Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Afordancja

Łączenie smaków

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie zajadam placki ziemniaczane popijając kefirem i przyszło mi do głowy pytanie.

 

Orientuje się może ktoś, na jakiej zasadzie organizm łączy smaki? Chodzi mi o to, dlaczego na przykład w przypadku placków lepiej się je popija się kefirem/mlekiem niż np. kawą/herbatą.

Oczywiście nie chodzi mi tylko o placki, ogólnie dlaczego jedne połączenie smaków jest powszechnie popularne (strzelam, że to mimo wszystko nie kulturowe) a inne połączenia są bardzo rzadkie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię łączyć smaki. Np coś słodkiego z zupą lub mięsem. Mam jeszcze inne dziwaczne połączenia. Wszyscy się dziwią, że potem nic mi się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2019 o 14:41, Afordancja napisał:

ogólnie dlaczego jedne połączenie smaków jest powszechnie popularne (strzelam, że to mimo wszystko nie kulturowe) a inne połączenia są bardzo rzadkie.

Myślę, że to jest kwestia gustu, przekonań i ramy kulturowej, w której się obracamy. To czyni nas indywidualnymi jednostkami. Są podobieństwa w niektórych zagadnieniach, ale raczej niemożliwe jest spotkać dwie identyczne osoby chyba, że w wieku niemowlęcym. Dlatego ja np. lubię posypać placki cukrem, a Ty popić mlekiem/kiefirem. Jak mózg łączy smaki, no cóż może jakiś odcinek "było sobie życie" o tym traktuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...