Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

ReaperX HPC - ciekawy sposób na chłodzenie pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

OCZ Technologies zaprezentowało nowy system chłodzący dla układów pamięci z serii ReaperX. System Reapar HPC to ciepłowód składający się z podwójnego zestawu metalowych rurek połączonych z radiatorem. Wpuszczone są one w układ pamięci tak, że każda zamontowana w nim kość ma bezpośredni kontakt z rurkami odbierającymi nadmiar ciepła.

Same układy Reaper DDR2 PC2-6400 stworzone zostały z myślą o graczach. Ich opóźnienia wynoszą zaledwie 4-4-3-15, kości zostały wyposażone w technologię Enhaced Performace Profiles SPD, dzięki którym automatycznie dostosowują swoją wydajność do wymagań najnowszych chipsetów Nvidii obsługujących tryb SLI.

ReaperX będą dostępne jako pojedyncza kość o pojemności 2 GB lub jako 4-gigabajtowy zestaw. Są to kości niebuforowane, objęte dożywotnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      OCZ Technology zaprezentowało dyski SSD z rodziny Octane SATA 3.0 i SATA 2.0. To pierwsze 2,5-calowe SSD o pojemności 1 terabajta.
      Urządzenia Octane korzystają z platformy Endilinx Everest, co zapewnia odczyt z prędkością 560 MB/s oraz 45 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę.
      Dyski wyposażono w dwurdzeniowe procesory i do 512 megabajtów pamięci cache. W sprzedaży znajdą się modele o pojemności 128, 256, 215 i 1024 gigabajtów. Prędkość odczytu urządzeń Octane (SATA 3.0) wyniesie 560 MB/s, a prędkość zapisu - 400 MB/s. W przypadku urządzeń Octane-S2 (SATA 2.0) wartości te będą wynosiły, odpowiednio, 275 i 265 megabajtów na sekundę.
      Octane trafią na rynek 1 listopada.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma OCZ Technology ogłosiła, że z końcem lutego wycofa się z rynku układów pamięci DRAM. Rynek ten przeżywa obecnie kryzys, a OCZ woli skupić się produkcji SSD.
      Biorąc pod uwagę słabość rynku RAM i rosnące potrzeby kapitałowe firmy na rynku SSD, rada nadzorcza zdecydowała, że w najlepszych interesie akcjonariuszy leży przyspieszenie planu zaprzestania produkcji modułów DRAM do końca bieżącego roku podatkowego, czyli do 28 lutego 2011 roku. W kolejnych latach podatkowych należy zatem spodziewać się, że sprzedaż naszych produktów DRAM będzie minimalna, o ile w ogóle będą sprzedawane - czytamy w oświadczeniu OCZ.
      Do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się z pewnością coraz lepsze wyniki finansowe na rynku SSD. W trzecim kwartale bieżącego roku podatkowego wpływy z tego typu produktów wzrosły dwukrotnie, a produkcja SSD daje już 78% przychodów OCZ Technology. Firma skupi się zatem przede wszystkim na produkcji dysków twardych, ale wciąż będzie wytwarzała też pamięci flash i zasilacze.
      Zanim DRAM OCZ znikną z rynku do sklepów trafią jeszcze kości z rodziny Fatal1ty przeznaczone dla platformy Sandy Bridge oraz moduły XMP.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie OCZ Technology znalazł się 4-gigabajtowe kości DDR3 taktowane zegarem o częstotliwości 2133 MHz. Układy pracują przy napięciu 1,65 wolta. Są sprzedawane w dwu- i trzykanałowych zestawach o łącznej pojemności, odpowiednio, 8 i 12 gigabajtów. Kości zostały objęte dożywotnią gwarancją, a ich użytkownik ma prawo do korzystania z pomocy technicznej.
      OCZ proponuje trzy rodziny nowych układów. FlexEX jest przeznaczona dla doświadczonych overclockerów, Reaper HPC powstały z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, a Platinum jest skierowane dla graczy i użytkowników domowych.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie firmy OCZ Technolgy znalazł się 3,5-calowy dysk SSD. Urządzenie może przechować terabajt danych.
      Dotychczas dyski SSD były produkowane przeważnie w formatach 1,8 i 2,5 cala. Powstawały więc przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich w notebookach i netbookach. OCZ wyprodukowało typowy dysk dla pecetów, a dzięki większym wymiarom możliwe było zwiększenie jego pojemności do takiej, która dorównuje standardowym HDD.
      Urządzenie Colossus 3,5 Solid State Drive odczytuje dane z prędkością 260 megabajtów na sekundę. Prędkość zapisu informacji jest identyczna. Jest też w stanie przeprowadzić 14 000 operacji wejścia/wyjścia w ciągu sekundy.
      Produkty z linii Colossus objęte są 3-letnią gwarancją, a ich średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 1,5 miliona godzin.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      OCZ zaoferowało trzy nowe zestawy pamięci operacyjnych. Pierwszy z nich to PC2-6400 Platinum Vista Performance Editon 4GB. Składa się on z dwóch kości, z których każda ma pojemność 2048 megabajtów. Zestaw powstał z myślą o osiągnięciu jak najlepszej wydajności. Przeznaczony jest głównie dla graczy i overclockerów.
      Kości charakteryzują bardzo dobre timingi, które przy zegarze 800 MHz wynoszą 5-4-4. Nowe układy OCZ pracują wyjątkowo stabilnie i zapewniają bardzo szybki przepływ danych.
      Druga z ofert obejmuje najnowsze układy DDR3. OCZ PC3-10666 Platinum skierowane są do najbardziej wymagających posiadaczy platform z chipsetami P35 i X38 Express. Ich timingi to 7-7-7, co jest dobrym wynikiem jak na układy DDR3. OCZ zaoferuje dwa zestawy. Pierwszy o pojemności 1 GB (2x512 MB) i drugi, dwugigabajtowy (2x1024 MB).
      Nie podano daty rynkowej premiery ani ceny zestawów.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...