Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Antylogik

Koronawirus jako wybawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Na głupie pytania nie odpowiadam. Trzymaj się tematu.

6 minut temu, c3bbb3b napisał:

warto dodać że nie dysponowaliśmy wtedy technologią wyprodukowania na masową skalę szczepionki, dziś dysponujemy i możemy uchronić przed śmiercią osoby, które są w grupie ryzyka

1) Tak jak już wcześniej pisałem lewactwo z definicji niemal kłamie i tak samo jest w tym przypadku. Udowodnię to w 4 zdaniach. Gdyby tak było, jak mówisz, znaczyłoby, że koncerny farmaceutyczne opracowywały szczepionkę na tego konkretnego wirusa od wielu lat i "przypadkowo" teraz dopiero skończyły, gdy mogą go sprzedawać. Jeżeli jednak zawierzyć oficjalnym informacjom, to badania nad nią zaczęły się dopiero w 2020 r. Ponieważ oprócz dziwnie trafnych prognoz Billa Gatesa, który od lat współpracuje z Pfizerem i w ogóle finansuje inne szczepionki, nie mam szczególnych przesłanek by twierdzić, iż Pfizer, Moderna itd. to zorganizowana grupa przestępcza (chociaż Pfizer był już karany za nielegalne działania), która najpierw wypuściła wirusa, by po chwili ogłosić światu, że mają antidotum, wobec tego należy wierzyć, że wszystkie firmy zakończyły prace nad nim w ciągu kilku miesięcy. Natomiast na rządowym portalu poświęconym szczepionkom pierwsze zdanie na temat badania i wdrażania szczepionki:

Cytat

Proces opracowywania i wprowadzania szczepionki na rynek trwa wiele lat

https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/jak-sie-bada-bezpieczenstwo-szczepionek/

Tak więc przedstawiłem dowód, że kłamiesz. Nie dysponujemy, ponieważ szczepionki nie da się zbadać w ciągu paru miesięcy, koniec kropka.

2) Możesz sobie pisać dyrdymały o "przyspieszonej procedurze" itp., ale zamiast tych bredni wyjaśnij lepiej, taką oto rzecz. Skoro ta szczepionka to bezpieczna i skuteczna broń przeciwwirusowa, to dlaczego wcześniej nie wprowadzono tej "przyspieszonej procedury"? Czy wcześniej ludzie nie umierali? Po to są procedury, aby je wykonywać, a nie omijać. Tacy jak ty doprowadzili do katastrofy smoleńskiej i zabili 100 osób. Zabiliście 100, to i zabijecie 100 milionów.

  • Negatyw (-1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Antylogik napisał:

Tak więc przedstawiłem dowód, że kłamiesz.

nie, przybiłeś sobie tylko tekturowy order, czytałem cały dokument dopuszczający szczepionkę na rynek (wtedy jeszcze amerykański), badania zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującą metodologią, na odpowiednio dużej grupie badanych (44,000), w podwójnie zaślepionej próbie, z zachowaną heterogennością. 
Przypominam, że poza Pfizerem i Moderną, akceptowane są preparaty również mniejszych firm spoza Twojego foliarskiego konsorcjum, czyli da się, bezpiecznie.
 

Godzinę temu, Antylogik napisał:

Udowodnię to w 4 zdaniach

Nadal nie udowodniłeś i nie odpowiedziałeś na pytania, które nie są "głupie" tylko mają okazję walidyzować Twoje rzucane lekką ręką na wiatr obwieszczenia:
1.  czemu nie mając pojęcia na temat epidemiologii (mylisz śmiertelność i umieralnością) raz po raz próbujesz udawać że masz jakąkolwiek kompetencję wypowiadać się na ten temat?
2. czemu masowe szczepienia określasz (i przyklaskujesz terminowi)- "jak bydło"? co to według ciebie znaczy?
3. na czym polega "sukces" "propagandzistów"? jaki mają interes w tym żeby zaszczepić ludzi "jak bydło"? (nadal nie wiem)

 

Godzinę temu, Antylogik napisał:

dlaczego wcześniej nie wprowadzono tej "przyspieszonej procedury"?

a ile razy wcześniej miałeś do czynienia w ogólnoświatową pandemią? 
jasne, są przypadki endemicznych chorób wirusowych, ale dotyczą najczęściej krajów 3. świata, które na szczepionkę nie są sobie w stanie pozwolić, bo opracowanie szczepionki, na dodatek bezpiecznej wymaga zasobów, zaplecza i pieniędzy.

 

1 godzinę temu, Antylogik napisał:

Tacy jak ty doprowadzili do katastrofy smoleńskiej i zabili 100 osób. Zabiliście 100, to i zabijecie 100 milionów.

tak, własnoręcznie rozpylałem mgłę i z dziadkiem razem brzozę sadziliśmy :) 
z tego co wiem przyczyną katastrofy były gwiazdorstwo, brak autorefleksji i poszanowania względem nauki, trochę jakbym malował twój portret
 

  • Pozytyw (+1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, c3bbb3b said:

tak, własnoręcznie rozpylałem mgłę i z dziadkiem razem brzozę sadziliśmy :) 

Jak służby dobrze poszperają to może znajdzie się też pistolet, z którego zastrzelono Papałę.

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, c3bbb3b napisał:

a ile razy wcześniej miałeś do czynienia w ogólnoświatową pandemią? 

Raz. Nazywa się pandemia raka. Umiera na niego znacznie więcej niż na tego wirusika. Obecnie jakieś 300 osób dziennie. Trwa od dziesiątek lat. Co chwilę czytamy o nowych "odkryciach" w leczeniu nowotworów, ale jakoś nikomu się nie chce wdrażać "przyspieszonych procedur". Mogę się założyć, że wiele z nowych leków uratowałoby znacznie wiecej osób niż z powodu tej plandemii. Powiem więcej, gdyby Pfizer stworzył szczepionkę na raka, to bym mu przyklasnął i raczej niewielu byłoby krytyków (za wyjątkiem oczywiście innych koncernów, które by nie miały swojego leku).

Dlaczego nikt nie wdraża tego, tylko zajmuje się chorobą, której śmiertelność jest na poziomie chorób grypopodobnych (to udowodniłem wcześniej, więc zamiast pienić się, poczytaj wcześniejsze moje wypowiedzi, też znajdziesz analizę raportu skuteczności szczepionki)? Dlaczego rząd wydaje miliardy na te bzdury, zamiast na konkretne inwestycje w technologie i leki? Wirus zmutuje i wartość szczepionki spadnie do zera (już kurs akcji Pfizera do tego dąży- spadł w ciągu roku o parę % zamiast szybować w kosmos, przynosi straty).

1 godzinę temu, c3bbb3b napisał:

z tego co wiem przyczyną katastrofy były gwiazdorstwo, brak autorefleksji i poszanowania względem nauki, trochę jakbym malował twój portret

To niczego nie wiesz, bo przyczyną był brak zachowania procedur, to samo tutaj, ty to pochwalasz, bo sam masz ostry cień mgły przed oczami (choć może tępy).

2 godziny temu, c3bbb3b napisał:

nie odpowiedziałeś na pytania, które nie są "głupie"

Masz rację, nie są "głupie". Są głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Antylogik napisał:

Co chwilę czytamy o nowych "odkryciach" w leczeniu nowotworów, ale jakoś nikomu się nie chce wdrażać "przyspieszonych procedur

1. nowotwory to nie choroba zakaźna
2. to bardzo heterogenna grupa chorób które nie sposób objąć jedną szczepionką (choć testy przechodzi właśnie szczepionka na pewne spektrum nowotworów)
3. nowotwory nie mają z reguły tak gwałtownego przebiegu jak SARS
4. nowotwory nie wymagają wprowadzania takich społecznych obostrzeń(patrz punkt 1), nie paraliżują gospodarki i edukacji na taką skalę jak choroba zakaźna, dlatego opracowywanie leku nie jest naglone (chyba że znasz jakąś pandemię nowotworów, która wymagałaby pozamykania centr kultury, handlu i oświaty?)
5. szczepionki na nowotwory wykorzystują zupełnie inną technologię, która nie jest poznana tak dobrze, jak konwencjonalne szczepionki na czynniki zakaźne, dlatego ze względów bezpieczeństwa nie można przyspieszyć procesu ich projektowania. Celem dla szczepionek p/nowotworowych są elementy endogenne, więc terapia przeciw nim niesie duże ryzyko powikłań autoimmunologicznych. Szczepionki celujące w elementy egzogenne (patrz- element kapsydu SARS-CoV-2 w szczepionce od Pfizera) nie niosą takiego ryzyka, wiemy co się może stać, bo to nie jest dziewicza technologia. (nie podajemy nawet wirionów, nieważne czy atenuowanych, czy zabitych, tylko zamknięty w otoczce lipidowej kod jednego białka)

 

10 godzin temu, Antylogik napisał:

której śmiertelność jest na poziomie chorób grypopodobnych

śmiertelność grypy: 0,1-0,2% (jak chcesz brać statystyki pod swoją tezę, to nawet 0,5%)
śmiertelność SARS-CoV-2: 3% (za worldometers)
10-krotna przebitka jest dla ciebie "na poziomie chorób grypopodobnych"?

 

10 godzin temu, Antylogik napisał:

to udowodniłem wcześniej

właśnie nie udowodniłeś jeszcze nic poza swoją butą i arogancją i przypinaniem sobie tekturkowych orderów "zgasiłem lewaka który chciał zniszczyć świat"
prezentujesz póki co dziki, antylogiczny skrzek o tym jak lewactwo chce ci zrobić krzywdę, nie umiesz wskazać w jaki sposób i jaki byłby lewactwa interes i raz po raz durnowato i nieudolnie przybijasz sobie samemu piątkę, że "udowodniłem!" i że "niczego nie wiesz!".

 

 

10 godzin temu, Antylogik napisał:

brak zachowania procedur

wynikający z buty, arogancji i przypinania sobie tekturowych orderków "nam się nic nie stanie bo jesteśmy zajebiści, lecimy z prezydentem, nam wolno pod prąd", ale naprawdę mało obchodzi mnie katastrofa lotnicza sprzed 11 lat i jej związek (brak związku) z pandemią wirusa

 

12 godzin temu, c3bbb3b napisał:

1. czemu masowe szczepienia określasz (i przyklaskujesz terminowi)- "jak bydło"? co to według ciebie znaczy?
2. na czym polega "sukces" "propagandzistów"? jaki mają interes w tym żeby zaszczepić ludzi "jak bydło"? (nadal nie wiem)

odpowiesz mi w końcu?

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, c3bbb3b napisał:

nowotwory nie wymagają wprowadzania takich społecznych obostrzeń(patrz punkt 1)

 

3 godziny temu, c3bbb3b napisał:

1. nowotwory to nie choroba zakaźna

Co z tego? Mam powtórzyć ilu ludzi zabija nowotwór, a ile wirus? Co za różnica czy zakaźna czy samoistna, skoro zgonów jest więcej z powodu pierwszego? Zamykając się na leczenie tylko wirusa, utrudnia się leczenie innych chorób, w tym nowotworów. Jesteś odpowiedzialny za to, że inni nie mogą mieć operacji wycięcia guza, bo koronawirus. Ja ci dam obostrzenia.

4 godziny temu, c3bbb3b napisał:

nie paraliżują gospodarki

Bo nie zamyka się gospodarki z powodu smogu, ani nie zakazuje sprzedaży papierosów. Wprowadź te zakazy i sprawdź po roku, ilu ludzi uratowałeś. Przy tym sprawdź od razu ile osób popełniło samobójstwo. Sprawdź sobie ich statystyki lewaku, to może oczka się otworzą choć wątpię. Jesteś tak samo jak PISS odpowiedzialny za każde samobójstwo z powodu depresji albo zniszczenia biznesu i powinieneś za to siedzieć.

Więc nie kłam, że wirus paraliżuje gospodarkę, skoro to przyczyną są zakazy rządowe.

Dalej lewaku - wyprzedzam już twoje odopowiedzi, bo znam je, wszyscy takimi samymi frazesami operujecie - nie kłam, że te obostrzenia były konieczne, bo więcej by umarło. Spójrz sobie na Szwecję, gdzie nie było od marca zakazów, dopiero od kilkunastu dni zwiększono restrykcje. I co? Nie będę się powtarzał, bo już to powtarzałem, więc sobie wróć do statystyk zgonów Szewcja/Polska: 2/2,21%. Gęstość zaludnienia? Też to odkłamałem. Korwin też dodatkowo zauważa, że liczba ofiar już się zrównała w obu krajach w przeliczeniu na mieszkańca. Lepsza służba zdrowia niż u nas? Co z to ma wspólnego z wirusem? Nic, to wina PISSu, że ją zniszczyli, bo zamiast wydać mialiardy na szpitale, lekarzy i badania naukowe, to wydali na patologię, by miała na chlanie i trzeci tv plazmowy oraz wyjazdy zagraniczne (które przywiozły zresztą wirusa, więc to rząd jest współodpowiedzialny epidemii krajowej), w końcu na swoje reżimowe media.

Ja w obliczu zapaści, do której doprowadziliście, podałem znakomitą strategię walki z epidemią, opisaną w kilku punktach, nie posłuchaliście. Nie ma więc w moich wypowiedziach żadnej sprzeczności wbrew pozorom - bo gdyby nie zapaść, wystarczyłaby strategia szwedzka. Ale że zniszczyliście w ciągu 5 lat gospodarkę wydając na lewackie programy, to powinniście przyjąć teraz większe restrykcje, które zaproponowałem.

Nie mam zamiaru znowu wracać do tego samego, dlatego odnieść się możesz najwyżej do tego co już wcześniej zamieściłem - możesz to nawet skrytykować, pozwalam ci na to, jeśli wg ciebie dane są źle obliczone lub zmanipulowane, byle było merytorycznie, a nie wyrzucanie żali jakie to ze mnie zero, bo celebruję śmierć moherowych beretów. Ale nie zaczynaj znowu tych samych wątków, które już głęboko analizowałem.

4 godziny temu, c3bbb3b napisał:

szczepionki na nowotwory wykorzystują zupełnie inną technologię, która nie jest poznana tak dobrze, jak konwencjonalne szczepionki na czynniki zakaźne, dlatego ze względów bezpieczeństwa nie można przyspieszyć procesu ich projektowania.

Dalej już nie cytuję, bo to jest do skasowania. Bo ty nie zrozumiałeś prostego zdania. Nigdzie nie napisałem, że to musi być szczepionka. Jest wiele kierunków walki z tymi chorobami. Natomiast co do bezpieczeństwa, to rozumiem, że to zdanie z oficjalnej strony o szczepionkach (https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/jak-sie-bada-bezpieczenstwo-szczepionek/):

Cytat

Proces opracowywania i wprowadzania szczepionki na rynek trwa wiele lat

można wykreślić, bo zawsze sobie można przyspieszyć procedurę, jeśli tylko przyjdzie plandemia.

4 godziny temu, c3bbb3b napisał:

nie niosą takiego ryzyka, wiemy co się może stać, bo to nie jest dziewicza technologia. (nie podajemy nawet wirionów, nieważne czy atenuowanych, czy zabitych, tylko zamknięty w otoczce lipidowej kod jednego białka)

Wy wiecie, wy podajecie. Rozumiem, że należysz do siatki naukowców, ekspertów zajmujących się tym tematem. Jeśli tak, to dlaczego nie tytułujesz się z imienia i nazwiska. To trochę żałosne, mówić z pozycji czy udawać eksperta, a chować się za anonimowym userem.

4 godziny temu, c3bbb3b napisał:

odpowiesz mi w końcu?

Nie zrozumiałeś co napisałem? Mam napisać wielkimi literami, że na GŁUPIE pytania nie odpowiadam?

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Antylogik napisał:

jesteś odpowiedzialny za to, że inni nie mogą mieć operacji wycięcia guza, bo koronawirus. Ja ci dam obostrzenia.

tak, własnoręcznie zamykałem poradnie onkologiczne i centra krwiodawstwa żeby ludzie nie mogli chodzić na zabiegi

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

Więc nie kłam, że wirus paraliżuje gospodarkę, skoro to przyczyną są zakazy rządowe.

napisałem, że wirus wymaga wprowadzania ograniczeń, a nie że sam paraliżuje gospodarkę, myślałem że tak prosty skrót myślowy cię nie przerośnie, ale na przyszłość będę pamiętał, że po elektoracie korwina trzeba się spodziewać najgorszego :) 

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

Jesteś tak samo jak PISS odpowiedzialny za każde samobójstwo z powodu depresji albo zniszczenia biznesu i powinieneś za to siedzieć.

skoro realnie tak uważasz, to złóż zawiadomienie do prokuratury, szurku, czekam

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

Lepsza służba zdrowia niż u nas?

nie mamy służby zdrowia, tylko system ochrony zdrowia, służba służyła w poprzednim ustroju

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

powinniście przyjąć teraz większe restrykcje, które zaproponowałem.

póki co wszyscy raczej nad tobą wzdychają jak nad niedorozwiniętym bratem, trzeba się troszczyć, no.

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

wystarczyłaby strategia szwedzka

z której szwedzi się wycofują bo okazała się nieefektywna

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

Nigdzie nie napisałem, że to musi być szczepionka. Jest wiele kierunków walki z tymi chorobami

i jest wiele realizowanych wiele poza-szczepionkowych programów, takich jak badania przesiewowe (mammografia, kolonoskopia, diagnostyka cytologiczna szyjki macicy), badania genetyczne, chirurgia zapobiegawcza, ale szczepionki (np. na HPV w profilaktyce raka szyjki macicy, WZW w profilaktyce raka wątrobowokomórkowego itd), 

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

zawsze sobie można przyspieszyć procedurę

nie, nie zawsze, wtedy kiedy przemawia za tym interes społeczny i nie decyduje o tym jeden ziomek na forum, tylko grupa wykształconych kierunkowo specjalistów

 

2 godziny temu, Antylogik napisał:

dlaczego nie tytułujesz się z imienia i nazwiska

bo tak jak ty możesz pisać durnoty i masturbować korwina anonimowo, tak ja mogę cię wyjaśniać, również anonimowo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, c3bbb3b said:

póki co wszyscy raczej nad tobą wzdychają

To niestety prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzychoo napisał:

To niestety prawda.

Oczywiście, bo opieram się na twardych danych, statystyce a nie emocjach i pseudoekspertach. Np. niektórzy wierzą, że interes społeczny wyznacza "ekspert". To ekspert ma decydować czy dana technologia/lek nie może być wprowadzana w "trybie przyspieszonym", bo jest niebezpieczna. Czyli jak ktoś choruje na raka i zostało mu pół roku życia, to nie można go tym leczyć, bo jeszcze mu się zrobi krzywdę i umrze po tygodniu. Faktycznie, miał pożyć 6 miesięcy, a pożył tydzień -- to nie interes. A że gdyby lek zadziałał i pożyłby co najmniej 3 lata? Nie, to nie interes społeczny. Lepiej wydać kasę na patologię 500+, tylko 40 mld rocznie (szczepionka Pfiera 8 mld) i jeszcze 2 mld na reżimową tv - to dopiero interes społeczny, które lewactwo popiera.

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Astro napisał:

Ty oczywiście jesteś ekspertem? Dlaczego wzbraniasz się zatem przed podaniem imienia, nazwiska i afiliacji?

Nie ma problemu, ale jak inni podadzą swoje. Ponadto nie używam górnolotnych sformułowań w stylu "wiemy", "podajemy", sugerując, że się należy do jakiejś elity naukowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Astro said:

Ty naprawdę masz problem, ale niestety, tego nie da się leczyć.

Tylko regularnie aplikowane lewoskrętne czopki od doktora Zięby są w stanie skorygować tą aberrację, ale to jest kosztowna kuracja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Antylogik napisał:

Faktycznie, miał pożyć 6 miesięcy, a pożył tydzień -- to nie interes. A że gdyby lek zadziałał i pożyłby co najmniej 3 lata

ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia o bioetyce, prawda? no jasne że nie masz, tak jak nie masz pojęcia o epidemiologii, rzucam hasło Istotność kliniczna korzyści terapeutycznej i doszkalaj się, odsyłam do Evidence Based Medicine, dążenia do obiektywizacji i ujednolicania wskazań, przesłanek i przeciwwskazań, błagam, choć raz przeczytaj coś zanim napiszesz kolejny stek korwinistycznych idiotyzmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, c3bbb3b napisał:

ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia o bioetyce, prawda?

Oczywiście, że nie mam, tak samo jak o bioreligii, biomoralności, czy czymś tam jeszcze, , hyhyhy. Nie obchodzą mnie twoje książki, które są tylko zaśmiecaniem głowy. Wiedza musi wynikać z logiki i racjonalności, a nie lewackiego widzimisię i tego typu głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Astro napisał:

Dokładnie. Spal książki Marksa. Jak spalisz i wciągniesz ten dym, to pogadamy.

Pogadać to możesz najwyżej z gazami, które wydaliłem. A jeśli chodzi o Marksa, to ... szkoda klawiatury, nie przeczytałem ani jednego mądrego zdania od ciebie na tym forum. Fakt że tacy osobnicy mają 100 "plusików" świadczy nisko o poziomie tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szur i foliarz, prof. zw. dr hab. Roman Zieliński, zaledwie 40 lat doświadczenia w pracy naukowej i dydaktycznej z biologii i genetyki, ma czelność krytykować propagandę szczepionkową. Wywiad z 15 .12.2020, czyli już po "przebadaniu" szczepionki Pfizera/BioNtech i zakupieniu jej przez rząd PISSowski:

https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/?fbclid=IwAR1snKcNhhmT5UKnBoN0dK8XF2ec40UhAJR-m5a4Mh1EwBvdNGHeKCrtPAM

Jestem pod wrażeniem, że profesor nawet odpowiada na głupie pytania, pt. co to znaczy, że jesteśmy traktowani jak bydło do wyszczepienia.

Cytat

Panie Profesorze, jest Pan bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, gdzie na swoim koncie na FB uświadamia Pan ludzi, korzystając ze swojej obszernej wiedzy z dziedziny genetyki i biologii. W jednym z postów nazwał Pan Narodowy Plan Szczepień „Narodowym Planem pogoni za społeczeństwem z igłą i strzykawką”. Dlaczego?

Roman Zieliński: W istocie tak to właśnie wygląda. Konsultacje tego kuriozalnego dokumentu, który bardziej przypomina biuletyn reklamowy niż opracowanie rządowo-eksperckie, trwały trzy dni. Nie sądzę też, że jakiekolwiek uwagi zostaną uwzględnione. A przecież proponowana technologia mRNA nigdy nie była stosowana u ludzi. Nie znamy skutków ubocznych, które mogą pojawić się po wielu miesiącach lub latach. Rządowi pseudoeksperci zapewniają, że produkt jest bezpieczny, ale żadnego dowodu nie dostarczają. Natomiast producent został zwolniony z odpowiedzialności za działania uboczne. Czyli wyprodukował coś, czego nie jest pewny.

Nie tylko rządowi pseudoeksperci, ale także forumowi.

Cytat

W odniesieniu do „szczepionki” na koronawirusa wprowadzone cząstki mRNA będą dodatkowo podlegać replikacji i translacji. Tak więc w „szczepionce” otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych, rzekomo dla naszego dobra. Osoby, które wahają się jeszcze przed przyjęciem tej genetycznej „szczepionki” niech uświadomią sobie, że po jej przyjęciu wprowadzą do swojego organizmu pasożytniczą cząsteczkę mRNA, podobną do wiroidów wykrytych do tej pory jedynie u roślin. Wiroidy roślinne nazywane są pasożytami transkrypcji, ponieważ przejmują one aparat transkrypcyjny swojego gospodarza, doprowadzając go do choroby lub śmierci. 

Ci sami "naukowcy," którzy są krytyczni wobec np. elektronicznych papierosów, których szkodliwość nie została udowodniona, a na pewno nie została dowiedziona ich rakotwórczość, bo przecież ich stosowanie to za krótki okres czasu, by wyciągać wnioski, dziś ci sami propagują wstrzykiwanie substancji, której bezpieczeństwo ma być sprawdzone w ciągu kilku... dni (raport skuteczności szczepionki mówi o 1 - 8/162 osoby = 0,95  po 7 dniach po aplikacji drugiej dawki ... hyhyhy ... czy wy potraficie czytać).

Cytat

Producent, firma Pfizer, w ulotce pisze, że nie jest znany wpływ szczepienia na płodność. Czy to oznacza, że to szczepienie może wpływać na płodność?

RZ: Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. To nie jest szczepionka w swojej istocie. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej. W ulotce producenta preparatu przeciwko C-19 jest jasno napisane, że nie badano wpływu tego produktu na płodność. Czyli nie wiemy czy mogą być skutki uboczne czy nie. (...)

Przyznaję się wszem i wobec do błędu - ciągle nazywałem to coś szczepionką, teraz już rozumiem, że to najwyżej """szczepionka""" (potrójny cudzysłów).

Cytat

w debacie na temat innowacyjności proponowanych nam „szczepień” na wirusa SARS-CoV-2, potocznie na C-19, padają stwierdzenia, że mRNA zawarty w „szczepionce” może wpływać na nasze ludzkie DNA. W jaki sposób? Co to właściwie oznacza dla przeciętnego człowieka?

RZ: Pani pytanie nawiązuje do zagadnienia jakim jest Centralny Dogmat Biologii Molekularnej, przedstawiony przez Watsona i Crick’a. Wymienieni naukowcy otrzymali wcześniej nagrodę Nobla za opracowanie modelu podwójnej nici DNA. W sformułowanym przez nich Dogmacie, stanowiącym podstawę biologii molekularnej, informacja genetyczna jest przekazywana zarówno od DNA, poprzez RNA do białka, jak i od RNA do DNA. Tak więc informacja ta krąży pomiędzy tymi dwoma kwasami nukleinowymi. Oznacza to, że każda cząstka RNA, jaka znajdzie się w cytoplazmie komórki może zostać przekształcona na DNA i włączona do genomu.

Tak rzeczywiście się dzieje, czego przykładem są włączane do genomu człowieka retrotranspozony, wirusowego pochodzenia, które stanowią około 60% ludzkiego genomu. W podobny sposób przemieszcza się do jądra tRNA i mRNA. W komórce występują enzymy, zwane odwrotną transkryptazą, umożliwiające przepisanie RNA na DNA. Należą do nich ludzka telomeraza oraz odwrotna transkryptaza pochodzenia wirusowego. 

Proces odwrotnej transkrypcji, czyli przepisywania w komórce kwasu rybonukleinowego na deoksyrybonukleinowy, jest starym ewolucyjnie mechanizmem. Byłoby dziwne gdyby z tego procesu zostały wyłączone cząstki mRNA wprowadzone do naszych komórek wraz z tą „szczepionką”. Zagrożeń związanych z wprowadzeniem tego konstruktu mRNA w „szczepionce”jest wiele i jednym z nich jest możliwość jego włączenia się do genomu człowieka i związany z tym wpływ na zmianę ekspresji genów i ich mutacje. Potencjał wpływu transgenu na genom jest nie do przecenienia, o czym świadczą wyniki badań genetycznych nad GMO u roślin. Ich mutagenny wpływ na genom jest nawet silniejszy niż po zastosowaniu mutagenów chemicznych. 

Samoreplikujące się cząsteczki RNA zawarte w „szczepionce”, oprócz bardzo prawdopodobnej ingerencji w nasz genom, o czym wcześniej mówiłem, mogą wywołać jeszcze wiele innych niekorzystnych efektów. Zacznę od tego, że ten konstrukt genetyczny musi przedostać się przez błonę komórkową, aby wniknąć do wnętrza komórki. W tym celu jest on otoczony osłonką lipidową z udziałem glikolu polietylenowego (PEG), który jest nierozpuszczalny w komórce i działa na nią toksycznie. Cząstki wirusowego RNA znajdujące się w cytoplazmie są bardzo reaktywne i mogą rekombinować z innymi wirusami, zarówno w procesie rekombinacji homologicznej jak i heterologicznej.

Może to dotyczyć również konstruktu mRNA znajdującego się w szczepionce. Ten konstrukt może być też identyfikowany jako obcy mRNA, ponieważ mRNA gospodarza jest odpowiednio znakowany. Może to skutkować reakcją autoimmunologiczną. Trwałość konstruktu mRNA mają zapewnić wstawione w tym celu zmodyfikowane nukleotydy, toksycznie oddziałujące na komórkę. RNA komórkowe uczestniczy w rozlicznych szlakach sygnałowych, a obcy konstrukt mRNA może szlaki te zakłócać. Generalnie, nasza wiedza dotycząca szlaków sygnałowych w komórce jest bardzo skromna i dlatego z wielką obawą należy patrzeć na możliwe efekty tej manipulacji genetycznej po przyjęciu „szczepionki”.

Ech, te foliarskie brednie...

Cytat

My również wychodząc z inicjatywą Stolik Wolności staramy się propagować wśród ludzi niezakładanie masek, przebywanie na świeżym powietrzu i oddychanie pełną piersią oraz uświadamiać ludzi w temacie szczepień, w czym wywiad z Panem zapewne odegra istotną rolę.

RZ: Dzisiaj ofiarą psychopatycznych działań padło całe społeczeństwo, któremu wmówiono, że przeziębienie to zabójczy wirus, a jedynym sposobem ochrony jest całkowita eksterminacja społeczeństwa. Jasna koncepcja: nie będzie ludzi, nie będzie wirusa. Tzw. obostrzenia to nic innego niż zarządzenia kapo z obozu pracy, których jedynym celem jest upodlenie, złamanie kręgosłupa, zniszczenie woli walki i stworzenie z człowieka „zombie”, który nie myśli i nie czuje.

Znowu cytujecie tego szurniętego Korwina? Dajcie już spokój.

Poważna strona o wolności, w naukowym wydaniu: https://stolikwolnosci.pl/

https://twitter.com/JkmMikke/status/1336041534416957444/photo/1

 

Lewactwo, jako że jest młodszą siostrą komunistów, jest jeszcze gorsza, bo jeszcze dodatkowo sama innych zrównuje do określonych grup społ. i tak np. krytyków niesprawdzonej, niepewnej "szczepionki" nazywa się antyszczepionkowcami, a gdy pochwala się kilka wypowiedzi Korwina, to się zostaje uznanym za jego elektorat, mimo że się nawet nie głosowało na Bosaka, a na Pawła Tanajno, którego można nazwać bohaterem narodowym i myślę, że zapisze się mocno w historii. I właśnie warto posłuchać wypowiedzi tego człowieka, który odkłamuje kolejne fałszywe informacje, płynące z mediów głównego ścieku:

 

Edytowane przez Antylogik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Antylogik napisał:

Roman Zieliński

Cytat

Poprosiliśmy ekspertów zajmujących się na co dzień m.in. testami genetycznymi na COVID-19 o ocenę wywiadu i głoszonych w nim przez parę naukowców twierdzeń negujących skuteczność testów. Oboje uważają, że tezy te nie mają uzasadnienia w medycynie opartej na faktach, czyli na dowodach naukowych.

- Mamy tu do czynienia z pomieszaniem różnych wątków: w tej narracji jest wiele elementów zgodnych z wiedzą medyczną, ale interpretowanych w swoisty sposób - mówi prof. dr hab. Michał Witt, dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk. Podobnie wypowiada się Emilia Skirmuntt, wirusolożka z Uniwersytetu w Oksfordzie. Twierdzenia kwestionujące pandemię COVID-19 nazywa "oczywistymi bzdurami i manipulacją na poziomie antyszczepionkowców".

Nienaukowość tego kolesia była już udowadniana tutaj: https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/wywiad-o-nieskutecznosci-testow-na-covid-19-wyjasniamy-manipulacyjne-tezy,1028628.html, poczytaj dzieciaku @Antylogik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, c3bbb3b said:

Nienaukowość tego kolesia była już udowadniana tutaj

To nic, bo dzisiaj jest aluminiowy piątek i wszystkie racjonalne argumenty są inwalidami :)

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cyjanobakteria napisał:

To nic, bo dzisiaj jest aluminiowy piątek i wszystkie racjonalne argumenty są inwalidami :)

Antylogik ma codziennie taki aluminiowy piątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeprowadzono ciekawy sondaż na sporej liczbie Amerykanów dotyczący chęci zaszczepienia się. Okazało się, że 27% z nich nie chce się szczepić. Ale najlepsze jest to, że aż 30% pracowników służby zdrowia jest też niechętnych. Wiadomo, że ta grupa ma większą świadomość w sferze ochrony zdrowia (i nie trzeba ich zapraszać na oddział szpitalny jak to lubią robić koronaparanoicy), a więcej niż średnia krajowa jest krytycznie nastawiona, to znaczy, że społeczeństwo zostało zindoktrynowane przez media i władze, a medycy i pielęgniarki zachowują większy, zdrowy sceptycyzm.

https://www.scientificamerican.com/article/the-best-evidence-for-how-to-overcome-covid-vaccine-fears1/

In December 2020 the    Kaiser Family Foundation conducted a survey of 1,676 adults, asking them whether    they would likely get a vaccine against COVID-19 if it was freely available and    deemed safe by scientists. A breakdown of those who said they would "probably not"    
or "definitely not" be vaccinated is below. 

Percent of Respondents Who Expressed Vaceine Hesitancy by Demographic Grouup    
All Respondents    27%
        
Age Groups    
Ages 30-49    36%    
Ages 18-29    28%    
Ages 50-64    26%    
Age 65 and older    15 %    


Genders
Men    29%    
Women    26%    
 
Races/Ethnicities    
Black adults    35%    
Hispanic adults    26%    
White adults    26%  


Political Parties    
Republicans    42%    
Independents    31%    
Democrats 12%    


Population Areas    
Rural residents    35%    
Suburban residents    27%    
Urban residents    25%    


High-Risk Groups    
Essential workers    33%    
Health care workers    29%    
Households with serious    22%    
health conditions

Sama prawda, ale do lewaków i piSSowców nigdy nie dotrze:

Dobromir Sośnierz jedzie na ostro! "Po co to było? Zniszczyliście gospodarkę" [WIDEO] - NCZAS.COM

 

21 godzin temu, c3bbb3b napisał:

Podobnie wypowiada się Emilia Skirmuntt, wirusolożka z Uniwersytetu w Oksfordzie. Twierdzenia kwestionujące pandemię COVID-19 nazywa "oczywistymi bzdurami i manipulacją na poziomie antyszczepionkowców".

Trzeba wiedzieć, że ta twoja lewacka pseudonaukowczyni pracuje w Uniwersytecie, który sam opracował szczepionkę na covida i ją sprzedaje (https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/szczepionka-oxford-astrazeneca-na-covid-19-dopuszczona-w-wielkiej-brytanii/7kbwn2t). Nic dziwnego, że ta Skirmuntt bez żadnych wątpliwości obwieszcza, że szczepionki powinny być obowiązkowe, mało tego, że powinny być podawane co roku:

Emilia Skirmuntt: szczepienie na COVID-19 powinno być obowiązkowe - Zdrowie (radiozet.pl)

Przez to lewactwo mamy Orwella. Osobiście zrobiłbym porządek z takimi jak ona.

21 godzin temu, c3bbb3b napisał:

- Mamy tu do czynienia z pomieszaniem różnych wątków: w tej narracji jest wiele elementów zgodnych z wiedzą medyczną, ale interpretowanych w swoisty sposób - mówi prof. dr hab. Michał Witt, dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk.

Dziękuję, że podałeś niezależne źródło, które potwierdza słowa prof. Zielińskiego. Cieszę, że profesor doktor habilitowany jest tym źródłem.

Następnym razem, jak będziesz chciał coś podważać, to posługuj się źródłami niezależnymi, a nie powiązanymi z koncernami farmaceutycznymi. I dobrze, by było, żeby to był też jakiś prof-dr., a nie "ekspertczyni" bez tytułu, której zadaniem od przełożonego jest promować nowy porządek świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Antylogik napisał:

Przez to lewactwo mamy Orwella. Osobiście zrobiłbym porządek z takimi jak ona.

Tak, widzę jak Ci eskaluje wykładniczo. Strach co będzie do wieczora.

 

 

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onet, który dziś obśmiewa teorie spiskowe, przewidział 11 lat temu pandemię i NWO:

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nowy-porzadek-swiata-horror-ktory-czeka-ludzkosc/vsz2r

Nie ma artykułu? Został skasowany parę tygodni temu. Oczywiście to nie jest żaden przypadek. Na szczęście ich strony są archiwizowane, to można przeczytać: https://archive.is/cY7Ry

Cytat
Stałym elementem teorii spiskowych dotyczących Nowego Porządku Świata jest twierdzenie, że jego wprowadzenie możliwe jest tylko poprzez znaczną redukcje liczby globalnej populacji. Liczba ludności na świecie miałaby zostać zmniejszona, według różnych szacunków o 25 - 50 procent. Drogą do osiągnięcia tego celu miałoby być rozmyślne uruchomienie globalnej epidemii takiej jak świńska grypa, która zdziesiątkowałaby narody na całym świecie.
Tym, którzy przeżyją, mają zostać wszczepione czipy, dzięki którym nie tylko staną się oni odporni na niektóre choroby, ale także pozostaną cały czas pod nadzorem globalnej władzy. Ci, którzy się zbuntują, mają zostać umieszczeni w obozach koncentracyjnych nowego typu, gdzie zostaną poddani "reedukacji" lub eksterminacji.

Z tym 50% to przesada (z drugiej strony może stopniowo sprawdzają). W każdym razie już tresują ludzi do szczepień corocznych, i do czipów przyzwyczają.

  • Haha 1
  • Negatyw (-1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Antylogik napisał:

Z tym 50% to przesada (z drugiej strony może stopniowo sprawdzają). W każdym razie już tresują ludzi do szczepień corocznych, i do czipów przyzwyczają.

Od lat co roku szczepię się na grypę i ani razu nie odczułem chęci zakupu legalnego windowsa, ale poczekajmy...  jak taka chęć pojawi się u mnie po szczepionce mRNA, to... przyznam Ci rację.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Antylogik napisał:

już tresują ludzi do szczepień corocznych, i do czipów przyzwyczają

co ty robisz na forum "kopalnia wiedzy" jest jedną z największych zagadek współczesnego świata, weź sobie załóż "kopalnię niewiedzy", albo "kopalnię uprzedzeń i antylogiki", a ten portal proszę, zostaw w spokoju

podpisano: ja, zaszczepiony w poprzednim roku na grypę i w tym roku na SARS

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, Jajcenty said:

Od lat co roku szczepię się na grypę i ani razu nie odczułem chęci zakupu legalnego windowsa, ale poczekajmy...

Ja mam odwrotnie, bo na grypę się nie szczepie, ale za to kilka razy przeszło mi przez myśl zakupienie legalnego windowsa :) Jednak po przemyśleniu postanowiłem pozostać przy maszynach wirtualnych, które zapuszczam od czasu do czasu z testowym obrazem udostępnionym w sieci przez MS.

Podobno, w pewnych kręgach intelektualnych panuje takie przekonanie, że mierzenie temperatury pirometrem ma rzekomo przyzwyczajać pracowników służb do wykonywania egzekucji w starym stylu znanym z WW2. Normalnie ręce opadają.

¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jajcenty napisał:

Od lat co roku szczepię się na grypę i ani razu nie odczułem chęci zakupu legalnego windowsa, ale poczekajmy...  jak taka chęć pojawi się u mnie po szczepionce mRNA, to... przyznam Ci rację.

 

Odbierasz Netlfiksa czy HBO po tych szczepieniach? Bo ja się nigdy nie szczepiłem i nigdy nic nie odbierałem, ale podobno wysyłają wprost do mózgu fajne seriale, więc zastanawiam się, czy się nie zaszczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...