Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wszyscy użytkownicy poczty Yahoo padli ofiarą hakerów

Recommended Posts

Yahoo poinformowało, że podczas ataku w 2013 roku napastnicy dostali się do wszystkich 3 miliardów kont pocztowych. Do niedawna mówiono o przełamaniu przez hakerów zabezpieczeń miliarda kont. Nowe dane – wynik śledztwa i analizy przeprowadzonych przez niewymienionych z nazwiska konsultantów ds. bezpieczeństwa – oznaczają, że każda osoba, która w 2013 roku miała konto pocztowe w Yahoo padła ofiarą ataku.

Otrzymaliśmy ostatnio nowe informacje i po przeanalizowaniu ich we współpracy z zewnętrznymi ekspertami doszliśmy do wniosku, że zaatakowano też dodatkowe konta. Na podstawie tej analizy Yahoo stwierdza, że ofiarą ataku padły wszystkie konta pocztowe, które istniały w sierpniu 2013 roku – oświadczyła firma.

Napastnicy mogli ukraść nazwy użytkowników, adresy e-mail, numery telefonów, dany urodzenia, hasła zabezpieczone funkcją skrótu MD5 oraz, w niektórych przypadkach, zaszyfrowane i niezaszyfrowane pytania i odpowiedzi umożliwiające odzyskanie dostępu do konta. Nic natomiast nie wskazuje na to, by łupem przestępców padły niezaszyfrowane hasła, dane kart płatniczych czy kont bankowych.

O ataku na serwis pocztowy Yahoo poinformowano po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku. Oceniano wówczas, że przestępcy skompromitowali miliard adresów e-mail. Ataku z roku 2013 nie należy mylić z atakiem z roku 2014, kiedy to przestępcy zaatakowali 500 milionów kont, a Yahoo stwierdziło, że atak był przeprowadzony przez obce państwo. W marciu bieżącego roku prokuratura oskarżyła dwóch pracowników rosyjskiego wywiadu o przygotowanie ataku z 2014 roku. Ich celem było dostanie się do kont pocztowych dziennikarzy, urzędników oraz pracowników firm technologicznych.

O ataku z 2013 roku nie dowidzieliśmy się niczego nowego, oprócz tego, że dotknął on 3 miliardów kont i jest jednym z największych zdarzeń tego typu.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do autora tekstu - "compromise" w języku angielskim ma więcej znaczeń niż "skompromitować" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie chodzi o to że na konta się włamano. Tylko jak to ująć po polsku jako właściwość konta?

Konto spenetrowane? :D

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Konto spenetrowane?

Dobre. Co tam komu po głowie. Ja zwykle używam czasownika przełamać. Co tez jest słabe i wymaga pisania na okrągło:  przełamano obronę serwera.

Akurat w tym przypadku powinno być: "uzyskano dostęp do kont email". Sama lista adresów to jednak pikuś :)

Może mały konkurs? 

Obstawiam: to compromise: naruszyć zabezpieczenia. Bo poziom "kompromitacji" jest zwykle różny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...