Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Chorzy z zespołem metabolicznym potrzebują więcej witaminy E

Rekomendowane odpowiedzi

Chorzy z zespołem metabolicznym potrzebują większych ilości witaminy E.

Witamina E jest głównym przeciwutleniaczem i bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Oprócz tego wpływa na ekspresję genów, wspomaga gojenie ran i wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych. Jest ważna dla prawidłowego widzenia i funkcjonowania neurologicznego.

Badania dietetyczne wskazują, że w USA za mało witaminy E spożywa aż 92% mężczyzn i 96% kobiet. Warto jej szukać w olejach roślinnych, np. słonecznikowym czy sojowym, migdałach, brukselce i jajach.

Autorami najnowszego studium są naukowcy z Instytutu Linusa Paulinga na Uniwersytecie Stanowym Oregonu i Programu Żywienia Uniwersytetu Stanowego Ohio.

Badanie pokazało, że pacjenci z zespołem metabolicznym potrzebują ok. 30-50% więcej witaminy E niż osoby, które są generalnie zdrowe. We wcześniejszym badaniu wykazaliśmy, że u osób z zespołem metabolicznym biodostępność witaminy E jest mniejsza [biodostępność to stopień, w jakim witamina jest uwalniania w przewodzie pokarmowym z połączeń w pokarmach, a dalej wchłaniana i dostarczana do tkanek]. Obecne studium koncentruje się [więc] na pomiarze, ile witaminy E organizm potrzebuje - wyjaśnia prof. Maret Traber.

Znakując witaminę E deuterem, naukowcy byli w stanie zmierzyć, jaka jej ilość jest wydalana (w porównaniu do spożycia). Zaawansowane testy laboratoryjne wykazały, że organizmy chorych z zespołem metabolicznym zatrzymują 30-50% więcej witaminy E niż ciała zdrowych ludzi.

Odkryliśmy, że często poziom witaminy E we krwi [chorych z zespołem metabolicznym] wydaje się prawidłowy, bo jest ona przyciągana przez cholesterol i tłuszcze. Może się więc utrzymywać na wysokim poziomie w krwiobiegu, dając złudzenie wystarczającej ilości, podczas gdy w tym samym czasie w tkankach występuje niedobór.

Wyniki potwierdzają, że dla chorych z zespołem metabolicznym typowy jest silniejszy stres oksydacyjny i zapalny, przez co wymagają oni większych ilości przeciwutleniaczy, np. witaminy E.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...