Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Udało się uzyskać metaliczny wodór? Nie wszyscy w to wierzą

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jak mam skalibrowaną już prasę, paczkę takich samych żetonów i stempel ćwierćdolarówki, to raczej nie obawiam się podłożyć kolejny żeton i raczej nie oczekuje że wypadnie inna moneta niż ostatnio. Oni przetestowali swoje kowadło,ciśnienie,uszczelkę, ilość materiału. W czym mają problem żeby powtarzać to x razy? Oni ścisnęli raz i mówią wystarczy nam, więcej boimy się :)

Chyba że jest jak Astro mówi. Coś jak w cyrku, odkręcanie śróbki to inne show, oczywiście płatne. Bilety na pokaz kolejnego dokręcania też trzeba będzie kupić :)

Edytowane przez tempik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sobie wyobrażają produkcję metalicznego stałego wodoru na skalę przemysłową...

Przecież to co uzyskali to nie wiem czy 1g, a będzie trzeba całych ton by zrobić z tego jakieś rozsądne ilości kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to co uzyskali to nie wiem czy 1g

 

Ciutkę mniej. Średnica 8 mikronów, grubość 0,12, gęstość podobno w okolicach 1.

Ale dużo tego, co teraz jest masowe, było na początku z wielkimi mękami w jeszcze mniejszych ilościach uzyskiwane.

Jeśli toto jest stabilne i krystaliczne, to może można to hodować, napylać, itd.

 

Jak mam skalibrowaną już prasę, paczkę takich samych żetonów i stempel ćwierćdolarówki, to raczej nie obawiam się podłożyć kolejny żeton i raczej nie oczekuje że wypadnie inna moneta niż ostatnio.

 

No tak, wszystko ok., kiedy parą stempli naklepiesz w dwie godziny 100k ćwiartek, gorzej gdybyś na jedną ćwiartkę musiał zużyć 1000 stempli i pół roku ;)

Edytowane przez ex nihilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

No i wylądował w ***. Ciężko będzie chyba o granty. Nie zazdroszczę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie powinno to być zaskoczeniem... Zmęczenie materiału.

Jeśli sprzęt do ściskania padł, to tym bardziej nie dziwię się, że jest problem z powtórzeniem tego. Nie uważam jednak by był to powód do przekreślenia wyników badań... raczej trzeba pomyśleć o bardziej trwałych metodach uzyskiwania takiego ciśnienia i wtedy pomyśleć o kolejnych eksperymentach, bo inaczej robi się za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...