Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Elon Musk wzywa do regulowania sztucznej inteligencji

Recommended Posts

Elon Musk wezwał do proaktywnego rozwiązania kwestii prawnych dotyczących sztucznej inteligencji. Przemawiając podczas US National Governors Association Musk stwierdził: Zwykle regulacje prawne są wprowadzane, gdy wydarzy się już wiele złych rzeczy, opinia publiczna domaga się nowych praw i mija wiele lat, zanim odpowiednie agencje zajmą się regulacją danej gałęzi przemysłu. To wszystko trwa wieczność. Jednak w przeszłości, mimo że działy się złe rzeczy, nie były to zjawiska, które stanowiły niebezpieczeństwo dla istnienia cywilizacji, mówił Musk.

Przedsiębiorca zwraca uwagę, że jeśli w ten sam sposób będziemy działali w odniesieniu do sztucznej inteligencji, to na reakcję może być zbyt późno. Nie od dzisiaj wiadomo, że Musk uważa SI za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości.
SI to ten rzadki przypadek, w którym powinniśmy działać proaktywnie, a nie reaktywnie. Jeśli zadziałamy reaktywnie wprowadzając regulacje prawne dla SI, to będzie zbyt późno. Sztuczna inteligencja zagraża istnieniu ludzkiej cywilizacji, stwierdził Musk.
Przemawiając do gubernatorów Musk powiedział, że powinniśmy jak najwięcej dowiedzieć się o sztucznej inteligencji i zacząć jak najszybciej ją regulować.

National Governors Association powstało w 1908 roku. Organizacja wypracowuje wspólne stanowisko gubernatorów w kwestiach polityki wewnętrznej oraz służy jako platforma koordynująca inicjatywy międzystanowe.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj macie turniej autonomicznych zabawek:

 

I już w tej chwili człowiek nie miałby z nimi szans. A teraz wyobraźmy sobie co by było, gdyby one miały pół metra wysokości i odpowiednio więcej mocy (wszystkie części Terminatora trwałyby może z 10 minut).

Edited by Przemek Kobel
  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skynet to miał wielkie szczęście, że konstytucja USA nie zabraniała mu przejęcia władzy nad światem...

A może zabraniała, tylko zostało to "poprawione" przez wysłanego w przeszłość Terminatora ;)

 

 

 

A teraz wyobraźmy sobie co by było, gdyby one miały pół metra wysokości i odpowiednio więcej mocy (wszystkie części Terminatora trwałyby może z 10 minut).
Raczej wyobraź sobie, że mają obecny rozmiar i są uzbrojone w broń palną na pistoletowe naboje. I mogą latać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Astro

Dobre pytanie, ale skoro nie sztuczna, a "prawdziwa inteligencja" rzędy wielkości więcej wydaje na zbrojenia i wojny niż na naukę, ochronę naszej kolebki Ziemi itp., a sztuczną inteligencję mamy zamiar w końcu kroić na naszą ludzką modłę, to obawy są zasadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...