Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Brytyjski haker trafi za kratki

Recommended Posts

Jeden z najbardziej aktywnych brytyjskich hakerów został właśnie skazany przez sąd. Adam Mudd w wieku 16 lat przeprowadził ponad 1,7 miliona ataków przeciwko witrynom i usługom internetowym, wykorzystując w tym celu stworzony przez siebie program Titanium Stresser. Obecnie 20-letni Mudd przyznał się przed sądem do wszystkich zarzucanych mu czynów i został skazany na dwa lata pobytu w ośrodku dla młodocianych przestępców.

Titanium Stresser to narzędzie, które za niewielką opłatą pozwalało przeprowadzić ataki DDoS. Zostało ono wykorzystane przez klientów Mudda do ataków na Minecraft, Xbox Live, Microsoft, Team Speak i PlayStation Network. Mudd zarobił na swoim progamie ponad 386 000 funtów.

Z usług hakera skorzystało 112 000 osób, które przejęły 660 000 adresów IP i wykorzystały je do przeprowadzenia ataków DDoS. Sam Mudd przeprowadził 594 ataki na 181 adresów IP. Jedną z poszkodowanych firm jest Jagex, operator gry RuneScape, na której serwery przeprowadzono aż 25 000 ataków. Zabezpieczenie się przed atakami kosztowało firmę 6 milionów funtów, ponadto straciła ona 184 000 funtów potencjalnych dochodów.

Mudd przyznał się też do włamań do West Herts College, w którym studiował. Doprowadził do awarii sieci szkoły, która na przeprowadzenie śledztwa i przywrócenie pracy wydała 2000 funtów, a kolejny atak odczuło 70 innych szkół i urzędów lokalnych.
Sędzia Michael Topolski, wymierzając karę, stwierdził, że powinna ona powstrzymać Mudda przed podejmowaniem w przyszłości podobnych działań. Obrona prosiła o odstąpienie od kary, twierdząc, że Mudd został wciągnięty w cyfrowy świat gier i zagubił się w alternatywnej rzeczywistości po tym, jak z powodu prześladowania opuścił szkołę. Adwokat twierdził również, że Mudd cierpi na niezdiagnozowany zespół Aspergera i że bardziej interesował go status w społeczności graczy niż pieniądze. Sędzia był jednak nieugięty. Jestem pewien, że oskarżony dobrze wiedział i rozumiał, że nie działa dla zabawy. Stworzył maszynkę do robienia pieniędzy, a jego oprogramowanie robiło dokładnie to, do czego było przeznaczone – stwierdził podczas wydawania wyroku.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...