria napisał:

Testują system i to na ile mogą sobie pozwolić. Ostatnio ekipa ministranta edukacji dokleiła w książkach do piramidy Masłowa na samym czubku "potrzeby duchowe". Czy to ci przeszkadza? Jesteś otwarty na "poszerzanie horyzontów"? Teraz będzie można, a nawet trzeba, dyskutować to na lekcjach w szkołach. Dalej idąc tym tokiem można wprowadzić astrologię obok astronomii, aby móc dyskutować koniunkcje i innsze światy astralne.

Nie wiem jak to było w USA, bo się nie wczytywałem, ale u nas jest nieobowiązkowa religia w szkołach i tzw.wychowanie w rodzinie czy jakoś tam to się nazywa. Przecież to też niezła bzdura, żeby np. po matematyce uczyć się zachowania seksualnego... Taką samą głupotą jest religia po geografii. Przecież przedmioty powinny być jakoś logicznie ze sobą powiązane w kolejności.

Ale jeśli już wybierać między religią i wychowaniem seksualnym a inteligentnym projektem, to ZDECYDOWANIE wybrałbym ten ostatni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Antylogik said:

Ale jeśli już wybierać między religią i wychowaniem seksualnym a inteligentnym projektem, to ZDECYDOWANIE wybrałbym ten ostatni.

...

Rozumiem że twoim zdaniem rodzice babcia i dziadek mają zajmować sie wychowaniem seksualnym ? Czy możę jeszcze ksiądz w zakrystii albo trener w kantorku. 

Edited by dexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, dexx napisał:

Rozumiem że twoim zdaniem rodzice babcia i dziadek mają zajmować sie wychowaniem seksualnym ? Czy możę jeszcze ksiądz w zakrystii albo trener w kantorku.

Tak i mają pokazywać na przykładach. Nawet nie wiesz jak mnie rozśmieszyłeś.

P. S. Powinni też uczyć kalendarzyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...