Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Volkswagen chce sprzedawać w Chinach miliony samochodów elektrycznych

Recommended Posts

Volkswagen Group zapowiada wielką ofensywę na chińskim rynku samochodów elektrycznych. Do roku 2020 firma rozpocznie sprzedaż 15 nowym modeli pojazdów elektrycznych i hybryd. Koncern ma zamiar zainwestować 10 miliardów euro, co pozwoli mu spełnić chińskie wymagania dotyczące tego typu pojazdów. Nowe chińskie prawo, które wejdzie w życie od 2019 roku zobowiązuje koncerny do zwiększenia sprzedaży samochodów elektrycznych. Chiny zapowiedziały, że w przyszłości zakażą sprzedaży pojazdów z silnikami spalinowymi, nie wyznaczyły jednak daty zakazu.

Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że do roku 2020 chcą w Chinach sprzedawać 400 000 samochodów elektrycznych rocznie, a do roku 2025 liczba ta ma wzrosnąć do 1,5 miliona. Firma z pewnością będzie chciała wybudować fabrykę w Chinach, gdyż samochody importowane oraz budowane na miejscu ale bez udziału chińskich partnerów, są obłożone 25-procentowym cłem.

Volkswagen, zwiększając swoje inwestycje w samochody elektryczne, chce poprawić swój wizerunek po tym, gdy firma została przyłapana na fałszowaniu danych dotyczących emisji spalin. Konsumenci najwyraźniej zapomnieli już o oszustwie i w ostatnim czasie sprzedaż samochodów Volkswagena rośnie.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Cwaniactwo wyczuwam, Chiny beda rozwijac te technologie i VW z latwosciabedziw wspolpracowal i jednoczesnie wplynwal na postep w tej dziedzinie... na miejscu Chinczykow nigdy bym sie na to nie zgodzil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...