Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Komputer ze śmieci

Recommended Posts

Żyjemy w coraz bardziej zinformatyzowanym społeczeństwie, które wyrzuca coraz więcej elektornicznych odpadów. W przyszłości z tą górą śmieci trzeba będzie coś robić i niewykluczone, że ich przetwarzanie stanie się źródłem dużych dochodów.

Inżynierowie z japońskiej firmy Hokuto Systems pokazali, co można stworzyć z wyrzuconego telefonu komórkowego i innych elektronicznych podzespołów.

Stworzyli oni miniaturowy komputer osobisty wielkości karty kredytowej. Został on wyposażony w 2,2-calowy wyświetlacz LCD, 81-megahercowy procesor ARM, 16-bitową stereofoniczną kartę dźwiękową oraz 40 kilobajtów pamięci SRAM.

Urządzenie o nazwie DVIEW już spotkało się z zainteresowaniem właścicieli sklepów. Chcą oni je wykorzystać jako przenośny punkt informacyjny dla klientów. Dzięki niemu będzie można sprawdzić bardzo dużo szczegółowych informacji o towarach.

Cena DVIEW będzie zależała od wielkości zamówienia oraz od tego, czy sklepy będą chciały wyposażyć urządzenie w złącza USB, łączność Wi-Fi oraz możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej.

W przyszłości taki mikrokomputer mógłby trafić do naszych domów i pełnić rolę urządzenia kontrolującego światła, ogrzewanie czy systemy bezpieczeństwa może być też np. elektronicznym przewodnikiem po muzeach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...