Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Siri uśmierciła Johna Travoltę. Kolejna wpadka domowej SI

Rekomendowane odpowiedzi

Domowe gadżety posługujące się sztuczną inteligencją wciąż pozostają tylko i wyłącznie ciekawostką. O ile profesjonalne systemu SI potrafią zadziwiać swoimi umiejętnościami, to algorytmy wykorzystywane w urządzeniach dla przeciętnego Kowalskiego potrafią zadziwiać... wpadkami.

Taką wpadkę zaliczyła właśnie cyfrowa asystentka Apple'a, Siri, która... uśmierciła Johna Travoltę.

Jak donosi Business Insider, gdy zapytamy Siri ile lat ma John Travolta, dowiemy się, że znany aktor zmarł w 2009 roku. Podaje nawet datę rzekomej śmierci aktora, 3 stycznia. W rzeczywistości aktor ma się dobrze i kręci kolejne filmy, a odpowiedź udzielana przez Siri to oczywista wpadka. Tym bardziej niesmaczna, że 2 stycznia 2009 roku zmarł Jett Travolta, syn Johna.

Apple zostało poinformowane o problemie i obiecało go naprawić. Jednak to nie rozwiązuje problemu z domowymi gadżetami SI. W październiku Siri informowała, że hymnem Bułgarii jest piosenka „Despacito”, a jeszcze niedawno Google Home, „inteligentny” głośnik Google'a, z całą powagą zapewniał, że pod koniec swojej drugiej kadencji prezydent Obama planuje przeprowadzenie komunistycznego zamachu stanu.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale to Despacito to mnie po prostu tak rozśmieszyło, że prawie się popłakałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na miejscu Bułgarów poważnie bym się zastanowił co jest ich hymnem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich miejscu wybrał bym wersję DJa Chwytaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...