Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Matcher

Szyfrator?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Odgrzebałem sobie z dysku taki mały szyfrator tekstu. Chciałbym go przetestować. Dokumentacja gdzieś zaginęła. Pozostało rozgryźć kod programu. Zaszyfrowałem sobie krótki plik tekstowy. "Data" to dane wyjściowe zaszyfrowane oraz osobny "Klucz" do rozszyfrowania danych. Ktoś chętny do zabawy w odszyfrowanie tego? :)

data.txt

klucz.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2FsdGVkX180gpxl7V64VMKhIdHlZvUuI+D0S8qd5GdqkBB4i7cggmp8iygoe+6+
AlQnLoRxkkC2wAdXaDr/nw==

  • Pozytyw (+1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

U2FsdGVkX180gpxl7V64VMKhIdHlZvUuI+D0S8qd5GdqkBB4i7cggmp8iygoe+6+ AlQnLoRxkkC2wAdXaDr/nw==
 

 

And Wilk will answer! zabrzmiało mi w głowie kiedy zobaczyłem ten wątek. Nie napisałeś co to. Coś solonego, ale co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło o brak sensu takiego zgadywania, bez znajomości algorytmu, bo to może być cokolwiek, nawet losowe znaki zaszyfrowane lub algorytm tak zawiły, że zabawa będzie nieopłacalna czasowo (siła obecnych szyfrów polega na kluczu, nie tajności algorytmu). Nie no, jak ktoś ma za dużo czasu…

 

 

 

Coś solonego, ale co?

 

Nie pamiętam już, chyba aes256-cbc. Klucz w ułamek sekundy znajdziesz, ale jakbym go podał od razu, a nie podał metody, to byłoby równie podobnie j.w. Chociaż nie, bo wystarczyłoby przejechać po tych klasycznych.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej podać sam algorytm bez klucza? Może jednak ktoś będzie miał czasu w nadmiarze, by się tym pobawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli lepiej podać sam algorytm bez klucza?

 

Nie, nie o to mi chodziło.

 

 

 

Może jednak ktoś będzie miał czasu w nadmiarze, by się tym pobawić

 

Życzę mu powodzenia! ;-) Dla ułatwienia mu zadania możemy pobawić się w analizy statystyczne szyfrogramu czy klucza.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że może być ciężko. Jednak chciałbym zobaczyć jakim sposobem można to obejść ;) Dla ciekawskich mogę tutaj podać program, który to odszyfruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam po długiej przerwie :D

Po kilkunastu próbach edycji kodu źródłowego tego szyfratora udało się nadać mu wersję stabilną v.2.0.2

Klucz stał się teraz znacząco krótszy. Algorytm wciąż działa na liczbach losowych co za każdym szyfrowaniem tych samych danych daje inny wynik końcowy :)

 

 

 

key.txt

data.txt

Edytowane przez Matcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...na czym polega problem? masz kod i nie wiesz jak on działa? duzo tego? w czym napisane? chcesz poznać zasadę działąnia czy co? To wrzuć ten kod, może komuś będzie się chciało zerknąć 

 

hm...w ostatnim komentarzu widzę, że nawet go poprawiasz, czyli wiesz jak działa..czyli chodzi tylko o zabijacza czasu tzn. zabawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmn.. A znajdujemy się w dziale pomocy??  Na drugi raz zorientuj się w jakim dziale piszesz :)

Temat można zamknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...