Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Astro

Dziennik frontowy, czyli z notatnika Janka-19

Recommended Posts

Yes yes yes! (dla niewtajemniczonych)
Mamy to:

Cytat

Minister zdrowia przekazał rekomendację premierowi. - W formie tradycyjnej wybory mogłyby się odbyć za dwa lata - podkreślił Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że jeśli nie będzie na to zgody, pozostaje głosowanie korespondencyjne.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-lukasz-szumowski-przekazalem-rekomendacje-dotyczaca-wyborow-6500917747582593a
Czyli panie Łukaszu, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.
(znów dla niewtajemniczonych)

5 minut temu, Astro napisał:

Czyli panie Łukaszu, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.

Zastanawiam się, czy nie byłoby konstytucyjnie gdyby aktualny prezydent po prostu skończył kadencję, a nowym został marszałek sejmu,.Wybory nie mogą się odbyć, mandat Dudzie wygasa, więc zasadniczo jakby stracił zdolność pełnienia obowiązków. Konstytucja zawiera zapisy zapewniające ciągłość. 

Posted (edited)
13 godzin temu, Astro napisał:

Konstytucja? Poważnie?

A dlaczego nie? To polityka - jak będzie przydatne to się się powołamy na prawo pierwszej nocy. Widziałeś jakiś edykt odwołujący prawo p. nocy? No właśnie, ja też nie. Nie takie falandyzacje świat widział. Jak w Konstytucji jest jakiś fajny przywilej to go sobie wykorzystamy.

Akurat w przypadku wyborów mamy chyba impas? Jest półroczny zakaz manipulowania przy wyborach, czyli formalnie wybory muszą się odbyć.  

Edited by Jajcenty

Posted (edited)
W dniu 6.04.2020 o 19:25, cyjanobakteria napisał:

Z tego, co wyczytałem dzisiaj w artykule, maski były nawet w terminie ważności.

Okazuje się, że nie były (znaczy po co robić przeglądy?), ale tym bardziej to przejaw "sprawności państwa":
https://wiadomosci.wp.pl/maski-ochronne-z-agencji-rezerw-materialowych-sprawdzilismy-dokumentacje-przetargowa-6502599014454913a

Edited by Astro

Maski i tak działają, ale (nie)rząd musi zrollować. Szkoda, że nie potrafią albo nie chcą dopilnować prostych rzeczy w czasie pokoju, nie wspominając o kompetencjach w czasie kryzysu.

Czasem myślę zwyczajnie, że Milo (Minderbinder) wciąż żyje i ma swoich ludzi w Polsce (no bo gdzie indziej?).

Czasy zarazy w obrazkach - cd.

obraz.png.8ec2fae212c50a69600bffbf0f568cd7.png

obraz.thumb.png.6f549eaccd4d62a446083c0cf1eb5abd.png

P.S. Czy na KW ktoś też jeszcze foci (oprócz mnie)?

• Like (+1) 1

W dniu 26.04.2020 o 15:03, Astro napisał:

P.S. Czy na KW ktoś też jeszcze foci (oprócz mnie)?

No KW foci, ale nie mamy takich fajnych zdjęć :) Telefonem, przynajmniej naszym, nie wyjdą tak dobrze, a aparat odmówił jakiś czas temu współpracy (padła chyba matryca). Później coś wstawimy :)

20 godzin temu, Anna Błońska napisał:

Później coś wstawimy :)

Czekam niecierpliwie, choć i cierpliwości mi nie brak. ;)
Wiem, że będą tylko cudowne (na miarę KW) ujęcia. Niech będzie i publicznie: pozdrowienia serdeczne KW!

• Upvote (+1) 1

15 minut temu, Jajcenty napisał:

Szkoda, że ten ptaszeł schował łeb.

Mówisz, masz (tylko to nie byle ptaszeł, bo nie jakiś wróbel czy sikorka :)).

obraz.png.cd1b400a1347dedafbd2cd673b6eee44.png

obraz.png.f73b89c3bfbe5a18800acd506cb221ae.png

obraz.png.d1c4ca4d1c4d57d057f151a30c5689be.png

Może zaciekawi Cię zwyczajny atak kruków na orła:

obraz.png.423d13f8205de1c3f44395e5bfa7810f.png

Tego orła:

obraz.png.da16f24686a4ef7a5e52d7fca156b0e4.png

Ed. Z przedostatnim to nie wiem do końca, może to była jednak kania, może się walnąłem, ale kruki to cudne ptaki. Zawsze trzymają straże (ze starszych zdjęć):

obraz.png.46121f2280e0ae3d132f4ad38831bc06.png

Przy okazji gwiezdne wojny:

obraz.png.fdd7559a9277de811cb4e25a553c085c.png

Więcej już specjalnie dodać nie mogę. ;)

Godzinę temu, Astro napisał:

Przy okazji gwiezdne wojny:

Te obserwacje ornitologiczne to na przedmieściach Wrocławia czy specjalnie gdzieś jeździsz?

To przedmieścia mojej wioski. Wystarczy, że podciągnę portki, kopnę się w cztery litery, wezmę plecaczek z aparatem i obiektywami,
wypiję jakąś maślankę i przebędę z buta jakiś ledwie kilometr, dwa. Potem to już tylko kwestia cierpliwości, wytrwałości i zaparcia. :)
Trzeba też wiedzieć, KIEDY pójść. Polecam wczesny budzik, albo przed zachodem. Wtedy zwierzaki są cudne, a i światło dla aparatu
też (czasem trzeba pogrzebać z czułością, bo to zawsze kompromis, ale pomaga :)).

P.S. Ech. Żebyś Ty Jajcenty słyszał te żaby, które ja słyszę paląc właśnie w oknie. Poezja.

Ja w zeszłym roku zauważyłem prawie 10 cm sznytę na jednym z moich karmników wykonanym z dość grubej butelki PET. Też się zastanawiałem, która z sikorek, które dokarmiam zimą, to zrobiła ;)

No dobra, dopowiem. Przedostatnie zdjęcie. To był młody koziołek postrzelony dzień wcześniej przez radosne myślistwo i niestety, radosne dzieci myśliwych tego nie widziały. Kruki to jednak mądre ptaki.

Posted (edited)
15 godzin temu, Astro napisał:

P.S. Ech. Żebyś Ty Jajcenty słyszał te żaby, które ja słyszę paląc właśnie w oknie. Poezja.

:D wiele lat mieszkałem 500 metrów od oczek wodnych, w których to bractwo się rozmnażało. Mimo że oddzielał mnie od nich wysoki nasyp kolejowy, to nie dawało się niekiedy spać, taki był rejwach. Do tego namolny słowik i masz +10 do romantyzmu :D Wiem o czym mówisz! 

Edited by Jajcenty

O takie na ostatnich spacerach zrobiliśmy. Niestety lustrzanka zepsuta, więc telefonem robione.

Ludki na naszym FB zidentyfikowali gąsienicę jako trociniarkę czerwicę. Będzie z niej jeden z największych motyli w Polsce.

gąsienica.jpg

fiatuszek.jpg

żuczek.jpg

Mam parę niezłych ujęć, choć miejsca już nie ;), zatem inaczej. Celowo nie w muzyczne, bo to jak najbardziej wiąże się z wirusem. :)
Dawno nie było Kazika, który od lat fascynuje mnie swoją fascynacją faktu, że ktoś go jeszcze słucha... Zatem posłuchajcie.
https://www.youtube.com/watch?v=cKsTPWzDly4
https://www.youtube.com/watch?v=MCcoN0-M_r4 (ech, te "dłonie kołyszą się, egzotyczne kwiaty dwa"...; wiem elektorat nie bardzo łapie poezję; przy okazji: to nie jest polityczny manifest i nie dotyczy marszałkini sejmu)
Dalej to już mi się nie chce, ale jak ktoś ma jakieś wątpliwości, to chętnie w muzycznych je rozwieję.
Celowo z harcerskim pozdrowieniem (T.P.Ch.R.). Jeszcze będzie przepięknie...

Skleroza. Nieco dłuższa forma: https://www.youtube.com/watch?v=5-4zArqb47s
(chciałbym kiedyś w życiu na swoje życie mieć tylko TAKIE 4 minuty)

Jakie to milutkie. Ten "pan", co opłatom za stragan się nie kłania (i jeszcze krzyczy, że biją; widać zabrakło mnie na miejscu, bo odpowiedniej pały nie potrzebuję; wystarczy mój uśmiech i pięść)......
https://wawalove.wp.pl/protest-antyszczepionkowcow-w-warszawie-w-pochodzie-szedl-wojciech-cejrowski-6518571350530177a
Pomyśleć, że jeszcze dwadzieścia lat temu schizofrenię owego uważałem za atut... Ludzie się rozwijają, ale papier toaletowy z logo Wojciech też. Niestety, ten ostatni bardzo szybko się kończy bez wsparcia "mediów publicznych". Wojciechu, masz dobrze. :)