Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Facebook ostrzeże przed rosyjską propagandą

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przed końcem bieżącego roku użytkownicy Facebooka i Instagrama będą mogli dowiedzieć się, czy wśród ulubionych profili znajdują się takie rozsiewające rosyjską propagandę lub czy polubili treści tego typu. Facebook uruchomi portal, na którym będzie można sprawdzić, jakie profile założone przez rosyjską Internet Research Agency, polubili pomiędzy styczniem 2015 a sierpniem 2017. Internet Research Agency to rosyjska firma, która założyła tysiące kont udających konta obywateli USA.

To ważne, by ludzi zrozumieli, w jaki sposób zagranica próbowała wykorzystać Facebooka do rozprzestrzeniania niepewności i wprowadzania podziałów przed i po wyborach z 2016 roku. Dlatego też, gdy tylko wpadliśmy na trop takich działań, pracujemy nad tym, by podzielić się tymi informacjami z opinią publicznom i dostarczyć dane potrzebne do prowadzenia śledztwa w Kongresie. Dlatego też tworzymy narzędzie, o którym właśnie poinformowaliśmy, czytamy w oświadczeniu Facebooka.

Przedstawiciele Facebooka, Google'a i Twittera zeznawali niedawno przed Kongresem w sprawie wykorzystywania ich platform przez rosyjską propagandę w czasie wyborów. Zobowiązały się też, że spróbują zapobiec tego typu działaniom w przyszłości.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema pod publikę. Spersonalizowane  reklamy mogę być kupowane legalnie (w USA oficjalnie nie mogą być z zagranicy), nie widzę problemu żeby wynająć agencję jak Cambridge Analytics - a o niej nie ma słowa. LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje konkurencji na tym rynku :( Facebook robi co chce. Co prowadzi do wniosku że jest pole do zagospodarowania i prędzej czy później ktoś to pole zajmie. Tylko czemu ktoś z Chin?

Edytowane przez thikim
  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brakuje konkurencji na tym rynku :( Facebook robi co chce.

Dostałeś plusa za mylenie korelacji z przyczynowością. Minus za uporczywe odmawianie rozumienia tego.


 

 

Co prowadzi do wniosku że jest pole do zagospodarowania

Dobrze zaorane pole nie pozostawia miejsca do zagospodarowania.

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałeś plusa za mylenie korelacji z przyczynowością. Minus za uporczywe odmawianie rozumienia tego.

To by dało 0. Jednak widzę "-1" - co sugeruje że masz problem i emocjonalny i z liczeniem.

A to sugeruje mi że zapewne powróciłeś na to forum po pewnej przerwie.

Minusa dałem Ci jednak nie za to powyżej ale za uporczywe mylenie skutku z przyczyną.

Edytowane przez thikim
  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza. Bo po co?


 

 

To by dało 0. Jednak widzę "-1" - co sugeruje że masz problem i emocjonalny i z liczeniem.

Problem z liczeniem masz ty. Podejrzewam, że jest to problem fundamentalny. Trzy tygodnie Holmesie? Stosunek wydajności do nakładów cieniutki. Emocjonalnie nie dościgasz C+4.

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że dostałem "+" a potem że "-" co by dało 0. Przy czym obok postu był "-1". Więc dowodzisz jedynie tego że nie umiesz liczyć. Plus emocje. Te są zawsze.

Może byś się tak zaczął przedstawiać "Astro" :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisałeś że dostałem "+" a potem że "-" co by dało 0.

Może masz rację i wychodzisz na zero. Mniej więcej powinno się zgadzać.

 

 

 

Plus emocje. Te są zawsze.

Zauważyłem. Jak obliczeniowo nie wyrabiasz, zwykle, to cię ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...