Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Francja chce zrezygnować z węgla i samochodów spalinowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nicolas Hulot, francuski minister ochrony środowiska, oświadczył, że jego kraj chce do roku 2022 zaprzestać wykorzystywania energii elektrycznej pochodzącej ze spalania węgla, a do roku 2040 zakaże sprzedaży samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

Pierwszy z założonych celów nie będzie trudny do spełnienia. Obecnie Francja ponad 70% używanej energii pozyskuje z elektrowni jądrowych, a węgiel zapewnia krajowy jedynie 4% energii. Hulot równocześnie oznajmił, że do roku 2025 Francja zmniejszy udział energii jądrowej do 50%. Minister przyznaje jednak, że odnośnie tego planu „nie ma jeszcze gotowych odpowiedzi na wszystkie pytania”. Zapowiedział też, że w bieżącym roku zostaną zaproponowane odpowiednie przepisy, które mogą zakazać przyznawania nowych zezwoleń na działalność wydobywczą i przetwarzanie ropy naftowej oraz gazu.

Znacznie trudniej będzie wyeliminować z dróg samochody spalinowe. Hulot nie ujawnił zbyt wielu szczegółów, ale prawdopodobnie jednym z działań rządu będzie pomoc finansowa skierowana do niektórych gospodarstw domowych posiadających samochody benzynowe sprzed 1997 roku i samochody diesla sprzed 2001 roku. Hulot stwierdził, że usunięcie z dróg samochodów spalinowych będzie korzystne dla zdrowia publicznego. Warto tutaj przypomnieć, że rząd Francji jest jednym z głównych udziałowców koncernu PSA, właściciela marek Citroen i Peugeot, ma zatem odpowiednie możliwości nacisku na rodzimych producentów samochodów.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2040 rząd zmieni się kilka razy - a jak za bardzo będą naciskać na rodzimych producentów samochodów spalinowych (co będzie się wiązało ze zwolnieniami), to pewnie w usuwaniu spalinowych aut pomoże politykom francuska ludność - paląc je podczas masowych protestów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mediach i tak powiedzą, że to wina imigrantów i multikulti... A przecież nikt tak dobrze nie pali samochód jak rodowici Francuzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Ba! Trzeba uważać, bo przypadkowo może zająć się jakiś muzułmański skuter.

https://estaticos.efe.com/efecom/recursos2/imagen.aspx?lVW2oAh2vjOOutGJw-P-2fu4Izcewq86-P-2bY8KQ4TncnkXVSTX-P-2bAoG0sxzXPZPAk5l-P-2fU5UDrJPi4kuXFPTjHdhQyQ-P-2ftA-P-3d-P-3d


Ed. Tożsamość Bourne'a rzeczą zapewne znaną (jak dla mnie ukochaną)

https://www.youtube.com/watch?v=Cyt0ViDtJ_w

ale czy wszyscy znają taką tożsamość?

https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Identity

(celowo pomijam Toruń z przyległościami, bo wiadomo, że to ośrodek kontemplacji Rzeczywistości, chrześcijańskiej miłości bliźniego, błogosławieństwa jałmużny itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by wpierw zrezygnowała z hołubienia  terroryzmu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Zapytaj o to Polskę. Terroryzm zaczyna się niewinnie…

Ja nie pytam

https://www.youtube.com/watch?v=zb9Obfsfhrw

bo jestem z tego nielicznego już grona starszych, którym na łeb się nie rzuciło. Honor to bardzo prosta sprawa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hulot? To ten od serii komedii o perypetiach pana Hulot? :D  Wakacje pana Hulot, Pan Hulot wśród samochodów a teraz Pan Hulot wieszczy koniec samochodów we Francji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

To ten od serii komedii o perypetiach pana Hulot?

Ciężka sprawa, bo nie wiadomo jednak, którego miałeś na myśli:

https://en.wikipedia.org/wiki/Monsieur_Hulot

vs

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Hulot

 

P.S. wiesz, fajka dziś jakoś passe. ;)

Pan Hulot (nie tylko we Francji), bo i jego odpowiednik w Polsce, czyli pan szyszek, to tylko dyndadło. Czymś rozsądnym wisząc trącił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o to Polskę. Terroryzm zaczyna się niewinnie…

"bo jestem z tego nielicznego już grona starszych, którym na łeb się nie rzuciło "

A słyszysz może jakieś głosy ? :) Czy serio tak myślisz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

(celowo pomijam Toruń z przyległościami, bo wiadomo, że to ośrodek kontemplacji Rzeczywistości, chrześcijańskiej miłości bliźniego, błogosławieństwa jałmużny itp.)

Źle robisz że pomijasz. Znam ateistów co bardzo lubią słuchać.

Rozumiem że Ty nie słuchasz a się wypowiadasz :D

Nie żebym Ciebie nazwał ateistą. Bo ja prawdziwych ateistów szanuję :)

Chociażby w środę chodzę po Powązkach, widzę dziewczynę. No to jak zwykle zaczynam misję nawracania :D

No i bardzo miło spędziłem coś koło pół godziny. Powiedziała, że jest ateistką ale lubi Kościół :)

bo jestem z tego nielicznego już grona starszych, którym na łeb się nie rzuciło

Podkreślmy ważne słowo: nielicznego. I tak to już pozostanie od jednej strony. Z czasem bardzo szybko malejącego.

Nicolas Hulot, francuski minister ochrony środowiska, oświadczył, że jego kraj chce do roku 2022 zaprzestać wykorzystywania energii elektrycznej pochodzącej ze spalania węgla, a do roku 2040 zakaże sprzedaży samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

Ja oczywiście to szczerze popieram. Obawiam się jednak że wprowadzając ten kretynizm Francja zechce przymusowo podzielić się szczęściem z nami. A znając słabość Naczelnika do przyrody i zwierząt to może być różnie.

To jedna z jego większych przywar. Akurat tu poprzednicy byli lepsi - mieli całkowicie ochronę środowiska w d.... jak i wszystko inne.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Towarzyszu Gucio, trochę więcej rewolucyjnej uważności…

Wszystko stanie się jasne, jak bliżej spojrzycie na plan sześcioletni.

Głosów nie słyszę, nie odnoszę również wrażenia że wiadomi towarzysze "słyszą głosy". Oni zwyczajnie mają nawalone i wiedzą jak to przekuć w dutki. Ot, zwyczajnie, swoje chłopaki i dziewczęta.

 

 

 

Znam ateistów co bardzo lubią słuchać.

To idź z nimi na wódkę do Torunia. Dobrej zagryzki życzyć nie trzeba.

 

 

 

Rozumiem że Ty nie słuchasz a się wypowiadasz

Masz misję od Boga, dzięki której mi zabronisz?

 

 

 

I tak to już pozostanie od jednej strony.

Z drugiej strony zostaje też jedno: czopek. Jak głęboko spenetrowałeś? Nie zakładam, że zostałeś spenetrowany…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz misję od Boga, dzięki której mi zabronisz?

 

A nie skądże. Natomiast mam misję walczyć z głupotą w postaci: nie wiem, nie znam, nie słuchałem ale będę pieprzył głupoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

nie wiem, nie znam, nie słuchałem ale będę pieprzył głupoty

Dzięki. Robisz za tłumacza radiomaryja?

Poproszę o najnowsze wytyczne poltbiura (to oczywiście sarkazm, bo wiem, co tam wymyślą ludkowie jak Ty).

Thikim, ogarnij się chłopie (jeśli tak mogę powiedzieć (?)). Współczuję oczywiście Twojemu mocodawcy. Takie jest życie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki. Robisz za tłumacza radiomaryja?

Poproszę o najnowsze wytyczne poltbiura (to oczywiście sarkazm, bo wiem, co tam wymyślą ludkowie jak Ty).

Thikim, ogarnij się chłopie (jeśli tak mogę powiedzieć (?)). Współczuję oczywiście Twojemu mocodawcy. Takie jest życie…

To idź z nimi na wódkę do Torunia

Z drugiej strony zostaje też jedno: czopek. Jak głęboko spenetrowałeś? Nie zakładam, że zostałeś spenetrowany…

Dzięki. Robisz za tłumacza radiomaryja?

 

Powiem jedno. Język jak ze "szkła kontaktowego" lub "Der Stürmer" .Po prostu  prymityw

Thikim - w ewangelii jest taki fajny tekst na ten przypadek - " Nie rzucajcie pereł przed wieprze" :)

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Gucio, nie chcę publicznie, ale na "ewangelii" polegniesz jak nic. Łapiesz? Nie chcę wszak publicznie zapytać, ile z tych podań przeczytałeś, i to na trzeźwo…:D

O Nowym Testamencie i miłości nieprzyjaciół słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gucio, nie chcę publicznie, ale na "ewangelii" polegniesz jak nic. Łapiesz? Nie chcę wszak publicznie zapytać, ile z tych podań przeczytałeś, i to na trzeźwo… :D

O Nowym Testamencie i miłości nieprzyjaciół słyszałeś?

Astro, naprawdę twoje teksy obniżają poziom na KW.. Teraz będziesz specjalistą od religii :).  Pod tym względem do nieprzyjaciół  bardziej pasuje mi stary testament lub sura 2.191. Nie jestem ortodoksyjnym katolem bo  spędziłem wiele lat a zachodzie. Właśnie ostatnio podczas procesji bożego ciała wywaliłem buraka co chciał się przecisnąć między klęczącymi ministrantami do sklepu po flaszkę. Spieprzał biegiem przede mną za aprobatą wiernych.  Właśnie na takich  buraków miłosierdzie nie działa

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Astro, naprawdę twoje teksy obniżają poziom na KW.

Całe szczęście od Boga, że Twoje teksty wlały mi tyle wiedzy i mądrości. :D

Czy Ty rozumiesz co piszesz? Możesz mi zacytować jakiś swój wpis, który wbił mnie na kolana? Mówię oczywiście o POZIOMIE KW.

 

 

 

Teraz będziesz specjalistą od religii :)

Jestem. Najlepszy sposób na skuteczną walkę to dogłębnie poznać wroga. ;)

Poznałem i nie widzę wroga – widzę intelektualne ubóstwo…

 

 

 

Nie jestem ortodoksyjnym katolem

Zawsze miło żyć złudzeniami.

 

 

 

bo spędziłem wiele lat a zachodzie

Mam się posikać? Alaska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Gucio. Myślałem, że masz trochę więcej niż 15 lat…

Nie czuję się na siłach by nastolatkom tłumaczyć termin "sarkazm". Czuj się oczywiście dobrze i dalej wspieraj KW swoją "ogromną wiedzą". Czym jeszcze powalisz mnie na kolana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...