Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Chińczycy potrafią wyprodukować 32-warstwowy 3D NAND

Recommended Posts

Chiński przemysł IT wciąż jest mniej zaawansowany niż zagraniczni konkurenci, ale jego przedstawiciele nie spoczywają na laurach. Firma Yangtze River Storage Technology, należąca do Tsinghua Unigroup poinformowała o stworzeniu 32-warstwowego układu 3D NAND. To przełomowy krok i ważne osiągnięcie technologiczne dla przemysłu półprzewodnikowego w Chinach.
Zbudowanie 32-warstwowego 3D NAND  pozwoli firmie YMTC na skupienie się na pracach nad 64-warstwowym układem, dzięki czemu mogłaby ona w najbliższej przyszłości myśleć o konkurowaniu z takimi gigantami jak Samsung, SK Hynix, Micron/Intel i Toshiba/Western Digital.

YMTC jest jedynym chińskim producentem układow 3D NAND i jedną z trzech firm produkujących układy pamięci. Pozostałe dwa przedsiębiorstwa Fujian Jinhua Integrated Circuit oraz Hefei Ruili Integrated Circuit działają na rynku DRAM. Początkowo planowano, że pierwsze próbki 32-warstwowych 3D NAND autorstwa YMTC ujrzą światło dzienne do końca grudnia. Termin ten udało się znacznie przyspieszyć i już w pierwszej połowie listopada trafiły one do pierwszych urządzeń. Testowa produkcja nowych układów pamięci ma ruszyć w drugim kwartale 2018 roku. Początkowo będzie produkowanych 5000 układów miesięcznie. W czasem liczba ta ma zostać znacznie zwiększona.

Prace nad wspomnianymi układami pamięci przebiegały wyjątkowo szybko. YMTC powstała w lipcu 2016 roku i niemal natychmiast kupiła firmę Wuhan Xinxin Semiconductor, producenta układów NOR i NAND SLC, który miał zapewnione wsparcie techniczne ze strony amerykańskiej firmy Spansion. Po tym przejęciu skupiono się na pracach nad 3D NAND, które już po 2 latach zakończyły się sporym sukcesem.

Obecnie światowi giganci, jak Samsung, SK Hynix i Micron dysponują technologią 64-warstwowej 3D NAND i pracują nad pamięciami 72-warstwowymi.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chińczycy wydają się nie do zatrzymania. Jak nie podrzucimy im ekologów to kiepsko będzie z nami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...