Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Motorem na operację

Rekomendowane odpowiedzi

W drodze na operację rozdzielenia w szpitalu w Kinszasie tygodniowe bliźniaczki syjamskie, które urodziły się w odległej wiosce Muzombo w Demokratycznej Republice Konga, przeżyły m.in. 15-godzinną jazdę na motorze.

Dziewczynki zoperował zespół chirurgów-ochotników. W sumie siostry przebyły 1400 km - przez dżunglę, po wyboistych drogach i samolotem. Anick i Destin są obecnie monitorowane w Szpitalu Ewangelickim w Vandze. Jeśli wszystko ułoży się dobrze, po 3 tygodniach wrócą do domu.

Bliźniaczki urodziły się naturalnie w sierpniu w 37. tygodniu ciąży. Były zrośnięte na wysokości pępka. Miały wspólne narządy.

Gdy Claudine Mukhena i Zaiko Munzadi zdali sobie sprawę, że ich córki potrzebują operacji, owinęli je w koc i udali się przez dżunglę do najbliższego szpitala w Vandze. Ponieważ tutejsi lekarze nie mieli potrzebnego sprzętu ani doświadczenia, bliźniaczki musiały zostać przetransportowane do Kinszasy. Pomogły w tym linie lotnicze MAF.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić naturalnego porodu bliźniaków syjamskich. Widziałem jak się rodzi mój syn i tam naprawdę nie ma miesca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...