Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy Netflix zaprezentował doskonały serial Black Mirror, wszyscy oniemieli. Fascynacja widzów mieszała się z prawdziwym strachem. W książce omówiono wszystkie odcinki i sezony serialu, kompleksowo i wyczerpująco przedstawiając powiązania między wątkami filmowymi a światem, w którym żyjemy lub żyć będziemy. Okazuje się, że nowe technologie i ich powszechność nie tylko zwiększają komfort i poprawiają jakość naszego życia, ale też zmieniają społeczeństwo, i to w wielu wymiarach: psychologicznym, politycznym, a także moralnym. Black Mirror przestaje być jedynie fikcją – w coraz większym stopniu okazuje się rzeczywistością.

Pierwsze dwa sezony Black Mirror uważam za najlepszą rzecz, jaką pokazała telewizja w drugiej dekadzie XXI wieku […]. Grasz, oglądasz, klikasz? Masz komórkę w kieszeni? Tablet przy sobie? Obchodzi Cię anonimowość w sieci? To jest serial o człowieku w zetknięciu z technologią, a więc zdecydowanie o Tobie, czytelniku tych słów.

Rafał Oświeciński, recenzent, publicysta związany z film.org.pl

Fabio Chiusi – dziennikarz, badacz kultury i polityki ery cyfrowej, ekonomista i filozof nauki. Publikował na łamach L’Espresso, La Repubblica, La lettura oraz Wired. Koordynował program PuntoZero, analizujący wpływ innowacji na proces tworzenia polityki. Członek Centro Nexa – akademickiego stowarzyszenia przy Politechnice Turyńskiej badającego społeczeństwo informacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

Kiedy Netflix zaprezentował doskonały serial Black Mirror, wszyscy oniemieli.

Hm? Black Mirror był emitowany przez brytyjskie Channel 4 pięć lat przed Netfliksem. Dopiero po zakończeniu emisji dwóch sezonów plus jeden odcinek dwa lata później przypomniał sobie o nim Netflix i dokręcili jeszcze trzy sezony plus film interaktywny. Niestety część nowych odcinków jest już spaczona patogenną ideologią oraz są nieco wtórne. Serial jest jeszcze lepszy w nowej odsłonie.

PS. Poprawiłem, bo widzę już aferę kręcą tęczowo-czerwoni cenzorzy myśli w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Pierwszy sezon był emitowany na HBO,a pozostałe 4 (jest ich w sumie 5) na Netflixie. Moim zdaniem owszem, w pewnym sensie producent powinien dostać nobla za wizjonerstwo, chociaż mam nadzieję, że nie będzie to futuryzacja w czarnych kolorach. FIlm interaktywny polecam, bo jest się z czego pośmiać, gdy do wyboru jest skok głównego bohatera albo jego kolegi z dużej wysokości :D Polecam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już przy jakiej okazji obejrzałem pierwszy odcinek i tak mnie zniesmaczył, że odpuściłem na kilka lat. Potem jak serial pojawił się na Netfliksie, to dość długo omijałem łukiem. Z rodzimej produkcji proponuję "Czarne lusterko" grupy Darwin dostępne na yt 

P.s. coś się powaliło nie potrafię dodać linka do yt, autowkleja film i nie reaguje na 'przywróć wyświetlanie jako odnośnik'

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jajcenty napisał:

Nie pamiętam już przy jakiej okazji obejrzałem pierwszy odcinek i tak mnie zniesmaczył, że odpuściłem na kilka lat. Potem jak serial pojawił się na Netfliksie, to dość długo omijałem łukiem.

 

U nas na tle tego odcinka utworzył się podział rodzinny. Mariusz stawiał aktywny opór i nie chciał już niczego oglądać, mnie zastanawiało, co można po takim początku (uderzeniu obuchem w głowę) pokazać w następnych częściach... Ostatecznie przerwaliśmy oglądanie gdzieś w połowie drugiej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek faktycznie, był nieciekawy, strasznie ślimaczył się. Z trudem go obejrzałem. Ale potem już była znaczna poprawa. Obejrzałem tylko dwa pierwsze sezony i jakieś 2 odcinki z 3go. Mimo wszystko ciężkie tematy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...