Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość Anka

Wyrywanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka

Walcze z tym od 3 lat. Wczesniej gdzies do 8 klasy podstawówki moczyłam się w nocy i obgryzalam paznokcie, do dzis dnia obgryzam kciuki. juz mam tego wszystkiego dosc. probowalam z tym wlaczyc i nawet mi sie udalo, nie wyrywalam wlosow 3 miesiace, niesttey nawet nie zauwalylam kiedy znowu zaczelam. a juz mi tak ladnie odrosly. pomocy juz nie mam sil, na glowie mam bardzo wyrazna lysinke, zakryal ja fryzurami ale jest coraz gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obgryzania paznokci: są chyba taki specjalny lakier czy coś, że jak nim pokryjesz paznokcie to przy obgryzaniu czujesz jego brzydki smak i odechciewa Ci się wtedy obgrzywać... A najlepiej to w ogóle nie zapuszczaj paznokci i nie bedzie czego obgryzać...

 

Co do włosów to nie wiem, może starać się kontrolować swoje odruchy, może silna wola. Nie boli Cię to jak to robisz? Masz długie włosy? Skróć (w granicach rozsądku). Zmień fryzurę. Może masz słabe włosy? Gdybyś np użyła jakiegoś szamponu wzmacniającego włosy/odżywek, to wyrywanie nie byłoby takie proste...

 

BTW pamiętam kiedyś jak lubiałem się drapać po głowie i nie mogłem się powstrzymywać. Ale przez to potem łupież mi się robił i jakoś oduczyłem się tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruje na tą chorobe od prawie dwóch lat ale że to choroba dowiedziałam się o tym wczoraj..przez przypadek znalazłoam informacje o niej w internecie...jestem załamana ta wiadomością...ja również przez jakieś 3 miesiące nie wyruwałam ale jakoś niespodziewanie wyrwałam pierwszego i znów zaczął się ciąg...ja również mam tego wszystkiego dość...pozdrawiam i trzymaj się jakoś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to w ogóle nie zapuszczaj paznokci i nie bedzie czego obgryzać...

Co do włosów to nie wiem, może starać się kontrolować swoje odruchy. Masz długie włosy? Skróć (w granicach rozsądku).

Albo skróć albo wyrzuć :) może jeszcze jakieś alternatywne pomoce? J a myślę, że na obgryzanie paznokci ( bo to pewnie stres przez duże "S") to albo brać lekarstwa na uspokojenie nerwów. bądź zajęcie sobie buzi czymś innym 8) może Huba-Buba?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...