Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Toshiba wyprzedaje kolejne części firmy

Recommended Posts

Wygląda na to, że sprzedaż wydziału produkcji pamięci NAND nie załatwi wszystkich problemów Toshiby. W mediach pojawiły się informacje, jakoby japoński koncern przymierzał się też do sprzedaży wydziału produkcji telewizorów. Wśród zainteresowanych zakupem są turecki producent urządzeń domowych Vestel oraz chińska Hisense Group.

Toshiba już od pewnego czasu przeżywa kłopoty finansowe, a ostatnio jej sytuacja uległa gwałtownemu pogorszeniu, gdy należąca do niej działająca na rynku energii atomowej amerykańska Westinghouse Electric złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie bankructwa.

Najprawdopodobniej oferty na wydział produkcji TV będą składane już w najbliższym czasie. Toshiba zapewne chciałaby zakończyć transakcję przed końcem marca 2018 roku, kiedy to kończy się rok podatkowy.

Po wyjściu w 2015 roku na jaw skandalu księgowego, Toshiba przeprowadziła restrukturyzację. Doszło do połączenia działów rozwoju i sprzedaży telewizorów w Japonii, a za granicą skupiono się na licencjonowaniu ich produkcji. Wspomniany już Vestel to producent telewizorów Toshiby na Europę.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...