Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
18 godzin temu, wilk napisał:

Dodałem też do menu link tekstowy

Czy można zrobić podmenu z linkami do działów? Tak, wiem, że wystarczy kliknąć "Forum", ale chodzi mi o prosty, czyli bez wyszukiwania, zestaw najświeższych artykułów niekoniecznie z głównej.

Dodatkowo mam drobne pytanie. Czy po kliknięciu na głównej "ostatniej aktywności" domyślnie nie mógłby włączać się widok kompaktowy zamiast rozszerzonego? Myślę, że zbyt wielu użytkowników na forum nie potrzebuje aż takich okularów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marzena napisał:

Czy można zrobić podmenu z linkami do działów? Tak, wiem, że wystarczy kliknąć "Forum"

Ale o którym menu piszesz?  Tym na stronie głównej? To z Webby  musisz się kontaktować. Natomiast w menu forumowym nie ma raczej sensu duplikować tego, co wystarczy sekundę przewinąć rolką.

15 godzin temu, marzena napisał:

chodzi mi o prosty, czyli bez wyszukiwania, zestaw najświeższych artykułów niekoniecznie z głównej.

Ale do tego służy wyszukiwarka. Można ją skonfigurować i zapisywać własne kanały wyszukiwania.

15 godzin temu, marzena napisał:

domyślnie nie mógłby włączać się widok kompaktowy zamiast rozszerzonego

Z tego co przetestowałem wybór widoku jest zapamiętywany (zapewne w ciasteczkach, ewentualnie w local storage), niż jest powiązany z kontem (bo testowałem na „gościu”). Nie kasuj ciasteczek z domeny *.kopalniawiedzy.pl i powinno pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, wilk napisał:

Natomiast w menu forumowym nie ma raczej sensu duplikować tego, co wystarczy sekundę przewinąć rolką.

Trochę mniej niż link tekstowy jakieś 100 pikseli pod linkiem graficznym.

Pewnie się przyzwyczaimy, czyli jest dobrze.

 

13 godzin temu, wilk napisał:

Nie kasuj ciasteczek z domeny *.kopalniawiedzy.pl i powinno pamiętać

Wybaczy pan, ale nie lubię tłumaczenia truizmów.

P.S. Pomijam, że nie potrafi pan odpowiadać na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzieliłem odpowiedzi — widok kompaktowy jest zapamiętywany po pierwszym wyborze. Później już masz „domyślnie”. I ponownie - sprawy ze stroną główną nie rozwiązuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii widoku kompaktowego podbijam prośbę / pytanie Marzeny.

Mam w pracy automatyczne czyszczenie ciastek na koniec dnia (podobno względy bezpieczeństwa), więc codziennie muszę od nowa to przestawiać. 

Rozumiem, że niektórzy mogą woleć opcję rozszerzoną, ale obstawiam bezczelnie, że takich jak ja i Marzena jest większość.

 

Jeśli nie ma opcji to zrozumiem, ale proszę o jasną informację o tym, lub bezpośrednią odmowę ustawienia tego.

Edytowane przez pogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może podsumujmy… @Webby na chwilę obecną są takie sprawy:

  • na stronie głównej wyświetla na górze po prawej link „zaloguj” (kiedyś po zalogowaniu się wyświetlało tam już nicka forumowego) zgłoszone przez @bea
  • dwie osoby @marzena i @pogo sugerują by link „ostatnia aktywność” w boksie na stronie głównej domyślnie kierował na widok kompaktowy (obecnie przy braku wyboru domyślnym widokiem jest rozszerzony) - zakres zmiany to zmiana końcówki linka z „/discover/” na „/discover/&view=condensed”
  • powrócił problem z multiplikacją postów - wczoraj w „Humanistyce” wyskoczyły dwa razy „W Kanadzie znaleziono odciski stóp sprzed 13 000 lat”, a artykuł na głównej taki nie istniał, więc oba usunąłem. Dziś co prawda pojawił się taki artykuł i powiązany z nim post, ale dodało też 4 inne klony. Pojawiły się duplikaty i innych wpisów. Nie sprawdzałem czy się różnią tekstem, ale możliwe, że na forum publikuje fakt edycji/korekt w notkach nieopublikowanych jeszcze.
  • zauważyłem w jednym z artykułów (http://kopalniawiedzy.pl/trojesc-monarch-toksyna-globalne-ocieplenie,28001) „przecieknięte” do posta „!RCOL” - w tym miejscu był w artykule wstawiony obrazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z dublowanie postów potwierdzam.

Dodam:

  • dlaczego administracja wyłącza mi możliwość zmiany ustawień powiadomień, w szczególności tych wysyłanych via mail?;
  • czy dynamiczna lista (w zestawieniu ze statyczną w starej wersji) aktywności na forum na stronie głównej to zmierzony efekt, czy przypadkowo? Mimo sporej aktywności dzisiejszego dnia zdarzyło się, że lista była pusta i znika link na ostatnią aktywność. Jeśli nie da się inaczej, to proponuję wydłużenie czasu (zapewne jest jakaś tego typu opcja).

Jeszcze prośba o wytłumaczenie istoty "Klubów". Czy to takie kółka jak brydżowe / różańcowe / sympatyków wiadomej partii itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marzena napisał:

dlaczego administracja wyłącza mi

Bo Cię nie lubi. Deal with it. ¯\_(ツ)_/¯

A na poważnie - nie wiem, ale sprawdzę (btw. w którym miejscu? tu? http://forum.kopalniawiedzy.pl/index.php?/notifications/options/). Zaś prawidłowe pytanie to „dlaczego nie mogę”.

25 minut temu, marzena napisał:

czy dynamiczna lista (w zestawieniu ze statyczną w starej wersji)

Musisz pisać konkretniej - co nazywasz statyczną/dynamiczną? Ta na dole, jak i wyświetlenie pełnej u mnie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, wilk napisał:

Bo Cię nie lubi. Deal with it. ¯\_(ツ)_/¯

To już raczej sympatia, ale nie oczekuję na forum adoratorów.

 

4 minuty temu, wilk napisał:

Musisz pisać konkretniej

O ile pamiętam, na głównej stronie lista aktywności na forum była zawsze bez względu na czas ostatniego wpisu / komentarza. Teraz kurczy się i znika. Jasne?

Owszem, po kliknięciu odpowiedniego linku mogła pojawić się pusta strona forum, ale czas "zanikania" wynosił jakieś trzy dni.

Dodam może, że ponownie ma pan wyłączoną opcję informowania o edycji postów. Dla czytelności, a może bardziej dla przyzwoitości i uczciwości sugeruję włączenie jej.

16 minut temu, wilk napisał:

btw. w którym miejscu?

Tak, dokładnie w tym. Jest jakieś inne?

16 minut temu, wilk napisał:

Zaś prawidłowe pytanie to „dlaczego nie mogę”.

Zatem dlaczego nie mogę? Przecież dokładnie pan wie, że tej skrzynki i tak już chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowane. Też miałem zablokowane. Ale jeszcze przejrzę te ustawienia.

21 minut temu, marzena napisał:

Teraz kurczy się i znika

Nic mi się nie kurczy, ani nie znika. Link/screen proszę.

22 minuty temu, marzena napisał:

dla przyzwoitości

Jestem bardzo nieprzyzwoity. Dopisałem jeden punkt do listy wyżej, którą edytowałem kilka chwil po jej napisaniu, bo przeglądałem jeszcze nowe wpisy i zauważyłem ten „rcol”. No bez przesady… To kwestia zaufania, że nie zmieniam komuś starych postów na „jezdem gupi”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, wilk napisał:

Odblokowane. Też miałem zablokowane.

Dziękuję bardzo. Miło widzieć, że jednak można.

6 minut temu, wilk napisał:

Nic mi się nie kurczy, ani nie znika. Link/screen proszę.

Pan wybaczy, a czy mam robić za free za obserwatorkę i dawczynię screenów? Zgłaszam problem. To pan podjął się tej roli.

7 minut temu, wilk napisał:

To kwestia zaufania, że nie zmieniam komuś starych postów na „jezdem gupi”.

Z definicji nie ufam wilkom. Niczego nie można wykluczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marzena napisał:

Jeszcze prośba o wytłumaczenie istoty "Klubów".

Nie zauważyłem pytania. To była dla mnie też nowość. Zniknęły „pytania i odpowiedzi”, ale raczej nikt za nimi nie tęskni (kiedyś był też moduł blogów). Natomiast te kluby, to coś w stylu gron zainteresowań. Coś jak subreddity, z własnymi moderatorami itd. Takie własne podfora. Początkowo było to wyłączone, ale skoro Webby włączył, to znaczy, że dostępne ma być dla użytkowników do korzystania.

3 minuty temu, marzena napisał:

za free za obserwatorkę i dawczynię screenów

Ale ja nie wiem w czym/gdzie problem. Może ktoś inny wie, to naprawi zatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, spróbuję.

Jakoś jednak nie mogę założyć klubu. Jeśli będzie pan łaskawy, to poproszę o klub zwolenników orgazmu łechtaczkowego (proszę mnie domyślnie włączyć do listy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zwyczajnie marudząc:
Nie podoba mi się obecna kolorystyka forum, szczególnie ten pomarańczowy na górze. Wiem, ze to specjalnie pod kolor mojego oka, ale jednak... mam nadzieję, że to tymczasowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, wilk napisał:

Ale ja nie wiem w czym/gdzie problem.

Tak to bywa przy braku przyzwoitości (ponawiam sugestię).

Teraz, pogo napisał:

Nie podoba mi się obecna kolorystyka forum

Wie pan, to zapewne dedykowane względami patriarchalnymi. Mężczyźni odróżniają jakieś trzy kolory: fajny, niefajny i …

Ten pedalski ma zapewne pomóc skupić się na postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet po tych wszystkich opisach nie mam pojęcia, o który element forum chodzi, więc nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słodziak z pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wilk napisał:

Ale ja nie wiem w czym/gdzie problem. Może ktoś inny wie

Lista aktywności na głównej stronie - lub jak kto woli taki "panel" na dole z napisem "Forum" po prawej stronie, poniżej panelu "Konkurs" i w lewo dół od panelu "Polecane książki" ma zmienną długość. Czasami wyświetla się w niej kilka ostatnich komentarzy, czasami tylko jeden. Nie wiem od czego to zależy, być może od godziny wejścia na stronę główną KW, a być może od komputera. Teraz np. widzę 5 komentarzy, a kilka godzin temu gdy wszedłem z komputera w pracy był jeden. A kiedyś wcześniej (wczoraj? już nie pamiętam kiedy) było więcej niż jeden.

Być może jest tak jak sugeruje Marzena, że to jest kwestia algorytmu wybierania wyświetlanych komentarzy, przed aktualizacją pewnie była wyświetlana stała liczba ostatnich komentarzy/wpisów (czyli select top (n)) a teraz wpisy z np. ostatniej godziny (select ... where data_wstawienia >= now() - 1 hour) i jak nikt nie popełnił wpisu przez ostatnią godzinę, to lista wyświetla się pusta.

lista_aktywnosci.png

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marzena napisał:

Jakoś jednak nie mogę założyć klubu.

Sprawdziłem - działają poprawnie.

21 minut temu, darekp napisał:

Lista aktywności na głównej stronie

Ach na głównej KW, a nie forum. To już poza moim zasięgiem. Jeśli Webby będzie miał chwilkę, to przyjrzy się zapewne w czym problem. Całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz (nie wiem czy pobierane jest tam z bazy, przez API forum czy też parsowana stronka aktywności). Ja od razu na forum wchodzę, więc nie zwracałem uwagi na te panele. Poobserwuję co tam się dzieje i dopiszę do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, wilk napisał:

Sprawdziłem - działają poprawnie.

Jest pan pewien, że możliwość założenia klubu nie zależy od ilości postów, podobnie jak parę innych rzeczy?

Przepraszam, jednak się udało. Czekam na pańską akceptację.

11 minut temu, wilk napisał:

Ach na głównej KW, a nie forum.

Tak. Dokładnie o to chodziło od początku.

P.S. Nie sądzi pan, że powód edycji wygląda intrygująco?

Edytowane przez Gość
wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marzena napisał:

Jest pan pewien, że możliwość założenia klubu nie zależy od ilości postów, podobnie jak parę innych rzeczy?

Tak. Testowane na 0 postach. Od liczby postów zależy tylko promocja nowy user->user oraz możliwość zmiany tytułu. Niemniej nowe kluby musi zatwierdzić wpierw moderator. Jakiego rodzaju komunikat błędu otrzymujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, wilk napisał:

Jakiego rodzaju komunikat błędu otrzymujesz?

Złapałaś wilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie darekp. Rozumie pan zwrot catch a cold? Tu jeszcze wyjaśnienie. Zawsze jestem pełna współczucia dla ludzi z abisalnym brakiem poczucia humoru

P.S. Edytor jakiś taki bardziej świetlisty. Wklejanie linków tak sympatyczne. Szkoda, że nie ma jakiejś matematyki na poziomie tego forum chociaż.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumieć, rozumiem. Ale jakoś nie ani mnie nie rozbawiło (o co mniejsza, bo to rzecz subiektywna), ani nie odebrałem tego powiedzmy "dowcipkowania" (kiepskie określenie, ale z braku pomysłu na inne w tej chwili użyję) jako adekwatnego do sytuacji. Wilk się stara, pyta o wskazówki, jak dokładniej namierzyć błąd na kóry narzekasz, a Ty zamiast tego wychodzisz z "poczuciem humoru". Jakoś zdecydowanie nie nie rajcuje, ech :(

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, darekp napisał:

Wilk się stara, pyta o wskazówki

Ja natomiast jestem wredna […], prawda? Proszę z uwagą przyjrzeć się moim wpisom (i odpowiedziom pana wilka). Wynikają jedynie z dbałości o perfekcjonizm KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...