Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
Astro

Credo in te

Recommended Posts

Szanowni.
Krótkie wyznanie wiary, przez Astro pisane, człowieka już może nie w kwiecie wieku, który niejeden kielich goryczy przelał,
a który świadom swych wielu ułomności zostawić po sobie chciałby nie tyle myśl - która i tak tylko pyłem jest - a zaproszenie
do przemyślenia, i to nie dla przyszłych pokoleń, które w żaden sposób autora tej myśli pamiętać nie będą, czego autor
świadom jest całkowicie i pretensji jakichkolwiek nie rości.

Czasu mi (jak zwykle) brak, ale postanowiłem odnieść się do pewnej sytuacji, która na KW niedawno miała miejsce.
Tym, którzy choć trochę mnie znają tłumaczyć wiele nie trzeba, bo choć z natury wred jestem okropny, to pod
tą "przykrywką" czai się nie tyle szczerzący zęby cynik, co bezzębny (prawie) uśmiech ciepła w czystej postaci.
Dlaczego tu jestem? Lubię KW, kibicuję Jej od lat, uwielbiam Bywalców, którzy wiedzą co Wiedza oznacza, mądrze, dobrze
ciekawie i dowcipnie wyrażają swoje zdanie, właściwie ARGUMENTUJĄ itd. Po co piszę? Chciałbym, aby na KW było więcej tak ciekawych
aniołków jak widzę, chciałbym częściej czytać inspirujące komentarze (no bo ciekawych artykułów na KW nie brakuje), ale
czasem boli. Boli czasem, że czyjeś ego sieje takimi pokładami... bezradności.

Do sedna: drogi adepcie wstępujący na proste ścieżki KW! Idź prosto, nie garb się, uwierz w siebie, doceń tych, którzy kibicując
Ci z głębi serca czasem spowodują Twój upadek i lekki pad na pysk. Tylko od Ciebie zależy czy się podniesiesz i pójdziesz prosto.
Myślę, że nikt na KW nie życzy Ci gorzej niż to, byś szedł prosto, z uśmiechem, pewnością i przekonaniem, że to, co nam leży
najbardziej na sercu, to (za klasykiem) "całe to okrągłe, lekko spłaszczone na biegunach szczęście planety".