Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wieczorem Webby zajmie się zaktualizowaniem Forum. Mogą więc być problemy z dostępem. Mamy nadzieję, że bardzo przejściowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie backup wcześniej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Astro byłby zachwycony — okrągłe awatary. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę przeglądać ustawienia. Trochę się pozmieniało w nowej wersji. W kilku miejscach trzeba było przetłumaczyć teksty. Dobrze, że nie pogubiło dawnych nazw rang, poziomów reputacji itp., które kiedyś poustawiałem. W ocenianiu postów nie da się niestety wyłączyć tego serduszka (zmiana kolejności powoduje tylko to, że inna ikonka staje się domyślna, reszta się rozwija). Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Najwyżej podmienię jej grafikę i wyłączę obecny +1, bo i tak duplikuje jej działanie, choć i tak dziwnie to będzie działać. Trzymam kciuki za zgranie forum z główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wilk napisał:

Ale Astro byłby zachwycony — okrągłe awatary. ;P

Trochę mi psa przycięło! :) Od pewnego czasu nie widzę sygnaturek - coś steruje widocznością podpisów? Gdzie to znajdę?

Bardzo dobre pierwsze wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnatury były domyślnie wyłączone - juz sa widoczne.

Postaram sie dzis włączyć tworzenie postów na podstawie notek. Niestety ta wersja forum ma kompletnie nowe API i trzeba napisac wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładnie, ale warto może zadbać o timestamp. "Napisano Wednesday o 20:20" nie wygląda zbyt ciekawie, podobnie jak "21 Marzec".

 

8 godzin temu, Jajcenty napisał:

Trochę mi psa przycięło!

Proszę samodzielnie przyciąć psa w kwadracik i ponownie przesłać, a będzie zjawiskowo.

 

P.S. Niestety, sklejanie double-post nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już włączyłem sklejanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję i proszę bardzo.

" Treść z najwyższą reputacją od 02/27/18 uwzględniając wszystkie działy"

Przy obecnym klimacie bardziej adekwatne byłoby dd/mm/yy.

17 godzin temu, wilk napisał:

W ocenianiu postów nie da się niestety wyłączyć tego serduszka

Jest świetnie. Można nawet wygrać/ przegrać w rankingu przy tej samej ilości ujemnych serduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiące poprawiłem. Nie wiem czemu nazw dni tygodnia nie tłumaczy, choć są przetłumaczone. Poszukam też gdzie ma format daty ustawiany. Możliwe, że ma to swój powód w tym, że polskie tłumaczenie nie jest ustawione jako domyślne. Jednak zmiana tego wyrzuca błąd, iż locale „pl_PL.UTF-8” jest nieprawidłowe. Co do zmian w rankingach i wygranych sam jeszcze nie ogarnąłem tego w pełni jak to działa. Trochę mam zastrzeżeń do niektórych tłumaczeń, szczególnie w panelu administracyjnym. Są bowiem niejednoznaczne. Raz jest komentarz, raz odpowiedź, raz zawartość, wypowiedź, wiadomość czy post. Dlatego wolę wersje oryginalne (także i gier ;-)). Choć muszę przyznać, że wszystko jest zdecydowanie bardziej przejrzyste.

Aha, zaktualizowałem też lekko FAQ/poradnik.

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w systemie locale dla 'pl_PL.UTF-8'. Czy to poprawilo wyswietlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest bardzo ładnie. Odnoszę tylko wrażenie, że liczniki znów zamroziło. Czyżby ponownie problem z przestawieniem czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jacek Gendera napisał:

Czy to poprawilo wyswietlanie?

Tak, to była przyczyna. Dzięki. :) Od razu naprawiło to też format zapisu daty na nasz.

Co ciekawe nazwy miesięcy bierze z tłumaczeń, ale nazwy dni już z systemu, choć w tłumaczeniach też są (tam są zapisane wielką literą, stąd widać, że nie to nie je pobiera), niemniej nie robi to różnicy.

32 minuty temu, marzena napisał:

liczniki znów zamroziło

Które liczniki? Wyświetleń tematów? Poobserwuję. Możliwe, że nowsza wersja lepiej odfiltrowuje wizyty botów albo nie dolicza wyświetleń przez gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie sądzę, żebym była botem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Administracja z pewnością ciężko pracuje nad przywróceniem funkcjonalności. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za sukces.

P.S. Zmiana wyświetlanej nazwy użytkownika wiąże się ze zmianą loginu; czy nie warto (jeśli istnieje taka opcja) pozostać przy starym rozwiązaniu? Liczniki (przynajmniej w kontekście ilości wyświetleń tego wątku) wciąż zamrożone. Nowe wpisy niczego nie aktualizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2018 o 01:41, bea napisał:

Czy teraz, aby skomentować jakiś artykuł, trzeba stworzyć samemu wątek o takim tytule jak tytuł artykułu?

Niestety chwilowo tak, aczkolwiek póki co nowe artykuły i tak nie pojawiają się na forum, a tylko na stronie głównej. Webby pracuje nad ponownym zgraniem „głównej” z nowym forum.

W dniu 29.03.2018 o 01:41, bea napisał:

W dodatku na stronie z artykułem wygląda, jakbym była niezalogowana

Tak, to też związany z tym problem.

17 godzin temu, marzena napisał:

wciąż zamrożone. Nowe wpisy niczego nie aktualizują.

Liczniki postów działają przecież. Mam nadzieję, że rozwiązałem problem z licznikami wyświetleń. Z jakiegoś powodu większość zadań, które realizują tu różne funkcje, m.in. odświeżanie tych liczników i odpalają się co 5 minut czy raz dziennie — miały datę startu na 2038…

17 godzin temu, marzena napisał:

pozostać przy starym rozwiązaniu?

Nie ma takiej opcji. No ja rozumiem, że te wszystkie konta mogą się już mylić, ale jest też możliwość logowania się adresem e-mail, niezależnie od nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, wilk napisał:

Mam nadzieję, że rozwiązałem problem z licznikami wyświetleń.

Tak, już działa.

7 godzin temu, wilk napisał:

Nie ma takiej opcji.

Szkoda – Poradnik … zatem nieaktualny:

Cytat

Z drugiej strony zmiana nazwy jest nawet zalecana przynajmniej raz, gdyż odseparowuje Cię od Twojego faktycznego loginu na forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach udało się przywrócić automatyczną publikację wątków do artykułu. Przyjemnego komentowania :)

  • Lubię to (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! :) Z tego co na tę chwilę zauważam, to został jeszcze drobny niuans z niewyświetlaniem się faktu bycia zalogowanym na stronie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jakiś chodnik do szybkiego powrotu na KW. Teraz się trzeba trochę naklikać. Linki do KW na górze, dole, po bokach :) byłyby w dobrym tonie. O ile pod artykułami jest "powrót  do artykułu" to tutaj nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webby przywrócił na górze grafikę KW, która działa jak link do serwisu. Dodałem też do menu link tekstowy. Dodanie linka na dole wymagałoby zmian w szablonach (myślałem o przerobieniu na link tekstu w stopce), a tych nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Webby napisał:

Po ciężkich bojach udało się przywrócić automatyczną publikację wątków do artykułu. Przyjemnego komentowania :)

Dzięki Ci Dobry Człowieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...