Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
mankomaniak

Już tylko ok. 100 dni do dyktatury PISu

Rekomendowane odpowiedzi

Zostało już ok. 100 dni do dyktatury PISowskiej, w ciągu kolejnych 4 lat, kiedy już preprowadzą nacjonalizację mediów, w każdym portalu naukowym będziemy czytać, że były 3 bomby w Smoleńsku, przeczytamy dowód matematyczny na istnienie boga katolickiego, dowiemy się, że bracia Kaczyńscy doprowadzili do zwycięstwa Solidarności itd. Każdego niepokornego sędziego zobaczymy najwyżej w więzieniu (już dziś są przenoszeni do innych wydziałów, żeby nie przeszkadzali).  Najwyżej 10 nowych podatków na rok (podatek handlowy już wchodzi - za kolejne 4 lata przypomnicie sobie, jakie śmieszne były ceny w 2019). Gratki narodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mankomaniak napisał:

każdym portalu naukowym będziemy czytać, że były 3 bomby w Smoleńsku, przeczytamy dowód matematyczny na istnienie boga katolickiego, dowiemy się, że bracia Kaczyńscy doprowadzili do zwycięstwa Solidarności itd.

eee chyba za bardzo przesadzasz i na skutek tej przesady niektórych tylko wzmacniasz w podjętej decyzji, taka moja hipoteza.

Podobnie uważam, że wyzywanie od zakutych pisowskich łbów (to nie do Ciebie, tylko ogólnie co czytuję), że dali się kupić itp. także wzmacnia ten elektorat.

 

Ostatnie parę lat unikam polityki ale co jakiś czas mi się obija o o czy co nieco i jak widzę akcję marketingową w internecie PISu vs opozycja to wydaje m się, że opozycja albo ma kiepskich ludzi od marketingu politycznego albo nie chce wygrać. (No chyba, że chcą jakoś to sensownie zrobić w ciągu ostatniego miesiąca, ale raczej nie wygląda).

Może dam przykład, pojawiało się dziesiątki wpisów, że jak wygra PIS to za 2 lata, cała gospodarka padnie, będzie kataklizm i w ogóle, po 2 latach, że po ich kadencji nie będzie co zbierać, okazuje się, że nie jest tak źle, ba PIS potrafi dobrze eksponować wskaźniki (które wcale nie są ich zasługą) które pokazują, że jest nawet b. dobrze, i tym samym kreują tezę, że ci drudzy to frustraci i się ciągle mylą co do ich rządów bo chcą się dorwać do koryta, co znów utwierdza elektorat o słuszności decyzji.

Najlepsze,  że ostatnio znów widziałem "parę" wpisów które mówią, ze za 2 lata to będzie Wenezuela, i jak ktoś ma w to wierzyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Afordancja napisał:

Najlepsze,  że ostatnio znów widziałem "parę" wpisów które mówią, ze za 2 lata to będzie Wenezuela, i jak ktoś ma w to wierzyć?

O ile nie jestem czy nie byłem wrogiem programu 500+, choć uważam, że lepsza byłaby ulga podatkowa (beneficjentami byliby pracujący), to aktualna liczba programów '+' przerosła moją zdolność rozumienia. Dlatego, rzutem na taśmę, oszczędnościami spłacam kredyt hipoteczny. Teraz bez kredytów i oszczędności mogę spokojnie obserwować stopy procentowe. Nie sądzę by to jawne kupowanie wyborców jakoś dobrze robiło gospodarce, choć pewnie zwiększy trochę popyt. PiS ma dużo szczęścia, że jakoś rządzi w czasach światowej prosperity, ale to się kiedyś skończy. Jak tylko gospodarka niemiecka trochę kucnie, to będziemy tu mieli zamieszki. W tym tempie 500+ przestanie starczać na waciki.   

  • Lubię to (+1) 1
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jajcenty napisał:

Nie sądzę by to jawne kupowanie wyborców jakoś dobrze robiło gospodarce

Pełna zgoda, ja piszę tylko i wyłącznie o strategii marketingowej odnośnie chęci wygrania wyborów, na skutek takiej a nie innej strategii, część ludzi nie weźmie poważnie takich ostrzeżeń. 
Informacja nie jest istotna liczy się forma przekazu i jej wiarygodność w oczach wyborców ;) 

a co mamy z drugiej strony? Teraz nie wiem ale wcześniej "PIS dał na drugie, to my damy na pierwsze" No i PIS ich wyprzedził ;) przykładów można by mnożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też unikam polityki i mediów w ogóle bo informacja ma moc sterowniczą. Bełkot zawarty w medialnych komunikatach robi nam sieczkę z mózgu niezależnie od tego co  tym sądzimy. Oczywiście w różnych stopniu u różnych ludzi ale jednak. 

I właśnie brak rzetelnej informacji jest problemem zarówno u nas jak i wszędzie (też w różnym stopniu). Większość ludzi (w tym ja) nie ma pojęcia co jest prawdą w świecie politycznym a co nie, więc nie można dokonać dobrego wyboru ani oceny. Można wnioskować jedynie na podstawie ogólników na bardzo wysokim poziomie generalizacji np. że PIS dzieli polskę bardziej niż inne partie, ale nawet to może się okazać nieprawdą... 

  • Lubię to (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jajcenty napisał:

Dlatego, rzutem na taśmę, oszczędnościami spłacam kredyt hipoteczny. Teraz bez kredytów i oszczędności mogę spokojnie obserwować stopy procentowe.

Radość przedwczesna.:( Jako obatel (neologizm Rysia Czarneckiego z PIS) tego państwa, masz jeszcze do spłacenia dług publiczny w kwocie 28.000zł (cały czas rośnie!), a licząc dług publiczny ukryty, to 126.000zł (cały czas rosnie!). Wiem spłatą tego podzielimy się z naszymi dziećmi i wnukami.;)

1 godzinę temu, Afordancja napisał:

 jak widzę akcję marketingową w internecie PISu vs opozycja to wydaje m się, że opozycja albo ma kiepskich ludzi od marketingu politycznego albo nie chce wygrać.

Opozycja nie jest tak wyszkolona w obłudzie jak PIS.;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Afordancja napisał:

eee chyba za bardzo przesadzasz

Przesadzam może tak, ale czy za bardzo? Nie sądzę.

 

1 godzinę temu, Afordancja napisał:

okazuje się, że nie jest tak źle, ba PIS potrafi dobrze eksponować wskaźniki

No tak, tylko że to co oni eksponują, nawet jeśli pochodzi z GUS, nie można brać na poważnie. Dla przykładu - wejdź sobie w GUS-> Turystyka 2018, dział 4 i zakładka iV-3. Dowiesz się, że do Polski przyjechało w 2018 18 mld cudzoziemców (podano liczbę 18049118 - a wyżej, że dane w tys). W następnej zakładce iV-4 podano już tylko 18 mln osób. Tak im się pomyliło 1000 razy, haha. Dla porównania sprawdziłem jak było w 2014 i tam jest w obu zakładkach ta sama liczba - 14863 tys, czyli 14,9 mln osób. Tak więc widać, że PIS nawet do GUSu się dorwał.

No i warto też przypomnieć, że za PRLu Polska też się rozwijała i tez cudne wskaźniki pokazywała. Jednak obywatele tego nie dostrzegali. Jesteśmy na tej samej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

To nie "pisowskie rozdawnictwo" ale zasłużone dobicie Jajcentemu 200+.:)

2 minuty temu, mankomaniak napisał:

Tak im się pomyliło 1000 razy, haha.

 Słynne na cały świat kłamstwa PiSu jeszcze Cię śmieszą.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 3grosze napisał:

Słynne na cały świat kłamstwa PiSu jeszcze Cię śmieszą

W tym przypadku sądzę, że to raczej zwykłe partactwo niż świadoma manipulacja.

31 minut temu, Warai Otoko napisał:

Też unikam polityki i mediów w ogóle bo informacja ma moc sterowniczą. Bełkot zawarty w medialnych komunikatach robi nam sieczkę z mózgu niezależnie od tego co  tym sądzimy.

Tak, najlepiej nie czytać, nie słuchać, ignorować wszystkie media, bo manipulują. Czyli jak TSUE wydał orzeczenie, że PIS łamie prawo unijne, to też kłamstwo albo wyrok jest polityczny, angażuje sie w wewnętrzne sprawy Polski itd... jest wiele mediów, które stara się zachować obiektywizm i bezstronność przy przekazywaniu informacji. I takie można odbierać, a nie dokonywać durnej generalizacji, że wszystkie media to tamto.

1 godzinę temu, Jajcenty napisał:

O ile nie jestem czy nie byłem wrogiem programu 500+

No to jesteś wrogiem Polski i moim wrogiem. Bo jak można nie być wrogiem programu, który rozdaje ludziom majętnym kasę, którą sobie tylko oszczędzają? I nie mówię tu o tych co zarabiają dziesiątki tysięcy m-cznie, ale nawet 5  tys na rękę, tacy mają pieniądze praktycznie na wszystko co potrzebne. 

Te 500+ powinno iść tylko do tych, co naprawde mało zarabiają, a mają dzieci, by wspomóc biedę i patologię, ale to wtedy jest zwykły zasiłek. Powiedzmy do tej pensji minimalnej. I koniec. A skoro oni wyciągaja z kapelusza tyle miliardów, to to powinno iść na opiekę zdrowotną, która jest w opłakanym stanie.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mankomaniak napisał:

No i warto też przypomnieć, że za PRLu Polska też się rozwijała i tez cudne wskaźniki pokazywała. Jednak obywatele tego nie dostrzegali. Jesteśmy na tej samej drodze.

I właśnie chodzi o to aby to wykazywać w sposób zrównoważony (ale to za mało dla wyborców), bo właśnie przesadny działa wg. mnie w drugą stronę.

"wieszczyli, że po 2 latach Polska upadnie, nie upadła a ja dostałem pieniążki, po kolejnych 2 latach znów Polska miała być w rozsypce, a w wiadomościach pokazują jak jest super i Europa nam zazdrości, teraz straszą Wenezuelą, no szkoda nawet gadać, jest dobrze jak nigdy nie było tak też mówii w telewizji, a ci to zwykli krzykacze którzy nie chcą dobra Polski i prawdziwych Polaków" ot taka prosta logika.

 

Nie jestem specjalistą od marketingu politycznego, ale ja to bym zrobił całkiem inaczej (jeśli chodzi o kanały internetowe). Po pierwsze jednym frontem (niby nie związany z (dowolną) opozycją) gdzie znalazł bym najbardziej korzystne wyniki dla PIS, i szerzył info, że ok, wygląda na to, że wygrają i rządzą jak chcą, ale nie dajmy im zdobyć władzy absolutnej, aby była jakaś kontrola (i tu należy dawać różne przykłady gdzie za bardzo wpłynęli na sądownictwo czy cokolwiek i przykłady do czego z punktu widzenia wyborcy może to doprowadzić) tak zagrało PIS ostatnio, pełno troli było którzy pisali, że dać szanse antystemowcom, (Zero info o PIS), że PO ośmiorniczki, ciepła woda w kranie itp. itp. potem tuż przed już było, że ten to jednak trochę frajer, że kukiz w sumie nieogarnięty itd. i co zostało ;) 

innym emocjonalnym frontem ..a z resztą olać, nie moja praca ;) , w każdym razie strategia, że wyborcy PISu to debile jest wg. mnie słabą strategią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mankomaniak napisał:

Tak, najlepiej nie czytać, nie słuchać, ignorować wszystkie media, bo manipulują. Czyli jak TSUE wydał orzeczenie, że PIS łamie prawo unijne, to też kłamstwo albo wyrok jest polityczny, angażuje sie w wewnętrzne sprawy Polski itd... jest wiele mediów, które stara się zachować obiektywizm i bezstronność przy przekazywaniu informacji. I takie można odbierać, a nie dokonywać durnej generalizacji, że wszystkie media to tamto.

Naprawdę chciałbym mieć dostęp do obiektywnego źródła informacji ale to nie takie proste. Skąd mam wiedzieć kto jest obiektywny i w jaki stopniu? Poza tym nie chodzi tylko o pojedyncze komunikaty ale też efekt pominięcia pewnych komunikatów np. załóżmy że prawdą jest że TSUE wydał orzeczenie że PIS łamie prawo unijne ale np. wydawał takie orzeczenia dla innych partii też i nie tylko w Polsce ale np. w Niemczech jeszcze częściej. A to tylko kropla w morzu istotnych informacji. 

 

Godzinę temu, mankomaniak napisał:

No to jesteś wrogiem Polski i moim wrogiem. Bo jak można nie być wrogiem programu, który rozdaje ludziom majętnym kasę, którą sobie tylko oszczędzają? I nie mówię tu o tych co zarabiają dziesiątki tysięcy m-cznie, ale nawet 5  tys na rękę, tacy mają pieniądze praktycznie na wszystko co potrzebne. 

Te 500+ powinno iść tylko do tych, co naprawde mało zarabiają, a mają dzieci, by wspomóc biedę i patologię, ale to wtedy jest zwykły zasiłek. Powiedzmy do tej pensji minimalnej. I koniec. A skoro oni wyciągaja z kapelusza tyle miliardów, to to powinno iść na opiekę zdrowotną, która jest w opłakanym stanie.

Może nie mam aż tak emocjonalnego podejścia do tego tematu - ale zgadzam się że rozdawanie 500+ osobą zamożnym (też uważam że 5 tys. na rękę powinno wystarczyć żeby nie trafić do programu, nawet mniej) to jakiś absurd podyktowany albo głupim pojmowaniem sprawiedliwości albo chęcią kupienia wyborców (głupich ale majętnych) albo troszkę jednym i troszkę drugim ;P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mankomaniak napisał:

ale nawet 5  tys na rękę, tacy mają pieniądze praktycznie na wszystko co potrzebne. 

co prawda lekki offtop, ale naprawdę uważasz, że 5k zł to jest jakaś ogromne wynagrodzenie? (abstrahując od 500+ , bo tu przekaz rozumiem) Przypomina mi to zdanie znajomego który mówił "gdybym zarabiał 4k, to bym żył jak król"(jego żona nie pracowała wtedy), teraz jego żona pracuje on ma trochę więcej i....nie żyje jak król ;) (A w sumie mają więcej niż 5k)

No i wiesz, każdy rozumie inaczej "to co potrzebne"  ;) 

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Afordancja napisał:

ale naprawdę uważasz, że 5k zł to jest jakaś ogromne wynagrodzenie?

Gdzie? Napisałem, że wystarczające do przeżycia.

2 minuty temu, Afordancja napisał:

No i wiesz, każdy rozumie inaczej "to co potrzebne" 

No bo zakładam, że nie ma 5 dzieci. Jednak przy każdym dodatkowym dziecku koszt jednostkowy spada (np. niania będzie brała tylko trochę więcej za opiekę dwójki niż za jedno, a nie raz dwa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mankomaniak napisał:

Napisałem, że wystarczające do przeżycia.

aa do przeżycia.... 

 

8 minut temu, mankomaniak napisał:

No bo zakładam, że nie ma 5 dzieci. Jednak przy każdym dodatkowym dziecku koszt jednostkowy spada (np. niania będzie brała tylko trochę więcej za opiekę dwójki niż za jedno, a nie raz dwa). 

nawet ludzie z tą samą ilości dzieci mogą uważać mieć inne poglądy na to "to co potrzebne" no ale jeśli chodzi że do przeżycia no to nie ma tematu, w sumie dało by radę i za 1000 przeżyć ;) (cała rodzina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Warai Otoko napisał:

Naprawdę chciałbym mieć dostęp do obiektywnego źródła informacji ale to nie takie proste. Skąd mam wiedzieć kto jest obiektywny i w jaki stopniu? Poza tym nie chodzi tylko o pojedyncze komunikaty ale też efekt pominięcia pewnych komunikatów

No to chyba jest tyle mediów, że można potestować prawda? To chyba nie takie trudne sprawdzić kilka czy kilkanaście portali i ocenić:

a) czy wiadomości są podane bez ideologicznej otoczki, zajmowania jakiejś strony,

b) czy są pomijane informacje nieprzychylne dla danej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mankomaniak napisał:

No to chyba jest tyle mediów, że można potestować prawda? To chyba nie takie trudne sprawdzić kilka czy kilkanaście portali i ocenić:

a) czy wiadomości są podane bez ideologicznej otoczki, zajmowania jakiejś strony,

b) czy są pomijane informacje nieprzychylne dla danej partii.

To nie tylko jest trudne ale i cholernie trudne ;P mówię o naprawdę rzetelnej ocenie bo punkty a i b z Twojego postu nie pozwalają wyłonić portalu który generuje najniższy poziom dezinformacji. Poza tym nie chodzi o sam jeden portal, pisałem wcześniej. Musiałby istnieć cały system instytucji (tak z 2-3 przynajmniej) które by robiły odpowiednie dla ludzi (dla różnych grup) zestawienia danych etc. Wszystko musiałoby być transparentne oczywiście i w sumie można by wiele o tym pisać ale nie na tym etapie dyskusji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Warai Otoko napisał:

 nie pozwalają wyłonić portalu który generuje najniższy poziom dezinformacji.

Wystarczy ignorować te, które maja największy poziom dezinformacji, opierając się na orzeczeniach Rady Etyki Mediów (jeszcze chwilowo niezależnej), przykładowe:

http://radaetyki.org.pl/data/20190211.pdf

http://radaetyki.org.pl/data/20190430.pdf

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 3grosze napisał:

ystarczy ignorować te, które maja największy poziom dezinformacji, opierając się na orzeczeniach Rady Etyki Mediów (jeszcze chwilowo niezależnej), przykładowe:

Spoko, to już coś. Ale i tak duużo za mało żeby mieć chociaż w przybliżeniu dokładny model rzeczywistości politycznej. Niestety jesteśmy skazani na domysły, ślepy traf i wpływ propagandy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Warai Otoko napisał:

Niestety jesteśmy skazani na domysły, ślepy traf i wpływ propagandy. 

Słyszałeś o czymś takim jak samodzielne myślenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Warai Otoko napisał:

Niestety jesteśmy skazani na domysły, ślepy traf i wpływ propagandy. 

Nie dziwię się temu stanowisku, nie wszyscy mają czas i chęci interesować się głębiej polityką, więc wariant uproszczony: nie ufać tym, którzy kłamią na potęgę i stosują irytująco naiwną retorykę. A kto to, to już wiadome.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, 3grosze napisał:

masz jeszcze do spłacenia dług publiczny w kwocie 28.000zł (cały czas rośnie!), a licząc dług publiczny ukryty, to 126.000zł (cały czas rosnie!). Wiem spłatą tego podzielimy się z naszymi dziećmi i wnukami

Zawsze mi się to wydawało zabawne. Ledwo młody człowiek ewakuuje się kanałem rodnym już jest winien od 30 do 120 tys. Taki czarny humor. Co równie ciekawe singiel jest winien zaledwie sto kawałków, podczas gdy trzyosobowa rodzina wisi 300 tysi. Statystyka to wiedźma. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 3grosze napisał:

Nie dziwię się temu stanowisku, nie wszyscy mają czas i chęci interesować się głębiej polityką, więc wariant uproszczony: nie ufać tym, którzy kłamią na potęgę i stosują irytująco naiwną retorykę. A kto to, to już wiadome

No niestety widać, że nie takie wiadome. Zresztą to paradoks, bo żeby coś było wiadome, oczywiste, to trzeba choć trochę się interesować, mieć jakieś rozeznanie. Inaczej to będzie jak dziecko we mgle. Myślę, że ludzie zaczynają się interesować polityką dopiero wtedy, gdy ona zaczyna ich dotykać osobiście. Ja za PO nie interesowałem się polityką, bo był spokój, ale gdy kaczyści przejęli władzę, wszystko nagle się zmieniło, przypomniałem sobie 2005-2006 i byłem lekko przerażony. Ich zakłamanie, szastanie publicznymi pieniędzmi, niszczenie państwa prawa, metody terroru, po prostu musiało mną wstrząsnąć. A jednak są tacy co mają wszystko wywalone, tak jakby bezprawie i niesprawiedliwość, którą PIS uprawia (pod swoją odwrotną nazwą), w ogóle ich nie obchodziła. To tak jak idziesz ulicą i widzisz, że ktoś napada drugą osobę, a ty masz to gdzieś, nie chodzi o strach, po prostu w d*pie masz, że ktoś kogoś słabszego bije, w końcu nie ciebie. To dokładna analogia.

5 godzin temu, Szedar napisał:

A po co model? Sama rzeczywistość jest prosta, jak przykładowo tytularia prezes TK, znanej działaczki Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

No tak, profesor Przyłębska, to tak jak z tym GUSem, 18 mld cudzoziemców, Przyłębska to najwyżej profesor obłudy albo głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mankomaniak napisał:

Słyszałeś o czymś takim jak samodzielne myślenie?

haha, dobre :P Myślisz że "samodzielnym myśleniem" możesz wydedukować prawdziwe informacje, albo szerzej, prawdziwe modele? Powiedz mi proszę jak "samodzielnym myśleniem "dowiedzieć się jaki jest budżet ile na co było wydawane w danym okresie przez różne partie, np. przez PO i PiS oraz jakie obietnice w jakim stopniu zostały spełnione prze chociażby PO i PiS. Sokrates miał dużo mądrych pomysłów i warto go czytać ale koncepcja nieuświadomionej wiedzy jest chyba nieco naiwna. Nie sądzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Warai Otoko napisał:

Myślisz że "samodzielnym myśleniem" możesz wydedukować prawdziwe informacje, albo szerzej, prawdziwe modele?

Często tak. Np. dzięki samodzielnemu myśleniu, a dokładniej krytycznemu myśleniu (które jak myślę rozwinęło się u mnie dość dobrze) wydedukowałem, że 18 mld cudzoziemców przybywających do Polski to bzdura. Jak by poprawili plik, to zapodam obecną wersję grafu:

1628839877_2019-07-1110_18_21-Window.thumb.png.aa01edb9c5a3089cd4156e79885eeb1c.png

 

Zawsze poprzez porównywanie jednych danych z drugimi, można dojść do jasnych wniosków. Informacje pochodzące z jednego źródła należy testować, np. porównać z innym źródłem albo sprawdzić jak było wcześniej albo czy pasuje z innymi danymi, które jakoś się z tym wiążą. To co podaje GUS zazwyczaj jest prawdą, więc jeśli liczby wydają się prawdopodobne (na podstawie dostępnych informacji), to można przyjąć to za fakt, oczywiście z pewną dozą krytycyzmu. Poza tym suche liczby niewiele powiedzą bez jakiejś interpretacji. Przykładowo duży wzrost gospodarczy, wcale nie musi oznaczać, że gospodarka się dobrze rozwija, jeśli ten wzrost to wydatki rządowe pochodzące z zadłużenia. Możesz oczywiście nie wierzyć w żadne dane, wtedy zderzysz się z rzeczywistością, tak było w Grecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, za PISu wstyd być Polakiem. Jesteśmy ośmieszeni na arenie międzynarodowej, pogardzani, nielubiani. Rozmawiają z nami jeszcze tylko dlatego, że posiadamy silną gospodarkę. Gdyby nastąpił w niej krach, nikt nie podawałby nawet nam ręki. Zresztą czemu się dziwić? Dowiedziono, że prawicowi tzw. katolicy są mniej inteligentni od niekatolickiej lewicy (czy prawicy). Przecież te wszystkie PISiewicze są częścią odsłony kryzysu w służbie publicznej: https://oko.press/sluzba-cywilna-w-coraz-glebszej-zapasci-bez-niej-panstwo-bedzie-z-kartonu-niewazne-kto-bedzie-rzadzil/

Warto zacytować:

Cytat

Problem w tym, że służba cywilna pogrąża się w kryzysie, do którego dodatkowo przyczyniła się m.in. niekonstytucyjna nowelizacja ustawy o służbie cywilnej w 2015 roku. Pierwsza ustawa kadrowa rządu Zjednoczonej Prawicy pozwalała z dnia na dzień zwolnić wszystkich urzędników zajmujących najwyższe stanowiska w służbie cywilnej. Zniosła całkowicie konkursowy nabór na te stanowiska i obniżyła wymogi kompetencyjne.

 

  • Dzięki! (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...