Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dane wszystkich amerykańskich wyborców dostępne w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Przez dwa tygodnie w internecie dostępna była niezaszyfrowana baza danych zawierająca informacje o 198 milionach amerykańskich wyborców. Baza, tworzona na zlecenie Republican National Committee, zawierała numery telefonów, adresy oraz przypuszczenia co do prawdopodobnego wyznania i pochodzenia etnicznego wpisanych w nią osób. Publicznie dostępne pliki zostały znalezione na niezabezpieczonym serwerze przez ekspertów z firmy UpGuard. Każdy, kto znał adres witryny, mógł przeglądać i pobierać niezabezpieczone dane.

Grupy przestępcze byłyby bardzo zainteresowane takimi danymi – mówi Brandon McCrillis z firmy Rendition Infosec. Pracownicy UpGuard trafili na bazę 12 czerwca, poinformowali o niej władze federalne, a 14 czerwca baza została zabezpieczona. Dyrektor UpGuard, Mike Baukes ocenia, że dane były publicznie dostępne przez 10-12 dni.

Twórcą i właścicielem bazy ejst firma Deep Root Analytics, która na zlecenie Partii Republikańskiej pomaga jej docierać do wyborców. Współzałożyciel firmy, Alex Laundry, stał na czele analityków pracujących przy kampaniach prezydenckich Mitta Romneya w 2012 roku i Jeba Busha w 2016. Wiadomo też, że w tworzeniu bazy miały udział jeszcze co najmniej dwie firmy, TargetPoint Consulting i Data Trust. Wszystkie wymienione przedsiębiorstwa pomagały w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

W bazie o pojemności 1,1 terabajta zawarto informacje o niemal wszystkich amerykańskich wyborcach, którzy stanowią około 60% populacji USA. Baza była aktualizowana w styczniu bieżącego roku. Podzielono ją na dwie wielkie części. Jedna zawierała informacje zebrane podczas wyborów w 2008 roku, druga to dane zebrane w 2012 roku. W bazie, oprócz danych osobowych i przypuszczalnego pochodzenia etnicznego oraz wyznania znalazły się też informacje dotyczące przypuszczalnego wsparcia poszczególnych wyborców dla konkretnych punktów programu prezydenta Trumpa czy też oceny, z jakim prawdopodobieństwem dany wyborca głosował w 2012 roku na Baracka Obamę.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz przypuszczenia co do prawdopodobnego wyznania

Aż mnie zaciekawiło, czy jest analogiczna baza danych dla Polaków. Chętnie bym się dowiedział, jakie są przypuszczenia na temat mojego wyznania;) 

 

 

 

informacje dotyczące przypuszczalnego wsparcia poszczególnych wyborców dla konkretnych punktów programu prezydenta Trumpa

A to świadczy o niebywale sprawnych metodach zdobywania informacji. Żeby zdołać tak dla każdego ludzia-wyborcy oddzielnie określić jego poglądy z dokładnością co do poszczególnych punktów - choćby nawet tylko w przybliżeniu - to ho ho, niezły wyczyn.

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka baza pewnie już dawno jest w posiadaniu wszystkich najbardziej zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby zdołać tak dla każdego ludzia-wyborcy oddzielnie określić jego poglądy z dokładnością co do poszczególnych punktów - choćby nawet tylko w przybliżeniu - to ho ho, niezły wyczyn.

Big data, cognitive services - każdy może być master of evil. Np.wynik analizy moje zdjęcia w dowodzie przez  microsoftowe Discover Emotion API in action

 

 

JSON:
[
{
"FaceRectangle": {
"Top": 150,
"Left": 76,
"Width": 192,
"Height": 192
},
"Scores": {
"Anger": 6.58070057E-05,
"Contempt": 0.00133418269,
"Disgust": 1.28716977E-06,
"Fear": 3.01041254E-08,
"Happiness": 0.0008148434,
"Neutral": 0.9974625,
"Sadness": 0.000320421328,
"Surprise": 9.040562E-07
}
}

] 

 

Zadziwiająco dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadziwiająco dokładnie

No nie wiem...,  gdyby chociaż ten Height podawał Twój wzrost w cm, to zrobiłoby wrażenie;) I jeszcze zamiast Width byłby Weight - wszystko na podstawie zdjęcia ;)

Bo na podstawie Anger, Feaer, Happiness itd. ustalić poglądy polityczne raczej się nie da :)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...,  gdyby chociaż ten Height podawał Twój wzrost w cm, to zrobiłoby wrażenie;) I jeszcze zamiast Width byłby Weight - wszystko na podstawie zdjęcia ;)

Bo na podstawie Anger, Feaer, Happiness itd. ustalić poglądy polityczne raczej się nie da :)

Da się, jeśli analizowane zdjęcie wykonano na przykład podczas przemówienia polityka albo w trakcie emitowania reklamówki wyborczej (szpiegujące smartTV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo na podstawie Anger, Feaer, Happiness itd. ustalić poglądy polityczne raczej się nie da

Ale na podstawie adresu, koloru skóry, wieku już łatwiej. Myślę, że Ty sam, na podstawie wyglądu i może kilku zdań jesteś w stanie dobrze określać preferencje wyborcze nieznanych ci ludzi. Czyż nie?

co tam wygląd, wystarczy coś chlapnąć na forum KW i wszyscy wiedzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, myślę, że w tej kwestii jestem wybitnym antytalenciem, nie potrafiłbym:)

Jak widzę np. taką M. Ogórek na zdjęciach to myślę o zupełnie innych sprawach, a gdyby tak obejrzeć, bo ja wiem, zdjęcia wszystkich parlamentarzystów po kolei, to pewnie byłaby zupełna masakra. 

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...