Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Po wypadku Uber zawiesza testy autonomicznych samochodów

Recommended Posts

Uber zawiesił swój pilotażowy program testowy autonomicznych samochodów po tym, jak w piątek w Arizonie doszło do wypadku z udziałem jednego z testowych pojazdów. Samochód był wyposażony w technologię firmy trzeciej. W wypadku nikt poważnie nie ucierpiał.

Do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku przerwano testy prowadzone w Arizonie, Pittsburghu i San Francisco. Josie Montenegro, rzecznik prasowa Tempe Police Department oświadczyła, że do wypadku doszło, gdy kierowca innego samochodu nie ustąpił pierwszeństwa testowemu samochodowi. Pojazdy zderzyły się, a autonomiczny samochód przewrócił się na bok. Nikt poważnie nie ucierpiał – powiedziała Montenegro.

W testowym samochodzie znajdowały się dwie osoby, które mogły w każdej chwili przejąć kontrolę nad pojazdem. Wiadomo, że w chwili wypadku samochód poruszał się całkowicie autonomicznie.

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia i materiał wideo pokazujące volvo leżące na boku i stojący w pobliżu samochód sprawcy wypadku. Uber przyznaje, że najprawdopodobniej pochodzą one z miejsca wypadku.

To nie pierwszy wypadek autonomicznego samochodu. Najbardziej znanym takim wydarzeniem był śmiertelny wypadek tesli jadącej na autopilocie.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba trzeba będzie zrobić jakiś system automatycznego zgłaszania wymuszeń do odpowiednich władz. Jeśli te samochody będą bardzo dobre w unikaniu kolizji przy wymuszeniu innego samochodu, to może się okazać, że będzie to non stop wykorzystywane przeciwko nim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...