Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
TrzyGrosze

Śmiać się czy płakać?

Rekomendowane odpowiedzi

Latami szkolony uczeń przerósł mistrza.

 

Wypadałoby aby PIS zaświecił dobrym przykładem, a nie równał w dół ;) i odszedł od świątobliwości deklaratywnej.

Dla przypomnienia:

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali"- Jan Paweł II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeceniasz platfusów, ale miłe. Jak na dłoni widać co Cię boli.

Zapewne pracujesz w "sektorze państwowym", więc Twoje klakierstwo nie dziwi.

Thikim trzymaj się, zaczyna się ostra jazda.

 

"TrzyGroszę" to nawet szkoda czasu komentować :).

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio czekałem na ciebie, ale wystartowałeś cieniutko. Wrodzonego braku weny nie nadrobisz cynizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Thikim trzymaj się, zaczyna się ostra jazda.

 

Gucio. Można choć parę składnych zdań więcej? Odnoszę niestety wrażenie, że kolejny klakier fedruje…

 

P.S. Nie zaczynam "ostrej jazdy", a zwyczajnie odnoszę się do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio. Można choć parę składnych zdań więcej? Odnoszę niestety wrażenie, że kolejny klakier fedruje…

 

P.S. Nie zaczynam "ostrej jazdy", a zwyczajnie odnoszę się do rzeczywistości.

Astro, ze swojego dużego intelektu pod wpływem TrzeGroszy dyskusja z bardzo ciekawej przechodzi na osobiste prztyczki. Trzymasz zawsze fason więc tylko taka mała uwaga :) Nic złośliwego.

Ze strony Thikima raczej nie widzę osobistych wycieczek w stylu  "Odnoszę niestety wrażenie, że kolejny klakier fedruje…"

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Nie chcę tego komentować, ale pisanie na KW obliguje (nawet w podforum luźnych). Sądzę Gucio, że dochodzimy właśnie do tej subtelnej granicy, o której wspomniał trochę wyżej Radar; i nie z mojego czy TrzGrosze powodu.

Co do "strony Thikima", to może problem polega na niedostatecznym czytaniu tego co między wierszami? Wiesz, ja to potrafię (podobnie jak TrzyGrosze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astro, tu nie ma co czytać między wierszami. TrzyGrosze wrzuca zgniłe jajo i wszyscy nawalają się maczugami. Dzielą się na obozy i wytaczają działa. Mieszkam w Poznaniu w którym wszystkim urzędnikom na słowo PO cieknie ślina i latają na wiece KODu ,więc poprawność polityczna jest po drugiej stronie. Mam charakter anarchisty i ustawiam się często w poprzek nurtom za co dwa razy ZOMOwcy mnie sprali. Na szczęści wykształcenie i praca za granicą i z czasem niezależność finansowa nigdy nie zmusiła mnie do zapisania się do PZPR, donoszenia czy podlizywania się jakimś układom ( a mam już swoje lata). Jednakże na co dzień spotykam chorą nienawiść kręconą głównie zagranicznymi mediami i młodych ludzi, głównie singli którzy się tym nakręcają. Myślę że jest to celowe ponieważ w zamierzeniach Mitteleuropy mamy być jedynie skręcaczami pralek i lodówek. PIS też mi przestaje się podobać z powodu właśnie charakteru ustawiania się w poprzek  - ale daję im jeszcze dwa lata - zobaczymy. Na razie wśród młodych znajomych zapada epidemia 500+ więc może jest nawet dobrze :) Jak mówię zobaczymy.

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrzyGrosze wrzuca zgniłe jajo i wszyscy nawalają się maczugami. Dzielą się na obozy i wytaczają działa.

Znów zacząłeś czytać krwawe bajki ze swojego dzieciństwa.:(

Taki regres w życiu?

 

Ed.

Swojej martylorogii nie musisz się wstydzić, ale musisz używać jej jako argumentu w tej dyskusji na co?

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w zamierzeniach Mitteleuropy mamy być jedynie skręcaczami pralek i lodówek.

Jakieś dowody na tę śmiałą tezę? Kto to jest Mitteleuropa z nazwiska? Merkel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dowody na tę śmiałą tezę? Kto to jest Mitteleuropa z nazwiska? Merkel?

Jajcenty, czuję się jak na przesłuchaniu SB.

Nazwisko - Friedrich Naumann

 

Na razie się rozłączam. Jadę odwieźć córkę.

Edytowane przez gucio222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Friedrich Naumann

Jajcenty, czuję się jak na przesłuchaniu SB.

Niepotrzebnie. Za każdą decyzją, za każdą niesprawiedliwością, za każdą urzędniczą podłością stoi konkretny człowiek. Łatwo się mówi: bruksela uchwaliła krzywiznę, gmina nie dała zezwolenia, ale to całkowicie zaciemnia sprawę co jest bardzo na rękę decydującym.

Dlatego zawsze pytam o nazwiska. Tutaj sugerujesz spisek mający pozbawić cały wielki naród należnego mu miejsca.

Friedrich Naumann

Nie żyje. Od stu lat. Słabo. Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzę Gucio, że dochodzimy właśnie do tej subtelnej granicy, o której wspomniał trochę wyżej Radar; i nie z mojego czy TrzGrosze powodu.

Mylisz się, to akurat TrzyGrosze podsyca...

 

Podchodząc do sprawy czysto technicznie: - główną bazą osobową i ideologiczną PiSu jest religijno-polityczna sekta toruńsko-smoleńska. - sposób działania jest też typowo sekciarski: twardy podział na MY (lepszy sort) i ONI (te sorty gorsze), działania symboliczne (czary, zaklęcia, pomnikomania, podpałacowe miesiączki itd.) i inne takie sprawy.

No właśnie, kto i kiedy dzieli na "nasi i oni"?

 

Uuu, ta fraza zdradziła [ :D] kto kształtuje Twą życiową filozofię, ale wschłuchaj się również w głos innych mędrców tej opcji.

...bo przecież skoro nie daje na owsiaka to jestem z pis... "nie nasz, czyli ich"... taaaa :)

Tak się składa, że na niego nie daje już od dawna, "zanim stało się to modne". Dla mnie to taki sam krętacz jak inni założyciele "fundacji" po to żeby mieć źródło utrzymania.

Zresztą, można spokojnie poczytać w necie.

 

Widzisz, nawet Thikim w kontekście WOŚP zauważa: Ważne jest to czego nie widać [:)] a jako człowiek inteligentniejszego sortu świadomie spłycasz całośc do kasy. [:(]

Bo tak to niestety jest. Zarabia sporo sam, zarabia i rodzinka, obecnie firmy dzieci "obsługują" WOŚP. Cóż, może jakby jasno powiedział, że się zarabia to ok, ale przecież on w ogóle, NIC! Żenada.

Dlaczego akurat Wy uparliście się na wośp? Przecież jest tyle fundacji, wpłacajcie na inne, Dymnej czy jakąś tam? Dlaczego akurat ten "pan" został tak wypromowany (przypadek?)?

ILE kasy zebrałby, gdyby nie miał całodziennej oprawy w ogólnopolskiej telewizji (wiecie ile to kosztuje?), bez "darmowych" koncertów organizowanych przez miasta ("za darmo oczywiście"), no ile?

Dlaczego wpłacać powinno się z "potrzeby serca", ale jak nie dasz na wośp toś pisowiec, cham i prostak, a te dzieci to właściwie jakbyś sam gołymi rękami zabijał? Tysiące(!!!) innych fundacji, ale tylko na tą konkretną jest obowiązek wpłacania... Was to oczywiście nie zastanawia.

 

 

Ale PO robiła to na tyle subtelnie [;)] i nie na taką skalę, że nie dokonywała gwałtu na mojej inteligencji i nie grała na niskich emocjach ludu

To racja, a teraz dorżnijmy watahę ;)

 

EDIT: a propos tematu wątku. No i co, może to niewielka różnica, ale "akcja" miała miejsce w TVP Bydgoszcz, a nie TVP... cóż. Myślę, że jaro sam tam zadzwonił i kazał właśnie tam wyciąć to serduszko, bo Bydgoszcz tak się składa, jest bastionem pisu akurat...(wstawić co komu pasuje politycznie ;) ).

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żyje. Od stu lat. Słabo.

Wcale nie. To jest forum ludzi myślących co pamiętają historię trochę dalej niż odcinek serialu z ostatniego tygodnia. Koncepcja Mitteleuropy napędzała dwie wojny. Więc czemu nie miała być dalej realizowana ? Myślę że elity niemieckie tym różnią się od polskich że realizują sukcesywnie koncepcje słuszne dla swojego kraju. Jak myślisz czemu w Poznaniu mimo że VW ma olbrzymie fabryki to nie ma żadnego laboratorium badawczego ? Na forach upajacie się koncepcjami Kenesa czy Friedmana. Obaj nie żyją, czy to znaczy że nie żyją już ich koncepcjie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie, kto i kiedy dzieli na "nasi i oni"?

 

Manifestum non eget probatione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum ludzi myślących co pamiętają historię trochę dalej niż odcinek serialu z ostatniego tygodnia.

Który to chwyt z listy? 14? Nie zgadzam się z Tobą, więc nie jestem myślący.

Koncepcja Mitteleuropy napędzała dwie wojny

A przeprowadzkę montowni do Poznania spowodowało prawo Parkinsona, podobnie to samo prawo nie pozwoliło na przeprowadzkę R&D bo Helmut obronił swoją strefę wpływów przed Hansem. Żaden z nich nie knuje ku chwale wielkiej rzeszy, tylko chce mieć więcej władzy, pieniędzy i seksu ze wszystkimi kobietami dookoła.

Na forach upajacie się koncepcjami Kenesa czy Friedmana. Obaj nie żyją, czy to znaczy że nie żyją już ich koncepcjie ?

Przeciwstawiasz koncepcje ekonomiczne (utopie martwe już w momencie publikacji) makiawelicznym planom zniszczenia Polski przekazywanym z pokolenia na pokolenie? Zagrażają nam pogrobowcy krzyżaka Adenauera? Myślę, że rozpoznaję ten syndrom. Sam go mam. Za dużo Czterech pancernych i Stawki większej niż życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Manifestum non eget probatione.

Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radar

zamiast powielać ploty i żyć w błędzie, mógłbyś wykazać trochę staranności i samodzielności myślenia: http://www.wosp.org.pl/aktualnosci/rozliczamy-23-final-wosp

Jedna minuta liczenia a świat stanie Ci się radosny i przyjazny, a z Twojej świadomości zniknie jeden oszust.:)

 

I to trzeba Ci również uzmysłowić:

Ważne jest to czego nie widać- by Thikim

WOŚP zbiera pieniądze młodzieżą ;) i spektakularnie, przez co angażuje w dobroczynność miliony osób, którzy nigdy w życiu złotówki by nie darowały....z braku okazji do takiego czynu. I tę część narodu w dobroczynność wkręcił Owsiak. A ten szary człowiek przez złotówkę staje się altruistą! Czuje się lepszy bo stał się lepszy!!!:)

No a ile dzieciaków nauczyło się wolontaryzmu, to już nie do policzenia.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat.

 

Res ipsa loquitur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo tak to niestety jest. Zarabia sporo sam, zarabia i rodzinka, obecnie firmy dzieci "obsługują" WOŚP. Cóż, może jakby jasno powiedział, że się zarabia to ok, ale przecież on w ogóle, NIC! Żenada. Dlaczego akurat Wy uparliście się na wośp? Przecież jest tyle fundacji, wpłacajcie na inne, Dymnej czy jakąś tam? Dlaczego akurat ten "pan" został tak wypromowany (przypadek?)?

 

Myślę że powód dla którego WOŚP zbiera tyle kasy (i dlaczego ja zawsze ich wspieram) jest bardzo prosty w 2015r. w Polsce liczba noworodków wyniosła 369 308, większość z nich ma rodziny które ich odwiedzają jeszcze w szpitalu -przyjmijmy że będą to 4 osoby na noworodka, a uwierz mi nie da sie wejść do szpitala położniczego nie "potykając się" o sprzęt z serduszkiem WOŚP więc grono osób które widziały na co poszły ich pieniądze jest bardzo duże.

I szczerze osobiście uważam że jeśli ceną za istnienie tej fundacji ma być np. 12 tysięcy (które jest sumą bardzo dużą) na wynagrodzenia dla żony Owsiaka to jest do przyjęcia, a przyjemniej do przyjęcia bo robienie takich rzeczy za darmo porostu nie wychodzi. A sam system rozliczania fundacji jest klarowny i wiem, że pieniądze które przekażę na WOŚP podczas finału bedą w 100% przekazane a sprzęt medyczny, a w takim Caritas, który również wspieram bo jego efekty też widać, z przejrzystością rozliczeń jest kiepsko.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
"akcja" miała miejsce w TVP Bydgoszcz, a nie TVP... cóż.

 

Jako świadomy ignorant (nie oglądam telewizji, zwłaszcza tej narzucanej mi niezależnymi ode mnie opłatami) chciałbym jednak zapytać: czy TVP Bydgoszcz to jakiś niezależny, samorządny i niezależny od TVP byt?

 

Radar i Nihilo. Fajnie sobie piszecie (wyklikałem sobie, nawet ze zrozumieniem), ale czy ta prawna łacina (wolę, qr**, zwyczajną podwórkową) nie mogłaby być przez Was przełożona na bardziej zrozumiałą (wiem, trochę więcej pisania) na bardziej zrozumiałą dla przeciętnego forumowicza dyskusję?

Absentem laedit, qui cum ebrio litigat?

(piszę tak z głupia, by nikt nie napisał o dyskusji: asinus asino pulcherrimus…)

Ed. W pierwszym zdaniu świadomie przeciwstawiłem niezależność i niezależność od TVP. OBECNIE w "dziennikarstwie" wszystko wskazuje na to, że ma to sens. :)

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej, ja mu nie bronię zarabiać, ale

1. niech nie mówi, że nie zarabia

2. niech nie obraża tych, którzy mówią prawdę, że zarabia

3. zlecanie obsługi wośp rodzinie jest co najmniej moralnie wątpliwe.

 

 

 

...mógłbyś wykazać trochę staranności i samodzielności myślenia: http://www.wosp.org....y-23-final-wosp Jedna minuta liczenia

HAHAHA :)

Staram się nie korzystać z plotek, tylko z prawomocnych wyroków sądów (do sprawdzenia w parę minut: http://orzeczenia.zlotoryja.sr.gov.pl/content/$N/155010250001006_II_K_000358_2013_Uz_2014-09-29_001)

 

Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.

http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

Zresztą samo twierdzenie, że Owsiak "nie pamięta, że jest prezesem spółki" świadczy z kim mamy do czynienia.

 

 

jeśli ceną za istnienie tej fundacji ma być np. 12 tysięcy

Patrz wyroki sądów, nie "ładne" infografiki na stronie internetowej, zrobię Ci takie w 2h (żeby było ładnie)

 

 

WOŚP zbiera pieniądze młodzieżą ;) i spektakularnie

No zgadza się, bardzo spektakularnie. Szkoda, że pod przymusem odsądzenia od wiary, i dotyczy to również administracji publicznej. Przecież jednak nie każdy ma obowiązek coś dać.

 

Nie odpowiedzieliście mi na pytanie, dlaczego jest obowiązek? Kto nie daje ten z pisu, żeby gorzej już nie nazwać...

Drugie pytanie: skąd wiecie, że sprzęt, którego brakowało w szpitalach, a który został kupiony z kasy WOŚP, nie zostałby kupiony mimo to (jakby wośp nie kupił) ? Kwoty zebrane rocznie to około 50mln... mniej niż 0,1% rocznego budżetu NFZ.

Tak, czerwone serduszka na białych szpitalnych sprzętach prezentują się wspaniale. Rzucają w oczy.

 

Najlepsze są te tkliwe historie (jakże medialne!) o tych dzieciach co by nie przeżyły, gdyby nie Owsiak z fundacją. Zadaliście sobie pytanie, ile więcej dzieci można by rocznie uratować jakby Owsiak nie jeździł (fundacyjnym!) Land Roverem Discovery 4 a np Fabią? Auto niech ma, ale dlaczego za 250k? Przecież za różnicę można by kupić tyle sprzętu, co najmniej 15 pomp insulinowych! ILE DZIECI? Więc nie gadajcie głupot. Cwaniak to jest cwaniak i tyle. Wolontariusz nie kupuje auta klasy premium.

 

 

EDIT:

 

 

Jako świadomy ignorant (nie oglądam telewizji, zwłaszcza tej narzucanej mi niezależnymi ode mnie opłatami) chciałbym jednak zapytać: czy TVP Bydgoszcz to jakiś niezależny, samorządny i niezależny od TVP byt?

Absolutnie nie i ja tego nie usprawiedliwiam. Natomiast, rzuca to jednak trochę światła jak "zorganizowaną, odgórną, inspirowaną przez to sekciarsko-coś tam pis" była to akcja. A najlepsze te sugestie, że to wszystko przez jaro.  Napisałem wyżej co o tym sądzę.

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Jak napisałem wyżej, ja mu nie bronię zarabiać, ale

 

Radar, bez nerw. Chcesz parę cytatów z Caritasu? Myślę, że nie tędy droga…

Zgadzam się z Dexx, bo doskonale pamiętam pierwszych (bliskich mi) "rockandrolowców i hipiejów", którzy z radością serca zbierali kasę na dzieciaki do reklamówek

 

  1357776441_ahr11w_600.jpg

 

Rację ma TrzyGrosze, bo "jedynie słusznym pretendentom" do zbierania kasy na słabszych i nieprzystosowanych zwyczajnie du*ę urywa z zawiści. Przykro mi to mówić, ale to właśnie widzę w Twoich wypowiedziach. Mnie serce rośnie od serca innych. Nic więcej.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radar!!!

A Ty czytałeś to co linkowałeś!?

To był proces o zniesławienie Owsiaka wytoczony Wielguckiemu i przez Wielguckiego przegrany!

Komentarze Wielguckiego ( Matka Kurka) odchodzą od istoty rzeczy.

Radar, mniej emocji.:)

 

Ed

Radar, tam jest link do PDF-u z orzeczeniem sądu i to czytaj a nie konfabulacje skazanego.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radar, bez nerw.

 

 

Radar, mniej emocji. :)

Dlaczego sądzicie, że się denerwuję i próbujecie mnie uspokajać?

 

 

 

Rację ma TrzyGrosze, bo "jedynie słusznym pretendentom" do zbierania kasy na słabszych i nieprzystosowanych zwyczajnie du*ę urywa z zawiści. Przykro mi to mówić, ale to właśnie widzę w Twoich wypowiedziach. Mnie serce rośnie od serca innych. Nic więcej.

Mylisz się. Jeszcze raz powtarzam. Ja nikomu nie zabraniam zarabiać, ale uczciwie (przejrzyście). Czerpcie z mądrości ludowych, nie darmo przetrwały tyle lat/wieków: "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane".

To, że "inni kradną" nie oznacza, że On też może, tylko, że wszystkim powinno się to ukrócić.

 

 

 

To był proces o zniesławienie Owsiaka wytoczony Wielguckiemu i przez Wielguckiego przegrany! Komentarze Wielguckiego ( Matka Kurka) odchodzą od istoty rzeczy.

No właśnie. Tyle w kwestii "samodzielnego myślenia" (i czytania ze zrozumieniem), niestety Twojego TrzyGrosze. Jak wyżej napisałem, to cytat z uzasadnienia wyroku, a nie komentarz Wielguckiego.

Na tym cała zabawa polega, Owsiak/media Wam przedstawiły sprawę i wierzycie, bez refleksji, a dałem bezpośredni link do wyroku, ale nawet minimum wysiłku nie chce się włożyć.

 

Tak, to był proces przeciwko Wilguckiemu, tak przegrał, ale:

1. Dla każdego myślącego człowieka "sukces" Owsiaka to Pyrrusowe zwycięstwo, bo to proces o zniesławienie o określenie "hiena cmentarna" tylko i wyłącznie. Sąd nie zakwestionował dowodów Wielguckiego (patrz cytat uzasadnienia wyżej)

2. Tam są jeszcze inne wyroki przeciw Owsiakowi. Odważycie się wyjść z "bezpiecznej psychicznej bańki" i sprawdzić jak wygląda prawda?

 

A propos łaciny i dyskusji. Czasami na prawdę warto przeczytać/posłuchać wywiadu/przemówienia bez "medialnej korekty" żeby wyrobić sobie pogląd samemu. To tak o sorcie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...