Sign in to follow this
Followers
0
Dla kogo przeznaczone są kredyty konsolidacyjne?
By
KopalniaWiedzy.pl, in Artykuły
-
Similar Content
-
By KopalniaWiedzy.pl
Problemy ze zbyt dużą ilością zobowiązań finansowych mogą dotknąć każdego, na przykład w związku z chorobą bądź utratą pracy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad konsolidacją, czyli zamianą wielu długów w jeden, znacznie łatwiejszy do spłaty.
Podstawowe warunki kredytu konsolidacyjnego
Trzeba być gotowym na to, że bank postawi osobom chcącym zaciągnąć kredyt konsolidacyjny pewne wymagania. Tylko jakie konkretnie warunki należy spełnić?
Przed podjęciem decyzji w sprawie kredytu potencjalny kredytodawca będzie chciał przede wszystkim ustalić, czy dana osoba jest godna zaufania i z jak dużym prawdopodobieństwem będzie w stanie terminowo spłacać swoje zobowiązania. W związku z tym podstawowe warunki kredytu konsolidacyjnego dotyczą przede wszystkim dwóch kwestii: zdolności i historii kredytowej.
Zdolność kredytowa jest obliczana na podstawie takich kryteriów, jak wysokość zarobków wnioskującego, forma zatrudnienia, poziom jego zadłużenia, wiek czy koszty utrzymania. Jako preferowaną formę zatrudnienia banki często wskazują umowę o pracę na czas nieokreślony, ale nie jest to warunek bezwzględny - inne źródła zarobków nie zamykają automatycznie drzwi do połączenia zobowiązań. Wszystko zależy tutaj od okoliczności. Im wyższa kwota kredytu, tym z zasady wyższa będzie wymagana zdolność kredytowa.
Historia kredytowa to z kolei zbiór informacji na temat tego, jak dana osoba dotychczas wywiązywała się ze swoich zobowiązań - czy spłacała je w terminie, czy też nie, a jeśli doszło do opóźnienia, to do jak dużego. Pozytywna historia kredytowa zapewnia największe szanse na pozytywną decyzję kredytową, natomiast każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
Bank weźmie pod uwagę także kwestię tego, kiedy zwłoka miała miejsce. Opóźnienie w spłacie sprzed 4 lat, po którym to już wszystkie zobowiązania były spłacane na czas zostanie potraktowane inaczej niż zwłoka sprzed kilku miesięcy, która trwa do czasu złożenia wniosku o konsolidację. Warto jednak wiedzieć, że dla osób poważnie zadłużonych, które nie tyle mają problemy z kontrolą nad zadłużeniem, ale nie są w stanie go spłacać, kierowany jest nieco inny produkt finansowy, a mianowicie kredyt oddłużeniowy.
Warunki dodatkowe
Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa to najważniejsze warunki związane z zaciąganiem kredytu konsolidacyjnego (i wielu innych typów zobowiązań finansowych), jednak niejedyne.
W niektórych przypadkach może pojawić się także przykładowo wymóg dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy ryzyko udzielenia kredytu danemu wnioskodawcy jest podwyższone, choćby z uwagi na niską zdolność kredytową. Dostępnych opcji jest wiele, począwszy od poręczenia spłaty przez osobę trzecią, po ubezpieczenie.
Dodatkowo, banki i inne instytucje finansowe mogą wprowadzać warunki odnośnie do tego, jakie typy długów mogą podlegać konsolidacji (bankowe, pozabankowe) i czy kwalifikują się do niej również zobowiązania udzielone przez ten podmiot, który ma przeprowadzić konsolidację.
« powrót do artykułu -
By KopalniaWiedzy.pl
Jeśli posiadasz kilka niespłaconych zobowiązań i chciałbyś znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, to mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji. Już teraz sprawdź, czym jest kredyt konsolidacyjny oraz jak poradzić sobie ze swoimi zadłużeniami.
Na czym polega konsolidacja?
Przez pojęcie konsolidacji należy rozumieć połączenie kilku różnych zobowiązań w jedno, zwykle z niższą, miesięczną ratą. Jest to proces, który pozwala odzyskać, choć w jakimś stopniu, płynność finansową. Wynika to głównie z tego, że dzięki konsolidacji można liczyć na lepsze warunki spłaty. Naturalnie okres spłaty wydłuży się, lecz zamiast kilku rat będziemy mieć wyłącznie jedną. Zdecydowanie łatwiej jest ogarnąć spłatę jednego zobowiązania, co zaś przełoży się na sprawniejsze zarządzanie swoim budżetem.
Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które jednocześnie spłacają kilka zobowiązań i których powoli ta sytuacja zaczyna przerastać finansowo. Raczej nikogo nie zdziwi fakt, że najłatwiej starać się o konsolidację w instytucjach pozabankowych. Mniej formalności i po prostu szybszy proces weryfikacji klienta. Dodatkowo nie każdy może wykazać się zdolnością kredytową na wysokim poziomie. A jak dobrze wiemy, jest to kluczowe przy ubieganiu się o zobowiązanie w banku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna, którą można dostać wręcz od ręki.
Jak działa kredyt konsolidacyjny?
Jedną z zalet kredytu konsolidacyjnego jest jego elastyczność. Klient ma prawo wyboru co do tego, które zobowiązania ulegną konsolidacji. Mogą więc to być wszystkie zobowiązania bądź tylko wybrane. Pożyczka konsolidacyjna działa w bardzo prosty sposób. Mianowicie instytucja, u której decydujemy się na ten zabieg, spłaca wskazane przez nas zobowiązania i łączy je w jedno. Wygląda więc to trochę inaczej niż w przypadku standardowej pożyczki lub kredytu. Zwykle gotówka trafia wprost na konto wnioskodawcy. Tutaj jednak pożyczkodawca spłaca wskazane zobowiązania, klient natomiast w dalszym ciągu oddaje ten sam dług. Z tą różnicą, że zamiast kilku rat o różnej wysokości, będzie wyłącznie jedna, łatwiejsza do spłaty. Co więcej, konsolidacji mogą podlegać zarówno kredyty, jak i pożyczki pozabankowe. Często osoby zadłużone zastawiają się, czy możliwa jest konsolidacja chwilówek i pożyczek. Jak się okazuje – tak, jak najbardziej.
Gdzie złożyć wniosek?
Nadal wielu konsumentów korzysta z możliwości składania wniosku bezpośrednio w oddziale instytucji finansowej. Szybszym rozwiązaniem będzie jednak wnioskowanie online. Już wspominaliśmy, że banki rzadko kiedy decydują się udzielić zobowiązania osobom zadłużonym. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej, inaczej też zwany pożyczką konsolidacyjną. Dlatego w pierwszej kolejności warto złożyć wniosek o konsolidację u jednego z parabanków działających na rynku. Zastanawiasz się może, gdzie najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny? Odpowiedzi na to pytanie oraz inne dotyczące konsolidacji znajdziesz na stronie https://super-pozyczka.pl/.
Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?
Konsolidacja kredytów nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Trzeba to również brać pod uwagę. W dalszym ciągu będzie to przecież kolejne zobowiązanie, które należy spłacić. Jest to niewątpliwie forma pomocy dla zadłużonych, ale z pewnymi wadami, jak na przykład z dłuższym okresem spłaty. Jeśli jednak pożyczka konsolidacyjna pozwoli odzyskać stabilizację finansową, to oczywiście warto rozważyć tę opcję.
« powrót do artykułu
-
-
Recently Browsing 0 members
No registered users viewing this page.