Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Ktoś uszkodził młotkiem ślad dinozaura sprzed 115 mln lat

Rekomendowane odpowiedzi

W Bunurong Marine and Coastal Park w Australii ktoś zniszczył ślad dinozaura sprzed 115 mln lat. W zeszłym miesiącu oprowadzający szkolną wycieczkę strażnicy zauważyli, że na stanowisku Dinosaur Dreaming najprawdopodobniej za pomocą młotka odłupano fragment z odciskami palców o szerokości ok. 30 cm.

Gdy w 2006 r. odkryto ślad, paleontolodzy z Muzeum Wiktorii i Monash University zadecydowali, by wszystko pozostawić, tak by zwiedzający mogli go oglądać w naturalnym stanie. Przy okazji wykonali silikonowy odlew.

To takie rozczarowujące. Ten odcisk był tam od milionów lat i stanowił popularne, znaczące stanowisko - podkreśla Brian Martin.

Platformę porastają glony, dlatego odcisk jest słabo widoczny i wygląda jak zwykła skała. Zarys stopy widać dopiero po bliższym przyjrzeniu. Odłupane kawałki znaleziono w strefie pływowej. Na szczęście technicy z Muzeum Wiktorii będą mogli w pewnym stopniu odtworzyć odcisk - dodaje Mike Cleeland.

Specjaliści podkreślają, że do tej pory nie ustalono, jaki dinozaur go zostawił. Naukowcy mają dowody, że w rejonie dzisiejszego Inverloch występowało co najmniej 6 różnych mięsożernych dinozaurów.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bezcennego?

Gubię się już w tej narracji. To w końcu życie ludzkie i człowiek jest bezcenną wartością czy odcisk dinozaura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

życie ludzkie i człowiek jest bezcenną wartością

Skąd takie przypuszczenie? Może jakieś namiary na literaturę profesjonalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu życie ludzkie i człowiek jest bezcenną wartością

Chcesz dyskutować o aktach bezmyślnego wandalizmu w kontekście życia ludzkiego? Proszę bardzo. Ludzi mamy dużo, a według Marszałka nic niewartych, więc tak, jeden odcisk dinozaura jest więcej warty od osoby płatnego afektu.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym znamienitych strategów rozpoczynających od mszy i zaleceń doktryny wojennej po niej (wymordować wszystkich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz dyskutować o aktach bezmyślnego wandalizmu w kontekście życia ludzkiego?

Nie, jak zresztą dość jasno napisałem.

Pytam co ma większą wartość spośród bezcennych rzeczy takich jak: ludzkie życie, odciski dinozaura. 

Przy czym te dwa przykłady wymieniam nie z własnego przekonania ale z dyskusji tutaj toczonych :)

 

jeden odcisk dinozaura jest więcej warty od osoby płatnego afektu.

W zasadzie to wystarcza za odpowiedź. Każdy udziela odpowiedzi właściwej sobie. 

Jeśli jednak tak łatwo Ci określić relacje pomiędzy życiem a odciskiem to jeszcze jakbyś mógł (co z Twoimi zdolnościami za pewne nie jest trudne) określić to w dolarach.

Rozumiem, że życie ludzkie szybko określasz na zasadzie: swój - obcy. Uszkadza (a raczej kradnie) odciski dinozaurów to obcy o mniej wartym życiu niż odcisk :) Ciekawe. Ale nie zaskakujące. Niemcy też tak robili. Obcy? Zatem można przerobić na mydło.

Ciekawy jestem też jak szeroki jest katalog rzeczy bardziej wartościowych dla Ciebie Jajcenty niż życie obcego?

Bezcenne malowidło?

Bezcenny rękopis?

Bezcenny akt modelki?

Na końcu dojdziemy do: niezwykłe mydło z człowieka jest więcej warte niż życie obcego.

Otóż z mojego punktu widzenia: więcej jest warte życie nawet największego "podelca" niźli kawałek kamienia. 

Co nie oznacza abym przyjmował punkt widzenia o bezcenności ludzkiego życia. Bynajmniej.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, jak zresztą dość jasno napisałem.

Czyli jak zwykle. Mydełko i po jajkach (właściwie bez jaj). Wszystkiego dobrego w nowym roku(*), również następnym (patrz (*)).

Jeśli udało się panu wyrwać z tej pętli, to (*).


Dorzucę, że my nie takie rzeczy w Polsce.

https://wiadomosci.wp.pl/duchowe-uzdrawianie-bedzie-refundowane-wiceminister-zdrowia-spotkala-sie-z-uzdrowicielami-6202852933830273a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż z mojego punktu widzenia: więcej jest warte życie nawet największego "podelca" niźli kawałek kamienia.

 

Hmm... tyle że życie "podelca" może mieć wartość ujemną, a w przypadku kamienia o to raczej trudno.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież od dawna szpitale zatrudniają księży, którzy świadczą "posługę duszpasterską" (i płacą im - co prawda nie bezpośrednio z NFZ-u, ale na przykład z pieniędzy zarabianych na wynajmie szpitalnych pomieszczeń) :D

Edytowane przez nantaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... tyle że życie "podelca" może mieć wartość ujemną

 

A dlaczegóż to? Jak się dokładniej sprawę zbada to się okaże że podelec nie zawsze był podelcem. Zmienna wartość życia? Być może. Ale dlaczego.

BTW. Jakże to prosto osobie o lewicowych poglądach w zależności od chwilowej potrzeby ludzkie życie sprowadzić od "bezcennego" do "ujemnego" w domenie wartości :)

Oczywiście klasyfikację zawsze przeprowadzimy zgodnie z potrzebą ruchu proletariackiego  :D

 

 

Przecież od dawna szpitale zatrudniają księży, którzy świadczą "posługę duszpasterską"

 

Ogólnie to jestem przeciw. Ale jednak to wycie jakie się rozlegnie, w czasie którego będzie można zrobić bardzo dużo bo odwróci uwagę. Tak się robi politykę.

Tak że nawet wielbiciel szczawiu powiedział ludzkim głosem: myliliśmy się, nasi przeciwnicy są skuteczni.

BTW. Astro jak zwykle pierwszy nie wytrzymał i zjechał na politykę :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakże to prosto osobie o lewicowych poglądach w zależności od chwilowej potrzeby ludzkie życie sprowadzić od "bezcennego" do "ujemnego" w domenie wartości :) Oczywiście klasyfikację zawsze przeprowadzimy zgodnie z potrzebą ruchu proletariackiego :D

 

Chyba Ci się już wszystko całkiem porypało :D

To akurat prawica często płacze, że ta wredna lewacka i bezbożna unia na "kś" nie pozwala.

No i zauważ może też, że klasyfikacja (sortowanie), to ulubiona zabawa prawicy - lepsze i gorsze sorty, prawdziwi Polacy i tacy xujowi trochę, biali i za bardzo opaleni, my katolicy i te paskudne bezbożniki... i tak dalej.

 

A czy ja jestem lewicowy? Mniej więcej tak jak mój (?) psiur, czyli noga w górę i długim sikiem na te Wasze prawicowe etykietki.

 

Księża w szpitalach?

A niech sobie będą, psychologów też tam mają. Każdy może sobie wybrać, co mu akurat w danej chwili pasuje.

Edytowane przez ex nihilo
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy jestem też jak szeroki jest katalog rzeczy bardziej wartościowych dla Ciebie Jajcenty niż życie obcego? Bezcenne malowidło? Bezcenny rękopis? Bezcenny akt modelki?

Bierzesz związek frazeologiczny i traktujesz go dosłownie? Słabo, ponieważ słowo bezcenny oznacza "mający wielką wartość" https://sjp.pl/bezcenny. 

 

Najbliżej wyceny ludzkiego życia byłem w wojsku na warcie. Regulamin służby wartowniczej określa to dość jasno. Wartownik ma pełne prawo użycia broni w obronie obiektu użyteczności publicznej np, muzeum. Tak więc, Thikim, dzieło nie musi być "bezcenne". Z mojego punktu widzenia konserwy, których pilnowałem były dość mało warte, ale jednak musiałbym wystrzelić w Twoim kierunku gdybyś po nie sięgnął. Ile konserw może unieść przeciętny Thikim? Masz odpowiedź na pytanie ile jesteś warty. Jako złodziej konserw, oczywiście. Bo jako prawy obywatel jesteś, oczywiście, bezcenny.

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...