Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Jeden z pracowników zajmujących się transportem i zabezpieczeniem drzewka bożonarodzeniowego dla Rockefeller Center odkrył skrzydlatego pasażera na gapę - włochatkę małą (Aegolius acadicus). Ukryta w świerku sóweczka pokonała drogę z Oneonty na północy stanu do Nowego Jorku.

Parę dni temu do Ellen Kalish, dyrektorki i założycielki Ravensbeard Wildlife Center, zadzwoniła kobieta, która pytała, czy organizacja zajmuje się rehabilitacją sów. Gdy okazało się, że tak, rozmówczyni zapowiedziała, że zadzwoni jeszcze raz po powrocie męża do domu. Dodała, że mąż ma w kartonowym pudle sowę, którą przygotował do długiej podróży.

Zapytałam, gdzie sowa została znaleziona. Kobieta wyjaśniła, że mąż pracuje w firmie transportującej i zabezpieczającej drzewko bożonarodzeniowe dla Rockefeller Center.

Ostatecznie panie umówiły się w połowie drogi. W Ravensbeard Wildlife Center ptakowi podano płyny i nakarmiono myszami. Minęły trzy dni, odkąd cokolwiek pił i jadł. Prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań. Stan jego mięśni także wydawał się zadowalający.

Samczyk, któremu nadano imię Rockefeller, ma zostać wypuszczony w weekend w lasach wokół Saugerties. Na razie stan jego zdrowia jest monitorowany, a opiekunowie skupiają się, by odpowiednio przybrał na wadze.

Wyjaśniając, jak Rockefeller stał się pasażerem na gapę, Kalish stwierdziła, że był uwięziony lub zaskoczony. Mógł [...] siedzieć w dziupli i nikt go nie zauważył, bo włochatki małe są świetnie zakamuflowane.

EDIT: (25.11) Okazało się, że rzekomy samczyk to samiczka. Rocky :)


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...