Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KONTO USUNIĘTE

Polskie zwycięstwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... No nie wiem, czy "polskie".  To była sprawa "Jarek Duda vs Google", a nie "Polska vs USA".
I tym większe zresztą gratulacje dla Jarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ex nihilo napisał:

Hmm... No nie wiem, czy "polskie". To była sprawa "Jarek Duda vs Google", a nie "Polska vs USA".

Jak byś TvPis oglądał, to byś wiedział, że gdyby o tym wiedzieli (ale za mądre to dla nich, więc nie wiedzą) zrobili by taki "pasek grozy". Dając taki tytuł, poszedłem z nurtem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, @Jarek Duda, podwójne gratulacje. Raz z powodu tego rozstrzygnięcia, a dwa przede wszystkim za opracowanie ANS ! :)

Chyba będe musiał przeczytać w końcu dokumentację do tego. To już troche obowiązek, jak twórczość Tokarczuk (aczkolwiek preferuję ANS :) )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, że nie słyszałem o ANS wcześniej, ale nadrobię zaległości :) Przesył danych, szczególnie video, generuje spore zapotrzebowanie na energię w skali globu i przyczynia się do zwiększonej emisji CO2.

Próba opatentowania rozwiązania przez Google to chwyt poniżej pasa. Przypomina mi to sytuację z Minixem, który został wykorzystany przez Intela w ME i nawet nie powiadomili o tym twórcy, który pomagał inżynierom i ich wspierał podczas cichego wdrożenia.

Edytowane przez cyjanobakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ Aenes  ;)


Problemem jest to, że gdyby Jarek chciał zarobić na swoim pomyśle, to przypuszczalnie nie zobaczyłby ani grosza albo bardzo śmieszne kwoty. Nie wystarczy zdobyć patent, trzeba go jeszcze obronić w sądzie a to są gigantyczne kwoty, tutaj pomogła tylko nietypowa sytuacja że inwencja została przekazana w sferę PD co umożliwiło powstanie pospolitego ruszenia i groziło Googlowi stratami wizerunkowymi przewyższającymi wartość technologii.

 

13 godzin temu, cyjanobakteria napisał:

i przyczynia się do zwiększonej emisji CO2.

Nie da się nawet zajrzeć do lodówki aby nie natknąć się na informacje o tym gazie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlen i węgiel bardzo obficie występują we Wszechświecie. Nie dziwi mnie zatem, że często można natrafić na informację dotyczące tych pierwiastków, jak i związków w skład których wchodzą, nawet w kantynie przy lodówce czy automacie z kawą ;)

Świerzy artykuł o emisjach powodowanych przez przesył danych i co może zrobić deweloper całkiem popularnego pluginu do Wordpressa, żeby je zmniejszyć. Nie ręczę za podane dane, ale szacunki są ciekawe:

- potrzeba 0.5 kWh do transferu 1GB
- wyprodukowanie 10 000 kWh w EU to koszt 2950 kg CO2

https://dannyvankooten.com/website-carbon-emissions/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...