Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google zwalnia za niewłaściwą opinię na temat płci

Rekomendowane odpowiedzi

Google zwolniło Jamesa Damore'a, inżyniera, który ośmielił się nie zgodzić z oficjalną linią firmy odnośnie różnorodności. Damore opublikował dostępny dla pracowników firmy esej, w którym stwierdził, że promowanie różnorodności w firmie idzie za daleko.

W Google'u regularnie słyszymy, że podświadome i świadome uprzedzenia utrudniają kobietom karierę w IT, stwierdził inżynier. To jednak tylko część prawdy, dodał. Damore stwierdził, że pomiędzy kobietami a mężczyznami istnieją różnice biologiczne i różnice te mogą wyjaśniać, dlaczego mniej kobiet pracuje w IT i na wysokich stanowiskach.

Gdy wpis Damore'a został upubliczniony, przedstawiciele Google'a oficjalnie go potępili. Danielle Brown, wiceprezes Google'a ds. różnorodności, etyki i zarządzania stwierdziła, że wpis Damore'a promuje nieprawdziwe przekonanie odnośnie płci oraz prezentuje opinie, których ani ja ani firma nie popieramy.

Do słów potępienia przyłączył się też dyrektor generalny Google'a Sundar Pichai. Sugerowanie, że grupa naszych kolegów posiada cechy, które czynią ich mniej biologicznie przystosowanymi do tego typu pracy jest obraźliwe. Część wyrażonych opinii narusza nasz Kodeks Etyczny i stanowi przekroczenie granic poprzez promowanie szkodliwych stereotypów płciowych w miejscu pracy.
W efekcie Damore został zwolniony. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że wpis wywołał w Google'u ożywioną dyskusję. To było naprawdę szkodliwe. To mikrokosmos Ameryki, przyznał jeden z pracowników koncernu.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Sugerowanie, że grupa naszych kolegów posiada cechy, które czynią ich mniej biologicznie przystosowanymi do tego typu pracy jest obraźliwe.

 

W ten sposób religia, że kobiety i mężczyźni się nie różnią zyskuje "poważny" argument. Poπerdolona poprawność  polityczna.

Jarku, gdybyś był Kobietą, byłoby chyba łatwiej. ;)

Dla niewtajemniczonych:

  • rodzą oczywiście faceci; statystyka urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich jest oczywiście na niekorzyść facetów;
  • faceci, jak wiadomo, miewają okres, który trzepie im we łbach;
  • faceci, jak wiadomo, przelewają mnóstwo instynktu tacierzyńskiego na pluszaki, które w robocie nie bardzo pomagają;
  • faceci, jak wiadomo, zdecydowaną większość czasu w pracy tracą na dyskusje o szerokości i długości nogawek spodni;
  • faceci, jak wiadomo, są kiepskimi i niebezpiecznymi kierowcami, bo większość czasu w samochodzie spędzają na robieniu makijażu;
  • faceci, jak wiadomo, są niezmiennie roztrzęsieni emocjonalnie – wystarczy nie tak odłożona chustka do nosa;
  • faceci, jak wiadomo, …

Gdyby pani Brown była chociaż czarna, ale nie!, jest białą kobietą…Qrwa, dokąd my zmierzamy jako cywilizacja?

 

P.S. Teraz oczywiście oczekuję przewdzięcznych komentarzy userów jak Bea. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerowanie, że grupa naszych kolegów posiada cechy, które czynią ich mniej biologicznie przystosowanymi do tego typu pracy jest obraźliwe.

 

To zdanie nie sugeruje że mężczyźni i kobiety są tacy sami. Raczej nikt tego nie sugeruje, a jedynie to że są równi. Jasne że kobiety i mężczyźni różnią się, fizycznie, i psychicznie. Chociaż w tym drugim przypadku to raczej trend statystyczni. Bo sporo jest facetów o cechach przypisywanym kobietom i odwrotnie.

 

Myślę że zarząd Google nie myśli inaczej, a jedynie zakłada że być może mężczyźni mają cechy, które sprawiają że są lepsi w niektórych zadaniach na stanowiskach kierowniczych, ale mają też cechy które sprawiają że w niektórych zadaniach na tych samych stanowiskach radzą sobie gorzej niż kobiety. Jeśli tak jest to fakt że kobiety rzadko pełnią takie funkcje może wynikać jedynie z kultury i tradycji. Trudno być pewnym bo wszyscy jesteśmy pod wpływem społeczeństwa i kształtuje nas ono. Mamy jednak wpływ na społeczeństwo i nic dziwnego że niektórzy zastanawiają się czy nie można by sprawić żeby funkcjonowało ono lepiej niż obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

nic dziwnego że niektórzy zastanawiają się czy nie można by sprawić żeby funkcjonowało ono lepiej niż obecnie.

 

Pełna zgoda. Kobiety na traktory! Jak i równouprawnienie w piłce nożnej, boksie, a szczególnie w MMA!!! :D

 

 

 

Mamy jednak wpływ na społeczeństwo

 

Jak macie, to powodzenia. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, przecież kobiety bardzo się różnią od mężczyzn, to by było bez sensu :P  ;)  To że jesteś niegłupi nie znaczy że musisz używać prześmiewczego sarkazmu i to w temacie który jest dosyć poważny.

 

 

Jak macie, to powodzenia. ;):)

 

Miałem na myśli Ciebie, mnie i całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że dzielenie dyscyplin sportowych na męskie i żeńskie jest wielką dyskryminacją. I co z ludźmi, którzy nie poczuwają się do żadnej z tych 2 płci? Nie mogą być sportowcami?

W imię poprawności politycznej żądam wrzucenia wszystkich do jednego wora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

i to w temacie który jest dosyć poważny

 

No to poważnie. NIKT i NIGDY nie uzyska takiego szacunku z mojej strony jak Mama (Kobieta), Żona (Kobieta) i każda, w ogóle, Kobieta. Jestem pierwszy, by swój stary ryj nadstawić w obronie Honoru Kobiety. Myślę, że nie w muzułmańskiej kupie siła…

 

 

 

Miałem na myśli Ciebie, mnie i całą resztę.

 

Ja tam nawet nie jestem władcą much. ;)

 

 

 

W imię poprawności politycznej żądam wrzucenia wszystkich do jednego wora!

 

Dokładnie! Ileż zyska na oglądalności MMA. Po co uwłaczać godności kobiet jakimiś zapasami topless w błocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sportu, też jestem za. Powiem więcej, pozwolił bym na wszelkiego rodzaju doping i modyfikacje ciała  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Ileż zyska na oglądalności MMA.

Może z tym jednym worem to się rozpędziłem. Pozostawmy podział na kategorie wagowe, ale tylko z zasadami "maksymalnie XX kg", bo nie rozumiem po co dobry pięściaż ma tyć tylko po to by powalczyć z silniejszymi jeśli uważa, że podoła.

 

 

Powiem więcej, pozwolił bym na wszelkiego rodzaju doping i modyfikacje ciała 

Nawet jeśli mamy na to pozwolić, to jednak powinna to być osobna kategoria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danielle Brown, wiceprezes Google'a ds. różnorodności, etyki i zarządzania stwierdziła

To mi się najbardziej podoba. Różnorodność najwidoczniej polega na twierdzeniu że kobiety są takie same jak mężczyźni :D i tępieniu wszelkiej odmienności poglądów w tym aspekcie :D

 

 

W imię poprawności politycznej żądam wrzucenia wszystkich do jednego wora!

Znaczy się chcesz żeby od tej pory kobiety startowały w konkurencjach z facetami? Nie przewiduję zbyt dużej ilości medali w konkurencjach olimpijskich dla pań w takim wypadku :D

PS. Ironię zrozumiałem :)

 

 

To zdanie nie sugeruje że mężczyźni i kobiety są tacy sami. Raczej nikt tego nie sugeruje, a jedynie to że są równi

Nie. To zdanie dokładnie sugeruje że wszyscy są tacy sami. W tym zdaniu jest wyraźnie mowa o cechach.

 

Sugerowanie, że grupa naszych kolegów posiada cechy, które czynią ich mniej biologicznie przystosowanymi do tego typu pracy jest obraźliwe

I o posiadaniu cech które się przydają w pracy. To nie jest kwestia równości.

Tłumacząc na polski: powiedział że sugerowanie że niektórzy są wyżsi jest obraźliwe :D

Nie, wszyscy są równi: mają po 0 km wysokości :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały esej imć Damore'a.Przedstawił swoje twierdzenia w bardzo wyważony sposób podkreślając wiele razy, że nie uważa kobiet za gorsze. Co więcej nie wynikało to także z jego wypowiedzi. Tak naprawdę więc, nie chodzi tu nawet o politykę politycznej poprawności. Goście z Google'a po prostu dali się zmanipulować wrzeszczącej masie internetowych SJW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy za tym wszystkim nie stoi Korwin. Ostatnio PewDiePie zrobił na YT filmik z jego wypowiedzią . W sumie filmik miał tylko 4,5 mln odsłon czyli nie za dużo ale jednak jakiś rozgłos nadał kwestii równości płac kobiet i mężczyzn. I zapewne przypomniał i skłonił wielu ludzi do wypowiadania się na ten temat.


BTW. Wpadka wirtualnych parówek:

http://pikio.pl/wirtualna-polska-zrobila-sonde-a-wynik-mial-byc-oczywisty-internet-ich-zaskoczyl-a-ktos-wylecial-z-pracy/

 

– Chcieliśmy, żeby widzowie mogli się odnieść do informacji i wypowiedzi, które są im znane z mediów. Niestety niefortunnie zadane pytanie przyniosło odwrotny skutek. Staramy się być blisko widzów naszej stacji i fanów na profilu Telewizji WP na FB, a naszym celem nie są działania kontrowersyjne lub nieetyczne, dlatego przepraszamy za zaistniałą sytuację – napisano.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki ciekawy film o równouprawnieniu kobiet w Szwecji lub Norwegii. Okazało się że kobiety nie lubią być drwalami, maszynistami pociągów, operatorami dźwigów. Że kobiety wybierają pracę pielęgniarek, nauczycielek. Głęboka analiza skandynawskich naukowców głosiła, że powodem jest nadal niewystarczające równouprawnienie. Teza jakoby w rzeczywistości praca drwala daje kobietom mniej satysfakcji niż praca przedszkolanki była wyśmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś takiego obiło o uszy. Jakbyś zrobił profesurę na równouprawnieniu plus zarobił trochę kasy to pewnie też byś uważał że równouprawnienia wciąż za mało :D

Te tezy są tak absurdalne że nawet kilka naszych forumowych Pań zapewne by je wyśmiało.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znaczy się chcesz żeby od tej pory kobiety startowały w konkurencjach z facetami? Nie przewiduję zbyt dużej ilości medali w konkurencjach olimpijskich dla pań w takim wypadku
Nie doceniasz ilości dyscyplin podobnych do skakania ze wstążką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością może być ich wiele. Ale skąd pomysł że kobieta może w takiej konkurencji wygrać z mężczyzną na poziomie olimpijskim? :D

Sport zawsze sprowadza się do kombinacji: siły, szybkości, zwinności itp. kondycyjnych cech. W każdej z nich z osobna jak i w ich kombinacjach górują mężczyźni.

Lepiej od razu zadajmy sobie podstawowe pytanie: w czym kobiety są lepsze od mężczyzn. Jestem pewien że w wielu rzeczach. Na pewno nie w ginekologii co wnioskuję po wypowiedziach wielu Pań :) które podkreślały że jednak mężczyzna jest delikatniejszy i taktowniejszy w trakcie badania.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Ale skąd pomysł że kobieta może w takiej konkurencji wygrać z mężczyzną na poziomie olimpijskim?

 

No to poskacz i pomachaj wstążką. Będzie miało to zapewne tyle gracji, co przywalenie kobiecie w twarz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę gadasz jak ten dziennikarz z BBC w rozmowie z Korwinem.

Na poziomie olimpijskim nie startuje ani thikim ani Astro ani nie da się napisać że startuje tam ktokolwiek przeciętny w danej dziedzinie.

Fakt. Pod względem estetycznym kobiety mają przewagę. Dwie kobiece dyndałki zazwyczaj wyglądają lepiej niż jedna dyndałka u mężczyzny.

Ale może to tylko męskie szowinistyczne zdanie :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Ale może to tylko męskie szowinistyczne zdanie

 

Tu się zgodzę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że się zgadzasz :D w końcu - męskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Jestem stuprocentowym heteroseksualnym facetem i naprawdę nie potrzebuję cytować jakichś qrwinków by to udowodnić. ;)

Jak tam wychodzi Ci machanie wstążką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie machałem.

 

 

Jestem stuprocentowym heteroseksualnym facetem

Na słowo "jestem" mamy jakiś tam pośredni dowód. Do obalenia ale jednak.

Cała reszta to Twoje ego :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Cała reszta to Twoje ego

 

Jako immanentysta powiem, że Wszystko to tylko moje ego. Pozwalam Ci tylko pisać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...