Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

HP nadzoruje użytkowników bez ich zgody + AKTUALIZACJA

Recommended Posts

HP zostało przyłapane na instalowaniu oprogramowania przekazującego dane użytkowników firmowych komputerów. Program HP Touchpoint Analytics Service trafił na komputery bez zgody użytkowników. O jego istnieniu poinformowały osoby, które zauważyły, że ich komputery działają wolniej. Po zbadaniu sprawy okazało się, że oprogramowanie analityczne HP zużywa od 2 do 300 MB pamięci RAM oraz znaczną część mocy procesora. Wydaje się, że program  trafił na komputery w połowie listopada.

W opisie Touchpoint Analytics Service czytamy, że oprogramowanie zbiera dane telemetryczne używane przez usługi analityczne. Na szczęście oprogramowanie da się odinstalować za pomocą standardowych mechanizmów w systemie Windows.

AKTUALIZACJA:

Firma HP przysłała nam oficjalne stanowisko w tej sprawie:

HP Touchpoint Analytics jest usługą, którą oferujemy od 2014 r. w ramach HP Support Assistant. Zbiera ona anonimowo informacje diagnostyczne o wydajności sprzętu. Żadne dane nie są udostępniane HP, chyba że użytkownik świadomie wyrazi na to zgodę. Klienci mogą zrezygnować z usługi i odinstalować ją w dowolnym momencie.

HP Touchpoint Analytics został niedawno zaktualizowany i w ramach tej aktualizacji nie wprowadziliśmy żadnych zmian dotyczących ustawień prywatności. Traktujemy prywatność naszych Klientów bardzo poważnie i działamy zgodnie z Polityką Prywatności, która dokładnie opisana jest na naszej stronie.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdyby nie zwalniał, to mało kto by zauważył… Pytanie retoryczne — ktoś pójdzie za to siedzieć? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da się odinstalować za pomocą standardowych mechanizmów w systemie Windows

Parsknąłem. Ale faktycznie, będzie o jednego wścibskiego mniej. Ten wbudowany w windows pewnie aż tak bardzo nie spowalnia, ale pozwala komuś z MS na usuwanie plików po uważaniu. Teoretycznie, żeby kasować ludziom "piraty", ale u mnie zniknęły źródła moich starych programów. Wielkie dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...