Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Prezydent Trump zablokował przejęcie Qualcommu przez Broadcom

Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent Trump wydał rozporządzenie wykonawcze, w którym zablokował przejęcie firmy Qualcomm przez Broadcom. Donald Trump podjął taką decyzję po zapoznaniu się z rekomendacją wystawioną przez Komitet Inwestycji Zagranicznych w USA (CIFUS).

W oparciu o władzę przekazaną mi jako prezydentowi na mocy Konstytucji i prawa Stanów Zjednoczonych [...] zarządzam co następuje:
1. (a) Istnieją wiarygodne dowody, które skłaniają mnie do uznania, że Broadcom Limited [...] po przejęciu kontroli nad Qualcomm Incorporated, firmę z Delaware, może podjąć działania, które zagrożą bezpieczeństwo narodowemu Stanów Zjednoczonych. (b) Obecne przepisy [...] nie zapewniają, w mojej ocenie, odpowiednich mechanizmów, na podstawie których mógłbym w takim wypadku [przejęcia – red.] chronić bezpieczeństwo narodowe.
2. [...] zarządzam, by:
(a) proponowane przejęcie Qualcommu przez oferenta zostało zakazane oraz by zakazane zostało jakiekolwiek inne znaczące połączenie czy przejęcie, niezależnie od tego, czy dokonane pośrednio czy bezpośrednio.
(b) żadna z 15 osób wymienionych przez Broadcom jako potencjalni kandydaci na dyrektorów [...] nie może starać się o stanowisko dyrektorskie w Qualcomm.

Rozporządzenie zobowiązuje też Broadcom i Qualcomm do natychmiastowego zaprzestania działań związanych z przejęciem, a po formalnym ich zakończeniu obie strony muszą oficjalnie  poinformować o tym CIFUS. Przypomniano też, że Prokurator Generalny ma prawo do podjęcia wszelkich działań mających na celu wyegzekwowanie rozporządzenia.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...