Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
smoczeq

Telefon zaufania

Rekomendowane odpowiedzi

No... i każdy kto odwiedzi kanał i zabierze głos dostanie w nagrodę 1000000 zł oraz darmowy dostęp do wszystkich publikacji naukowych na świecie*

 

* Ilość nagród ograniczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mijają właśnie dwa tygodnie i wygląda na to, że zainteresowanie rozmowami „live” jest delikatnie mówiąc — eteryczne

O tym że nie ma takiej potrzeby pisałem wielokrotnie :)

 

 

Na IRC-u mimo wszystko najlepiej mieć jednak sesję, by nawet jeśli nas nie ma, to móc prześledzić co się na kanale działo i odpisać w późniejszym czasie.

Jak na miedzy tłumaczę:

macie FB:

https://www.facebook.com/KopalniaWiedzyPL/

I tam nie będziecie mieli problemów z mijaniem się :) heh, jak na forum :D (ale FB można łatwo sprząc ze smartfonem i być na bieżąco, a forum trudniej).

Realia są takie że naprawdę mało kto tego potrzebuje to raz. Dwa że do rozmów rzeczywiście trzeba synchronizacji.

Trzy że pytanie brzmi jaką potrzebę to ma tak naprawdę zaspokoić?

Wiedzy? Od tego jest forum.

Najwyraźniej jest jakaś potrzeba "towarzystwa". No więc net nie zastąpi nigdy towarzystwa. Do tego mimo bycia na jednym forum różnicie się kolosalnie między sobą. Na IRCu się odepchniecie szybciej niż dwa elektrony :)

Odczuwanie potrzeby towarzystwa jest dość naturalne, ale tak się tej potrzeby nie da zaspokoić - dlatego jest to z góry skazane na porażkę. Czas porażki będzie trwał tym dłużej im dłużej się będziecie oszukiwać że IRC zaspokoi Wasze potrzeby.

Wiem, bo próbowałem tego wielokrotnie w różnego rodzaju konstelacjach :D - nigdy nie wypala - chociaż czas marnuje znakomicie :D

Żeby wejść w filozofię trochę:

socjaliści wierzą że wszyscy dogadają się ze sobą zawsze i we wszystkim, podczas gdy mąż z żoną nie potrafi się dogadać kiedy trzeba wyrzucić śmiecie z koszy :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Jak na miedzy tłumaczę: macie FB:

 

Jak na miedzy odpowiadam: NIE MAM i nie mam zamiaru! :D

(co nie oznacza, że nie mam konta w banku i miziam się z kotem ;))

 

 

 

Trzy że pytanie brzmi jaką potrzebę to ma tak naprawdę zaspokoić? Wiedzy?

 

Skoro według Ciebie KW wszystko wyjaśnia, to fajnie. Pewnie się narażę, ale nie sądzę…

 

 

 

Najwyraźniej jest jakaś potrzeba "towarzystwa".

 

Osobiście nie narzekam na brak. Raczej muszę się opędzać by zadbać o "swoją prywatność". Zważ jednak, proszę, że KTOŚ wyraził takie zainteresowanie. Rozmowa bardziej "face to face" niekoniecznie oznacza "potrzebę towarzystwa". Bez urazy, ale takiego "towarzysza" jak Ty nie potrzebuję, choć chętnie ponaginam w dyskusji z Tobą parę neuronów. ;)

 

 

 

Do tego mimo bycia na jednym forum różnicie się kolosalnie między sobą.

 

Pytanie klasyczne: NO I? Wielokrotnie zdarzało mi się lepiej porozmawiać ze zwykłym dekarzem czy śmieciarzem o rzeczach fundamentalnych, niż z niejednym profesorem. Powtórzę "swoję zdanię": rozkład IQ wyrobników nauki zapewne niewiele odbiega od tego powszechnie znanego, czyli wśród wszystkich. Jak nie wierzysz, to spójrz na "popisy" tytulantów w obecnym układzie politycznym.

 

 

 

Odczuwanie potrzeby towarzystwa jest dość naturalne, ale tak się tej potrzeby nie da zaspokoić - dlatego jest to z góry skazane na porażkę.

 

Thikim, tyle się spieramy tutaj, a jedyną potrzebą przeze mnie odczuwaną, w Twoim kontekście, jest coś przeciwnego. Doskonale wiesz, że jak odłączysz wtyczkę, to odniesiemy niesamowity sukces. ;)

 

 

 

Żeby wejść w filozofię trochę: socjaliści wierzą

 

Tym razem zabawię się w chrześcijanina, odpuszczę, minusa nie dam i uśmiechnę się. Ot, tak: :D

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tam nie będziecie mieli problemów z mijaniem się :) heh, jak na forum :D

 

Dokładnie — tak jak na forum. więc nie ma to sensu udzielać się tu i tam. W zasadzie zwykle są to zupełnie dwa różne środowiska, bo na FB ludzie mogą pisać ot tak czasem siedząc na k… w autobusie, polubić coś itd. osoby, które na forum może i nigdy nie zajrzą. Z drugiej strony na FB zwykle pojawiają się nieco inne materiały, niż promowane stąd artykuły. Poza tym tutaj rozmowy pozostają dłużej, tam szybko uciekają, są bardzo słabo widoczne i generalnie — nie ma co ukrywać — płytsze. Ktoś miał potrzebę na nieco bardziej żywą rozmowę i tu pojawił się pomysł na takie jej prowadzenie.

 

 

 

Trzy że pytanie brzmi jaką potrzebę to ma tak naprawdę zaspokoić?

 

Rozmów na żywo, a nie czekania kilka dni aż ktoś odpisze, lub nie.

 

 

 

dlatego jest to z góry skazane na porażkę

 

Chyba nawet nie masz pojęcia w jak astronomicznym błędzie jesteś. ;) To znaczy wszystko zależy z jakim nastawieniem się pojawiasz. W końcu tutaj też można śmieszkować, pisać głupoty i próbować psuć innym humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nawet nie masz pojęcia w jak astronomicznym błędzie jesteś

Znaczy się ogłaszasz pełen sukces? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na miarę czarnej dziury.

 

Nie no, mówię to z perspektywy prawie 20 lat spędzonych wokół różnych kanałów ircowych i konflikty zawsze się zdarzają, jak i w życiu, ale tylko jeśli ludzie tam się pojawili, by robić zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Znaczy się ogłaszasz pełen sukces?

 

Sukces na miarę naszych czasów:

Przez osiem ostatnich lat Polcy i Polaki…

Mógłbyś jednak wskoczyć, jak mężczyzna, na irc…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 
zello-push-to-talk.jpg?w=300&h=188

 

https://zello.com/

Utworzyłem kanał: kopalniawiedzy.pl każdy może się dołączyć i rozmawiać.

Wystarczy zainstalować program, założyć konto(mail,nick,hasło) aplikacja jest spolszczona

Działa na Windows, Windows Phone, Android, iOS, Blackberry OS 10 oraz 7 a nawet Linux i BSD (via WINE)

Nie testowałem bo nie mam z kim ;)

 

Można znaleźc rozmaite kanały niektóre wymagają hasła.. myśle że to świetna opcja np. do nauki języka i poznawania zupełnie nieznanych ludzi których łączy jedynie wspólny temat... ?

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mógłbyś jednak wskoczyć, jak mężczyzna, na irc…

Używałem jak byłem mężczyzną. Teraz jestem żonaty :D Ma to wady i zalety jak wiele innych rzeczy.

 

 

Można znaleźc rozmaite kanały niektóre wymagają hasła.. myśle że to świetna opcja np. do nauki języka i poznawania zupełnie nieznanych ludzi których łączy jedynie wspólny temat... ?

Mniemam że jesteś młodszą osobą. Zatem proponuję poznawać ludzi poza netem. Na poznawanie ludzi w necie jeszcze przyjdzie czas na starość - jako starsi ode mnie czynią :)

W każdym wieku ma się swój jak to się mówi target. I nie zawsze ten target jest rozsądny.

https://youtu.be/h_7RPu7_CKI?t=304

"Myli życie realne z czatem i zaczepia dziewczyny na żywo" - współczesny dziwoląg :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanley, eheheh, powodzenia. Już przerabiałem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Też byłem żonaty. To doświadczenie nie odcięło mi jednak męskości…

Co Ci odcięło - nie wnikam :) Okazujesz się internetowym herosem :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Co Ci odcięło - nie wnikam

 

Możesz wnikać. W przeciwieństwie do niektórych nie tylko nic mi nie odcięło, ale przydało. Nawet w pozytywnym sensie (nie rogi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego w drugim zdaniu poprzedniego postu napisałem:

 

Okazujesz się internetowym herosem

To była odpowiedź do tego postu z 14:04 który najwyraźniej już musiałeś napisać :) Taka karma (psia lub kocia oczywiście).

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Do tego się nie odniosłem, ale skoro naciskasz, to nie należę do herosów, a do tytanów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

 

Na poznawanie ludzi w necie jeszcze przyjdzie czas na starość - jako starsi ode mnie czynią

to prawda,stara kobieta prawdę Ci powie

okulary na nos,robótka na drutach na kolana i koncert po klawiaturze na dwóch palcach :D jedyne przyjemności na stare lata

 

https://www.youtube.com/watch?v=RzZZv4tX0q8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jaki komplet, dwaj starsi panowie.. jest też https://www.youtube.com/watch?v=A8_9isO0h9c

 

 

 

koncert po klawiaturze na dwóch palcach :D jedyne przyjemności na stare lata

 

Dla facetów rzecz jasna klawiatura z track pointem.. zawsze to jakaś bliskość, bliskość punktu G

 

250px-Mouse_pointing_stick.jpeg

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

taaaa dla niektórych punkt G jest tylko na klawiaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...