Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Szwedzki reżyser pracuje nad najdłuższym filmem świata

Rekomendowane odpowiedzi

W 2020 r. szwedzki reżyser Anders Weberg chce w spektakularny sposób zakończyć swoją karierę. Za 3 lata na wszystkich kontynentach naraz ma zostać wyświetlony jego film pt. Ambiancé. Będzie trwać 720 godzin (równo 30 dni) i po jednorazowej projekcji wszystkie jego kopie zostaną zniszczone.

Nie należy się spodziewać trzymającej w napięciu akcji, a tym bardziej nagłych jej zwrotów, bo jak mówi sam Weberg, scenariusz po prostu nie istnieje. Reżyser uwiecznia grę światła i później pracuje nad ujęciami na komputerze. Układam je i przekładam, by uzyskać strumień reprezentujący emocje, które próbuję przekazać. Wykorzystuję do tego Adobe After Effects [program do tworzenia efektów specjalnych i kompozycji].

By ustanowić nowy rekord długości filmu, Weberg musi pokonać Modern Times Forever - duńską produkcję z 2011 r. autorstwa grupy Superflex. Trwa ona 240 godzin i przedstawia zmieniający się pod wpływem pogody i mijających lat budynek Stora Enso w Helsinkach.

Teoretycznie rekord już został ustanowiony, bo w zeszłym roku Weberg poinformował, że ma 400 godzin Ambiancé. By zrealizować cel, muszę kończyć co najmniej godzinę edytowanego filmu tygodniowo. To oznacza, że tydzień w tydzień potrzebuję 7-8 godzin surowego materiału.

Podsycając ciekawość publiczności, Weberg od 2014 r. prezentuje trailery. Pierwszy był "krótki", zaledwie 72-min, i już zniknął z Sieci, więc w zeszłym roku Szwed wypuścił trailer trwający 7 h 20 min. Ostatnia próbka, która ma się ukazać w 2018 r., będzie trwać już 72 godziny.

W Ambiancé przewidziano role dla aż 100 aktorów. Z niektórymi reżyser pracował w przeszłości, inni zagrają tylko w tym filmie. Nie wydaje się jednak, by pojawiły się jakieś dialogi. W nakręconych dotąd 400 godzinach ich nie ma i niewiele wskazuje, by miało się to zmienić. Wg Webera, we współczesnym kinie dialogi są nadużywane, a tak naprawdę nie są konieczne do przekazania komunikatu odbiorcom.

 

W trailerze z 2016 r. występują Stina Pehrsdotter i Niclas Hallberg, a ścieżkę dźwiękową napisał niemiecki kompozytor Martin Juhls.

 


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się masochista, który obejrzy to w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób obejrzy więcej niż pół godziny tego filmu.

Wystarczy tylko dodać parę scen erotycznych co parę dni i już liczba oglądających by wzrosła gdyby trafił na YT.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też jeszcze nikt nie nakręcił filmu o rosnącym drzewie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

:D

Rozumiem, Skandynawia i te tradycje; nic się nie dzieje, rośnie drzewo, Bergman itp. Ostatnio trochę bardziej dynamicznie: rośnie drzewo, drugie, wysadzi się jakiś islamista…

Myślę, że wspomniany kierunek nie ma przyszłości. Nie słyszał ktoś przypadkiem o festiwalach typu: najkrótszy film dokumentalny, najkrótszy film przyrodniczy, najkrótszy film wojenny itp.? Amatorzy już próbują, przykładowo (napięcie i dramatyzm jest, ale kiepsko z akcją…):

https://www.youtube.com/watch?v=HjHIUptfhmI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Skandynawia i te tradycje; nic się nie dzieje, rośnie drzewo, Bergman itp. Ostatnio trochę bardziej dynamicznie: rośnie drzewo, drugie, wysadzi się jakiś islamista… Myślę, że wspomniany kierunek nie ma przyszłości.

Generalnie zgoda. Aczkolwiek znalazłyby się jakieś wyjątki. Na przykład Iron Sky (jest akcja;))

A z drugiej strony przebrnąłem kiedyś przez jeden z najdłuższych (najdłuższy?) komiksów na świecie: xkcd Time ( http://geekwagon.net/projects/xkcd1190/, źle się otwiera, trzeba przewinąć na początek). Pracowicie klikając Next przy każdym obrazku, czytając wszystko co było napisane, bez żadnego oszukiwania. Już prawie nic z tego nie pamiętam, ale to było... jak podróż statkiem kosmicznym do innego układu słonecznego  :D

 

 

jak podróż statkiem kosmicznym do innego układu słonecznego
 

P.S. Oczywiście w znaczeniu, że takie nudne :)) A jednak z jakiegoś powodu to zrobiłem :)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Że też jeszcze nikt nie nakręcił filmu o rosnącym drzewie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Podejrzewam, że animacji nikt na poważnie nie potraktuje jako solidnego kręcenia. ;)

Wiem, wiem, dziś kręcenia w kasowym filmie tyle co kot napłakał, podobnie jak sztuki aktorskiej. Animacja to też sztuka, nawet z wieloletnią tradycją.

https://www.youtube.com/watch?v=T2cHFHVesNo

Skoro przy "bajkach" jesteśmy, to ostatnio znalazłem całkiem ciekawe

https://www.youtube.com/watch?v=6iecIpgCSuY


Ed. Przy okazji, bo nie odbieram TVP1Cartoon (jak i żadnej "telewizji"); wie ktoś może jak to przedstawili w kreskówkach?

https://twitter.com/RYSIEK_PE/status/888853018342563840/photo/1

(na moje oko panie biją średnią krajową; przynajmniej jeśli o masę chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...