Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

id Software w sieci Steam

Recommended Posts

Firma id Software podpisała z Valve umowę, na podstawie której niektóre tytuły stworzone przez pierwszą z firm będą korzystały z sieci Steam. id Software to producent takich legendarnych tytułów jak Wolfenstein 3D czy Doom. Teraz te i inne gry będą rozpowszechniane za pomocą sieci Steam.

Sieć ta została uruchomiona przez Valve zaraz po ukazaniu się gry Half-life 2 i pierwotnie służyła wyłącznie jej dystrybucji. Później zaczęto podpisywać umowy z takimi firmami jak Eidos, THQ czy 2K Games i obecnie w sieci Steam można znaleźć liczne tytuły, z których korzysta już ponad 13 milionów osób. Ceny w Steam wahają się od 5 dolarów za starsze tytuły, to 62,95 USD za nowości zawarte w liczącym sobie 5 gigabajtów zestawie Superpack.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Similar Content

    • By KopalniaWiedzy.pl
      Valve, firma która zajmuje się produkcją i dystrybucją gier komputerowych, to niewielkie przedsiębiorstwo zatrudniające około 250 osób. Jednak z wywiadu przeprowadzonego przez magazyn Forbes z założycielem Valve, Gabe'm Newellem, dowiadujemy się, że jest ona bardziej dochodowa niż największe gwiazdy rynku IT - Apple i Google.
      Z witryny Valve, Steam, korzysta aż 30 milionów użytkowników, którzy kupują na niej gry komputerowe i dodatki. Więcej użytkowników gier mają tylko Microsoft, Sony i Nintendo. Steam kontroluje od 50 do 70 procent rynku gier wideo, które nie są kupowane w pudełkach, ale pobierane przez internet. Witryna sprzedaje tytuły takich gigantów jak EA czy Activision.
      Valve jest prywatną firmą, dlatego nie ma obowiązku publikowania informacji o swoich wynikach finansowych. Jednak ze słów Newella oraz szacunków analityków wynika, że w przeliczeniu na głowę pracownika, przychody Valve są znacznie wyższe, niż przychody Apple'a czy Google'a.
      Pod koniec ubiegłego roku Valve ogłosiło, że rok 2010 był najlepszym w jej historii. Firma zanotowała 200-procentowy wzrost przychodów rok do roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w 2005 roku Forbes oceniał przychód Valve na poziomie 70 milionów USD, a jej zysk na poziomie aż 55 milionów, to możemy przypuszczać, że obecnie Valve zarabia setki milionów dolarów.
      Obecnie wartość Valve jest szacowana na 2-4 miliardów USD, a przed firmą rysują się świetne perspektywy, gdyż klienci coraz chętniej kupują gry za pośrednictwem internetu.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      Przed kilkoma miesiącami informowaliśmy, że Valve przygotowuje Steam dla Linuksa. Najnowsze informacje nie pozostawiają jednak złudzeń - użytkownicy opensource'owego systemu nie będą mogli korzystać ze Steam.
      Serwis Digitizor.com relacjonuje wywiad, jakiego Gamesindustry.biz udzielił Doug Lombardi, wiceprezes Valve ds. marketingu.
      Na pytanie o Steam dla Linuksa Lombardi mówi: Obecnie nie pracujemy nad linuksową wersją.
      Trudno powiedzieć, co te słowa oznaczają. W maju ukazały się bardzo wiarygodne informacje o pracach nad linuksowym Steamem, które zostały ponoć potwierdzone przez Valve. Oświadczenie Lombardiego może wskazywać, że prace z jakichś przyczyn zostały zarzucone. Nie można jednak wykluczyć, iż przerwano je tymczasowo, gdyż Valve chce skupić się na dopracowaniu Steama dla systemu Mac OS X.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      Valve Corporation udostępniła dzisiaj Steam dla systemu Mac OSX i potwierdziła krążące od dwóch lat pogłoski o trwających pracach nad Steam dla Linuksa. To jedna z najważniejszych wiadomości dla fanów opensource'owego systemu, którzy chcieliby wykorzystać go również do celów rozrywkowych.
      Valve udostępni nie tylko system Steam ale również płatne gry działające na Linuksie. Redaktorzy serwisu Phoronix twierdzą, że Steam dla Linuksa już wspiera Unreal Tournament 2004, World of Goo, Enemy Territory: Quake Wars oraz Doom 3. Valve przygotowuje ponoć linuksowe wersje Half-Life 2, Counter Strike: Source oraz Team Fortress 2 Niewykluczone, że użytkownicy systemu spod znaku pingwina doczekają się np. Unreal Tournament 3.
      Premiera linuksowego Steam'a jest spodziewana pod koniec lata. Może on spowodować prawdziwą rewolucję na rynku, gdyż dotychczas producenci gier traktowali Linuksa po macoszemu. Ostatnią grą wielkiego producenta udostępnioną dla systemu Linux było Enemy Territory: Quake Wars z 2007 roku.
      Decyzja Valve to duża szansa dla producentów linuksowych systemów. Testy przeprowadzone przez Phoronix wykazały, że Ubuntu 10.04 jest równie wydajny co Windows 7 pod względem obsługi kart ATI i Nvidii oraz, że w obsłudze gier sprawuje się lepiej od Mac OS X.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...