Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
peceed

Zmiana czasów modyfikacji i łączenia postów.

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej można napisać posta który połączy się z poprzednim i nie da się go zmodyfikować bo właśnie upłynął limit od czasu napisania poprzedniego.
Aby to naprawić, najlepiej by czas modyfikacji był dwukrotnie większy (2h) w stosunku do czasu automatycznego łączenia postów (1h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 3grosze napisał:

czas modyfikacji to może taka kulturalna godzina

Kulturalnie fora to stosują możliwość modyfikacji od 3 dni do tygodnia.

 

Edytowane przez peceed
Powód edycji:BSE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij po co chciałbyś taką zmianę. Problem w tym, że niektóre tutaj osoby celowo modyfikowały swoje wypowiedzi i kolejna osoba odpowiadała na innego posta niż wyglądał on pierwotnie, co zmuszało do zabezpieczania się i cytowania postów takiej osoby. Nigdzie nie widziałem możliwości tak długiego czasu edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, wilk napisał:

Uzasadnij po co chciałbyś taką zmianę.

To chyba oczywiste, chcę mieć możliwość poprawienia błędów: nie proszę o dodatkową funkcjonalność tylko pokazuje częsty przypadek kiedy stara nie jest dostarczana, czyli możliwość edycji wypowiedzi w pewnym czasie po jej napisaniu.

21 godzin temu, wilk napisał:

Problem w tym, że niektóre tutaj osoby celowo modyfikowały swoje wypowiedzi i kolejna osoba odpowiadała na innego posta niż wyglądał on pierwotnie, co zmuszało do zabezpieczania się i cytowania postów takiej osoby

Zawsze powinno się cytować w odpowiedziach, bo nie ma gwarancji zachowania kolejności postów a i czytelność bez niej spada.
Sugerowane czasy 2 i 1h nic w praktyce nie zmieniają na niekorzyść.

Innym, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zerowanie licznika czasu modyfikacji postów po agregacji. 

 

 

Edytowane przez peceed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 14:15, peceed napisał:

To chyba oczywiste, chcę mieć możliwość poprawienia błędów:

Ale ona jest - bodajże 15 minut od napisania posta.

W dniu 13.09.2020 o 14:15, peceed napisał:

Innym, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zerowanie licznika czasu modyfikacji postów po agregacji. 

To już jest nowa funkcjonalność i zależy od twórców silnika forum lub może jakichś pluginów, aczkolwiek wątpię by coś takiego zrobili, bo jak mniemam nie ma takiego licznika, a po prostu forum porównuje czas bieżący i napisania posta (przy sklejeniu automatycznym/ręcznym pozostaje ten starszy).

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2020 o 19:40, wilk napisał:

Ale ona jest - bodajże 15 minut od napisania posta.

Problem dalej pozostaje.
Czy to tak ciężko zrozumieć, że z obecnymi ustawieniami forum łączy posty których nie da się modyfikować razu po napisaniu?
Czas modyfikacji musi być większy niż czas automatycznego łączenia postów.

W dniu 13.09.2020 o 17:07, Astro napisał:

że inteligentnemu człowiekowi czasu na poprawienie literówek (zakładam, że główny powód edycji) w wymiarze 15 minut (dobra, niech będzie kulturalne pół godziny :)) starczy

Przy założeniu, że nie musi robić niczego innego zaraz po wysłaniu posta. 15 min bywa za mała wielkością, godzina jest znacznie lepsza, a nie jest problematyczna.
Może parafraza puenty dowcipu pomoże:
"U nas na forum to mamy taki zapi****, że nawet wysrać się nie można".

W dniu 13.09.2020 o 17:07, Astro napisał:

Zakładam oczywiście, że po odpowiedzi edycja jest już niemożliwa. ;)

A po co wprowadzać takie ograniczenie? Wypowiedź do której się odpowiada należy zacytować - i tyle.

W dniu 13.09.2020 o 17:07, Astro napisał:

Dodam, że gdy piszesz post w jakimś temacie, to potencjalny post przed Tobą jest Ci przez system anonsowany.

I niczego to nie rozwiązuje, zawsze należy cytować wypowiedzi, nawet odpowiadając na całego przydługawego posta można użyć sztuczki w postaci "(...)", a do tego funkcjonuje zawijanie cytatów.
Za to zbyt często kliknięcie na anons czyści zawartość edytora, nie wspominając o sytuacjach kiedy przekierowuje do innego wątku (anonse chodzą stadami).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Astro napisał:

Chyba zakładamy, że na KW są inteligentni ludzie... Nie sądzisz?

Niczego takiego nie zakładam,  wolę polegać na obserwacjach :P
I nie wiem co ma inteligencja do nieżyciowego ograniczenia czasów modyfikacji.

7 minut temu, Astro napisał:

Widzisz te dodatkowo wycinane drzewa, te dodatkowo ciągnięte z Rosji wagony węgla?

Nie, nie widzę. Za to potrafię porównać rozmiar strony z reklamami filmowymi w stosunku do wielkości cytowanej treści.

10 minut temu, Astro napisał:

Tak, to jest problem systemu, ale nie zawsze czyści. Mała podpowiedź: przed kliknięciem zaznaczasz i kopiujesz. ;)

To jest właśnie problem z inteligentnymi ludźmi: nie widzą problemów, przyrostowo adaptując się do coraz większego syfu.
A administracja żyje z nieświadomością problemów. Prawie jak w korpo.
 

  • Lubię to (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, peceed napisał:

To jest właśnie problem z inteligentnymi ludźmi: nie widzą problemów, przyrostowo adaptując się do coraz większego syfu.

REWELACYJNE stwierdzenie!

Rozwiało mi kilka dylematów egzystencjalnych.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Astro napisał:

po tym plusie problem egzystencjonalny będzie miał Mariusz (albo i nie :P).

No przecież On i Ty z Tych co się zaadaptują.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Astro napisał:

Żaden 3grosze mi nie wejdzie

No jakże? Staropolskie: gość w dom, to Bóg w dom.

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Zaostrzona konwersacja wynikła chyba z rozbieżnego między nami skorelowania "adaptacji" z inteligencją lub z syfem.;)

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, peceed said:

Problem dalej pozostaje.
Czy to tak ciężko zrozumieć, że z obecnymi ustawieniami forum łączy posty których nie da się modyfikować razu po napisaniu?
Czas modyfikacji musi być większy niż czas automatycznego łączenia postów.

Przychylam się do postulatów Peceeda. Czas edycji to jest 15 minut, a sklejania postów 1 godzina chyba, przy czym 15 minut to jest border line. Myślę, że rozszerzenie sklejania i edycja do 30 minut nie byłoby złe. Wielokrotnie coś edytowałem w ostatniej chwili.

 

2 hours ago, Astro said:

Jako inteligentni ludzie na tym forum wiemy, że każdy dodatkowy (i zbędny) bajt to dodatkowa energia. Widzisz te dodatkowo wycinane drzewa, te dodatkowo ciągnięte z Rosji wagony węgla?

A każdy zakupiony wagon węgla, może do nas wrócić w formie ICBM :huh: Dlatego nie sponsoruję nikogo z Rosji na Patreon nawet drobnymi kwotami.

 

1 hour ago, peceed said:

To jest właśnie problem z inteligentnymi ludźmi: nie widzą problemów, przyrostowo adaptując się do coraz większego syfu. A administracja żyje z nieświadomością problemów. Prawie jak w korpo.

Sama prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Astro said:

Nie bój, WOT cofają nie tylko wagony, ale i ICBM (nawet wracają do miejsca wystrzelenia).

Podobno w Rosji dyskutują teraz cięcia w armii. Ruskie trole piszą, że to nawet lepiej, bo ich armia jest i tak zbyt silna :)

Nieuchronnie zmierzają w kierunku Burkina Faso (z rakietami) :)

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyjanobakteria napisał:

A każdy zakupiony wagon węgla, może do nas wrócić w formie ICBM :huh: Dlatego nie sponsoruję nikogo z Rosji na Patreon nawet drobnymi kwotami.

Tego właśnie nie rozumiem. Pieniądze na ICBM zawsze się w Rosji znajdą, a władza, jak mawiał Urban, zawsze się wyżywi. Zwykli Rosjanie po prostu chcą żyć, a drobne kwoty z zachodu mogą co najwyżej zmniejszać szansę na jakiś gorący konflikt.
Warto sobie przypomnieć listę amerykańskich celów nuklearnych w Polsce - a imperia nie mają przyjaciół a jedynie interesy
Najlepiej byłoby gdyby Polska pozostała silnie uzbrojonym państwem buforowym poza strukturami NATO.

50 minut temu, cyjanobakteria napisał:

Nieuchronnie zmierzają w kierunku Burkina Faso (z rakietami) :)

Prędzej Polska osiągnie ten stan, tylko że z F-35 ;)
ZSRR padł przez gospodarkę socjalistyczną, a nie autarkię. W chwili obecnej Rosja może całkiem sprawnie się rozwijać, posiadając wysokie technologie własnej produkcji, a do tego mogąc handlować z Chinami. Sankcje są źródłem impulsu modernizacyjnego. To nie jest tak, że jest dobrze jak mogło by być, ale nie jest tak źle jak wiele osób by chciało by było. To wciąż największe państwo na świecie, 3 potęga militarna, z dobrymi uniwersytetami.

2 godziny temu, 3grosze napisał:

REWELACYJNE stwierdzenie!

Rozwiało mi kilka dylematów egzystencjalnych.:)

Cieszę się, szkoda że nadaje się na moje epitafium.

2 godziny temu, Astro napisał:

cieszę się, że pracujesz jako wolny strzelec

Od 3 lat nie mam zatrudnienia, a od roku nawet nie pracuję dla siebie (pracowałem nad 3 książkami).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, peceed said:

Tego właśnie nie rozumiem. Pieniądze na ICBM zawsze się w Rosji znajdą, a władza, jak mawiał Urban, zawsze się wyżywi. Zwykli Rosjanie po prostu chcą żyć, a drobne kwoty z zachodu mogą co najwyżej zmniejszać szansę na jakiś gorący konflikt.

Słyszałem taką wersję, że lepiej aby Rosja nie byłą biedna, bo jak nie będą mieli nic do stracenia to ho ho. Być może. Z drugiej strony w szczycie Zimnej Wojny wydawali 25% GDP na zbrojenia i momentami było nerwowo.

Pieniądze na ICBM zawsze się znajdą, bo nie bez powodu propaganda wewnętrzna wbija ich suwerenowi do łbów mit założycielski skoncentrowany wokół armii i WW2 czy raczej ich wersji w postaci Wielkiej Wojny Ojczyźnianiej. Społeczeństwo pożałuje kartoszków, byle na rakiety było, dlatego nie zamierzam im pomagać, po za tym płacą od przychodu podatki, a te jak wiadomo idą na rakiety ;) Do tego ruskie trole w internecie działają mi na nerwy.

 

1 hour ago, peceed said:

Warto sobie przypomnieć listę amerykańskich celów nuklearnych w Polsce

Z tego co wiem, USA nie ćwiczy nuklearnego uderzenia wyprzedzającego w Warszawę.

 

1 hour ago, peceed said:

Najlepiej byłoby gdyby Polska pozostała silnie uzbrojonym państwem buforowym poza strukturami NATO.

Wszystko ma swój koszt. Rosja aktualnie wydaje 4x tyle na zbrojenia co Polska. Nie wiem jaki musiałby być budżet, zakładając racjonalne wydatki i inteligentnych decydentów, aby można było być "silnie uzbrojonym państwem buforowym poza strukturami NATO". Może w jednym ze Wszechświatów równoległych, gdzie Lech, Czech i Rus urodzili się na różnych kontynentach albo we wszechświecie, w którym nienarodzony Rus został poddany aborcji ;)

 

1 hour ago, peceed said:

To wciąż największe państwo na świecie, 3 potęga militarna, z dobrymi uniwersytetami.

Teoretycznie mają potencjał, ale praktycznie surfują na cenach ropy, a kraj jest przeżarty korupcją. Przykładem niech będzie budowa nowego kosmodromu czy aktualny stan kosmonautyki albo historia lotniskowca Admirał Kuzniecow (to są dopiero jaja!) ;)

 

1 hour ago, peceed said:

Prędzej Polska osiągnie ten stan, tylko że z F-35 ;)

Przy obecnym rządzie to całkiem możliwe.

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Astro napisał:

Wilk coś z tym będzie musiał zrobić...

Na początek proponuję wydłużyć <czas modyfikacji> do 1h + <czas łączenia>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2020 o 05:02, wilk napisał:

Zrównałem do godziny

To wspaniałe,  czyli wciąż po 59 minutach będę mógł wysłać posta, który się połączy ze starym bez możliwości edycji.
To wspaniałe, że nowa funkcjonalność nie skasowała starego ficzera!
Ach, to przecież był bug a nie ficzer ;)
Przypomina to walenie głową w ścianę w korpo.
Przynajmniej wiem, że świat nie zwariował i wciąż wszędzie działa tak samo :P

 

Przypuśćmy, że teraz zebrałem się na odwagę i korzystając z dobrego klimatu do protestów postanowiłem aktywniej zaprotestować:
ADMIN KALOSZ!
W osobnym poście. 

Jak widać, moje odpowiedzi zostały połączone, włącznie z następną będącą treścia tej linijki!

Żeby było śmieszniej, doklejki nie uaktualniają stanu licznika kiedy wiadomość została napisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz promocja "Last minute".

Nie zdążyłem.

Po obniżeniu zawartości alkoholu we krwi postanowiłem zmodyfikować wpisy z "ADMIN KALOSZ", ale dostaję coś takiego:
 

Niestety strona, którą chcesz odwiedzić, nie istnieje. Prawdopodobnie została przeniesiona lub wprowadzono nieprawidłowy adres URL.

Kod błędu: 2S136/C

Pomimo faktu że napisałem to 6 minut temu.

Wątroba już rozłożyła całą zawartość czekoladki, a "kompromitujący" wpis pozostanie na zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem scalanie na 60 minut, edycję na 61 minut. Mam nadzieję, że teraz już zdążysz poprawić literówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...