Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Urodziła się z zarodka zamrożonego przez niemal 25 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Grono obywateli USA zasiliła dziewczynka, która urodziła się dzięki embrionowi zamrożonemu niemal 25 lat temu. Na świat wydała ją kobieta, która w momencie zamrożenia zarodka w 1992 r. sama miała zaledwie 1,5 roku. To najdłuższy okres między krioprezerwacją a urodzeniem dziecka w historii zapłodnienia pozaustrojowego.

Transferu dokonano w marcu. Emma Wren Gibson urodziła się w listopadzie.

National Embryo Donation Center (NEDC) to organizacja, która zachęca pary do przekazywania niewykorzystanych zarodków, tak by inni także mogli zostać rodzicami.

Tina i Benjamin Gibsonowie zwrócili się do NEDC, gdy okazało się, że chora na mukowiscydozę Tina ma problemy z płodnością. Nie chodziło mi o pobicie rekordu. Po prostu chciałam mieć dziecko - podkreśla kobieta.

 

 


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chodziło mi o pobicie rekordu. Po prostu chciałam mieć dziecko - podkreśla kobieta.

Tymczasem w Polsce…

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że rynek produkowania dzieci metodą in vitro tylko w Polsce wynosi potencjalnie 50 miliardów Euro. Łakomy "kąsek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a tylko przypomnę, że rynek produkowania dzieci metodą in vitro tylko w Polsce wynosi potencjalnie 50 miliardów Euro

W jakim czasie? Roczne nakłady na polską służbę zdrowia to jakieś 30 miliardów euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...