Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wszyscy użytkownicy poczty Yahoo padli ofiarą hakerów

Rekomendowane odpowiedzi

Yahoo poinformowało, że podczas ataku w 2013 roku napastnicy dostali się do wszystkich 3 miliardów kont pocztowych. Do niedawna mówiono o przełamaniu przez hakerów zabezpieczeń miliarda kont. Nowe dane – wynik śledztwa i analizy przeprowadzonych przez niewymienionych z nazwiska konsultantów ds. bezpieczeństwa – oznaczają, że każda osoba, która w 2013 roku miała konto pocztowe w Yahoo padła ofiarą ataku.

Otrzymaliśmy ostatnio nowe informacje i po przeanalizowaniu ich we współpracy z zewnętrznymi ekspertami doszliśmy do wniosku, że zaatakowano też dodatkowe konta. Na podstawie tej analizy Yahoo stwierdza, że ofiarą ataku padły wszystkie konta pocztowe, które istniały w sierpniu 2013 roku – oświadczyła firma.

Napastnicy mogli ukraść nazwy użytkowników, adresy e-mail, numery telefonów, dany urodzenia, hasła zabezpieczone funkcją skrótu MD5 oraz, w niektórych przypadkach, zaszyfrowane i niezaszyfrowane pytania i odpowiedzi umożliwiające odzyskanie dostępu do konta. Nic natomiast nie wskazuje na to, by łupem przestępców padły niezaszyfrowane hasła, dane kart płatniczych czy kont bankowych.

O ataku na serwis pocztowy Yahoo poinformowano po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku. Oceniano wówczas, że przestępcy skompromitowali miliard adresów e-mail. Ataku z roku 2013 nie należy mylić z atakiem z roku 2014, kiedy to przestępcy zaatakowali 500 milionów kont, a Yahoo stwierdziło, że atak był przeprowadzony przez obce państwo. W marciu bieżącego roku prokuratura oskarżyła dwóch pracowników rosyjskiego wywiadu o przygotowanie ataku z 2014 roku. Ich celem było dostanie się do kont pocztowych dziennikarzy, urzędników oraz pracowników firm technologicznych.

O ataku z 2013 roku nie dowidzieliśmy się niczego nowego, oprócz tego, że dotknął on 3 miliardów kont i jest jednym z największych zdarzeń tego typu.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tekstu - "compromise" w języku angielskim ma więcej znaczeń niż "skompromitować" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to że na konta się włamano. Tylko jak to ująć po polsku jako właściwość konta?

Konto spenetrowane? :D

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konto spenetrowane?

Dobre. Co tam komu po głowie. Ja zwykle używam czasownika przełamać. Co tez jest słabe i wymaga pisania na okrągło:  przełamano obronę serwera.

Akurat w tym przypadku powinno być: "uzyskano dostęp do kont email". Sama lista adresów to jednak pikuś :)

Może mały konkurs? 

Obstawiam: to compromise: naruszyć zabezpieczenia. Bo poziom "kompromitacji" jest zwykle różny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×