Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
smoczeq

Telefon zaufania

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gdzieś może telefon zaufania gdzie można pogadać o tematach z KW przez telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że jestem lekko w szoku. Możesz to rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brak ludzi z którymi można na żywo porozmawiać w "piątkowy" wieczór.

Edytowane przez smoczeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może na IRC-u zrobić kanał kopalniany? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Może warto przetestować IP.Chat? Do kilku użytkowników (na początek wystarczy ;)) jest free (w licencji IP.Board).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Brak ludzi z którymi można na żywo porozmawiać w "piątkowy" wieczór.

Osobiście zalecałbym wyjście w piątek z domu :) są całe masy ludzi - nawet płci odmiennej kobiecej które chcą porozmawiać na żywo w piątkowy wieczór.

Czy rozmowa na żywo musi już się równać rozmowie na IRCu? Czy dowolnym innym czacie czy komunikatorze?

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecałbym jednak nie-elektronicznie. Brak mowy ciała i intonacji głosu znacznie zubaża komunikację.

 

smoczeq, a coś się dzieje?

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on chce pogadać przecież, a nie iść na piwo…

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za troskę :) Nic się nie dzieję. Możliwe, że źle wybrałem nazwę tematu ;)

 

 

 

Osobiście zalecałbym wyjście w piątek z domu są całe masy ludzi - nawet płci odmiennej kobiecej które chcą porozmawiać na żywo w piątkowy wieczór.
 

 

To fakt, jednak jako szczęśliwy "family man" w zasadzie porzuciłem już wychodzenie na miasto. I szczerze mówiąc nie tęsknie za tym. Poza tym, to, że są całe masy ludzi nie znaczy, że interesują się akurat "kopalnianymi" tematami czy jakimikolwiek innymi tematami wychodzącymi poza obszar tego co usłyszą w TVN24. A te parę razy kiedy próbowałem nawiązać kontakt utwierdził mnie w przekonaniu, że społeczność KW jest jakimś ewenementem ;)

 

Nie zmienia to jednak faktu, że brakuje mi bardziej wymagających rozmów przeprowadzanych w czasie rzeczywistym ;)

 

 

 

Polecałbym jednak nie-elektronicznie. Brak mowy ciała i intonacji głosu znacznie zubaża komunikację.

 

Prawda, ale jak już wcześniej wspomniałem to ciężko znaleźć (przynajmniej w mojej lokalnej społeczności) kogoś chętnego na tematy "kopalniane". Także pozostają raczej elektroniczne formy kontaktu.

 

Z kolei wypowiedzi na forum KW nie są kontaktem w czasie rzeczywistym. Poza tym, wypowiedzi na forum z reguły są przemyślane, uporządkowane i zredagowane.

 

Dlatego myślę, że 

 

 

 

A może na IRC-u zrobić kanał kopalniany? ;-)

 

 

Byłby fajnym eksperymentem :) Szczerze mówiąc już kupę lat nie używałem IRC-a. Z chęcią wróciłbym do niego.

 

Może zróbmy kanał na IRC-u gdzie np. raz na tydzień / dwa tygodnie będzie można się "spotkać" i w luźniejszym tonie pogadać na różne tematy. Można ustalić np. że w ten i ten dzień od tej godziny kanał na IRC-u będzie aktywny. Bez osobistego umawiania się. Kto będzie miał ochotę ten wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A te parę razy kiedy próbowałem nawiązać kontakt utwierdził mnie w przekonaniu, że społeczność KW jest jakimś ewenementem

O jaki ładny eufemizm na bandę geeków i nerdów :)

IRCa chętnie spróbuję - nigdy nie używałem, ale przeczytałem cały bash.org, więc o IRCu wiem wszystko - jednak łatwiej bogatemu przejść przez ucho igielne niż zebrać trzy osoby w jednym miejscu w jednym czasie. W każdym razie trzymam kciuki za pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fora gdzie jest okienko czatu na głównej. Ale na ile je znam to nie budzi to zbyt wielkiego zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Są fora

 

Są. Dlatego:

 

 

Może warto przetestować IP.Chat?

;)

 

Wilk. My tu gadugadu (;)), a na IRCnet nie widzę jakiejkolwiek kopalni… ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer: krakow.irc.pl 

Pokój: #KopalniaWiedzy

 

Łączenie z serwerem z poziomu wiersza poleceń: /server krakow.irc.pl

Wejście do pokoju z wiersza poleceń: /join #KopalniaWiedzy

Edytowane przez smoczeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Mój XChat jakoś tego nie widzi. :/ W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie widzi? Wpisz ręcznie nazwę kanału. Natomiast co do serwera, to w XChat/X-Chat2 i HexChat są jakieś archaiczne serwery powpisywane...

 

Najlepiej zmienić sobie tam te przypisane do IRCnetu na polska.irc.pl oraz open.ircnet.net (oba port 6667).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie widzi? Wpisz ręcznie nazwę kanału. Natomiast co do serwera, to w XChat/X-Chat2 i HexChat są jakieś archaiczne serwery powpisywane...

 

Najlepiej zmienić sobie tam te przypisane do IRCnetu na polska.irc.pl oraz open.ircnet.net (oba port 6667).

 

..kanał  bez logów? ;)

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się gdzieś tam zawsze loguje…

 

Natomiast cienko to jednak widzę, wpadają czasem jakieś sesje, ale wychodzą od razu. Jeśli nie zbierze się (czyli nie poczekają ludzie dłużej) więcej osób, to faktycznie nie będzie z kim rozmawiać i sensu nie ma. Jak kto ma, to niech sesję zostawi, a jeśli nie ma, a siedzi przy kompie i tak, to może przecież wisieć sobie. Z czasem może więcej osób by jednocześnie przebywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Wilk ma rację. Biorę na klatę. Wpadłem (tak bywa :/) na NASZ kanał irc (nie bywałem na irc od dobrych 10 lat) ze trzy razy, a tu "tylko" Wilk czuwa. Może nie ten teges cotojestirc? Pytajcie śmiało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się gdzieś tam zawsze loguje…

 

Np. https://echelog.com/logs/browse/haiku/1489359600 

Wchodząc na kanał już w tekście powitalnym możesz kliknąc na historię sprawdzić listę dostępnych kanałów itd.

Ktoś wprawiony w boju to po prostu dopiął jedno do drugiego. W przypadku developerki kluczowa jest szybka reakcja nie nabijanie odsłon. W każdym razie jeśli kopalnia loguje to liczyłem na linka. Bo widzę że świetnie zauważasz na czym polega problem jednak: Czytaj (wilka): może loguje może nie,  mam to gdzieś?

 

 

Rozumiem bo IRC jedynie zmniejsza ilość odsłon na forum  więc umrze toto tak szybko jak powstało. Wystarczyłoby założyć temat "Offtop bez końca" i nie potrzeba IRC. Zbędna praca.

Gdyby logi podpiąć do kopalnianej domeny, w pokrętny sposób można przyspieszyć szybkość postowania a na logu zyskać nową przestrzeń na reklamy. Sensu to raczej nie ma, ale można.

 

Moim zdaniem temat wywołał słuszne zapotrzebowanie na TV Kopalnia  "Rozmowy niedokończone" lub jak kto woli TVK24 "Kilof kontaktowy". Kontakt bardziej multimedialny.. masa ludzi ma odpowiednie tablety, telefony ale nieodpowiednich znajomych.

 

Na paranormalium które znowu przywołuje (chociaż nie zaglądam) ale jest świetnie rozwiązane: radio, chat, są rozmowy skype, można zadzwonić, napisać itd. co tydzień na kilka godzin wsiąknąć w inny świat. Na kopalni mogłoby być podobnie.. mogłoby być gdyby ktoś to ogarniał tak jak facet który ogarnia paranormalium.. sam jeden robi developerke, montuje nagrania, tłumaczenia filmó robi.. kurka wodna! 

 

"gdzieś"  :ph34r: 

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież macie Facebooka :)

Dziś w zasadzie nie ma potrzeby używania IRCa bo wszystkie te funkcje ma FB (może trochę inaczej zaimplementowane, ale przy odrobinie pozytywnego nastawienia :D powinno dać radę ).

Kwestia czy jest taka potrzeba.

smoczeq jednak polecam płeć piękną - zawsze to dokształcić ją możesz :) a i przy okazji pogadać. Jak Ci miną lata to i pogadać nie będziesz chciał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś w zasadzie nie ma potrzeby używania IRCa

No nie wiem - nie mam FB więc nie mam porównania -  Wilk namówił mnie na #quizpl i przeżyłem jedno z większych upokorzeń w moim życiu, a nie musiałem płacić dominie. ;) Seria zagadek dotknęła od dawna nie używanych rejonów mózgu - coś jak podrapać swędzące miejsce między łopatkami. Najtrudniej znaleźć czas, to w końcu rozrywka, ale się wybieram ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproś kilka osób z tego forum na Google Hangouts :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają właśnie dwa tygodnie i wygląda na to, że zainteresowanie rozmowami „live” jest delikatnie mówiąc — eteryczne. Szkoda, tym bardziej, że spodziewać się można było chociaż tych najbardziej aktywnych tutaj rozmówców. No poza Astro – jak nieraz idziemy na noże, tak akurat Astro zagląda. I smoczeq przesiaduje oraz Jajcenty kilka razy zajrzał. I ktoś jeszcze, ale nie mam pojęcia kto to był. Parę drobniejszych dyskusji się przewinęło, ale bez większej różnorodności (sic!) ciężko wymieniać się poglądami.

Tak, prowadzę też na IRCnecie (a raczej prowadzimy wspólnie) już od niemal 12 lat wspomniany wyżej kanał quizowy (praktycznie jedyny taki wciąż istniejący tak długo i wciąż aktywny), który mógłby być dodatkową zachętą, rozrywką czy również źródłem wiedzy (bo niektórzy narzekają, że pytania za trudne ;-)), dla osób które chciałby porozmawiać na kanale kopalniowym na żywo.

Największym problemem jest niestety to mijanie się. Na IRC-u mimo wszystko najlepiej mieć jednak sesję, by nawet jeśli nas nie ma, to móc prześledzić co się na kanale działo i odpisać w późniejszym czasie.

No, ale zmuszać nie będę, choć szkoda, że trochę para poszła w gwizdek. Póki co miejsce jest, może dowolnie długo pozostać, możecie wpadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...