Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Chcą wyrugować Platona i Kartezjusza, bo byli biali

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astro

 

 

Twoje nadinterpretacje powinny być legendarne. Podobnie jak wizje

 

 

Piszę o tej Twojej zdolności wykrywania dzieci ofiar pedofilów, którą się tu kiedyś raczyłeś pochwalić.

 

Nie wiem co (nie jestem psychiatrą), ale z pewnością coś Ci odpier*ala. Martwię się, bo zapewne niektórzy forumowicze oczekiwali, że coś na forum jednak wniesiesz. Obecnie wygląda, że wnosisz gumofilce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewicowe uwielbienie dla mniejszości na pstrym koniu jeździ. Raz to LGBT a raz islam.

Jakie uwielbienie złośliwie sugerujesz? Obrona słabszych jest wpisana w etos lewicy.

Prawicowcy, ze swoją postawą indyferentną, po prostu nie widzą problemów mniejszosci i stosują taktykę spychologii.

Przykład postawy prawicowca:

Nie zbawię całego świata, wystarczy mi jak się zajmę swoją rodziną.

Ale ze starań lewicy, to się ponabijam:

(zwłaszcza w lewicowych środowiskach które dużo gadają na tematy homo, feme, itp.ale jak przychodzi do stosunku to siada przed telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Taka możliwość istnieje. Jeśli jej nie posiadasz to być może jest to kwestia ilości postów jakie napisałeś.

 

Przykład postawy prawicowca:

Dzięki :)


 

 

Obrona słabszych jest wpisana w etos lewicy.

Jaka obrona? Robienie kasy na słabszych, zdobywanie stanowisk na słabszych, upychanie własnej rodziny na tych stanowiskach, budowanie swojej masy wyborczej w postaci biedoty - to jest etos lewicy :)

 

No i oczywiście podstawowy etos (ale wspólny z prawicą, bo każdy do tego dąży) - zastąpienie nie swojej elity - swoją :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wnoszę petycję do właścicieli tego portalu, aby stworzyli możliwość plusowania i minusowania poszczególnych komentarzy

Wnoszę kontrpetycję, żeby niczego nie zmieniać :P Tak jak jest jest dobrze;)) Nie ma obowiązku czytać dyskusji Thikima i Astro;)) Ja tak robię;)) Wczoraj doczytałem do końca co mieli sobie do powiedzenia (pod koniec już nawet z pewnym wewnętrznym oporem, więc nawet nie pamiętam co tam było), a od dzisiaj dalszy ciąg sobie odpuszczam :P Podobnie zresztą robiłem z niektórymi innymi wątkami ;))) Proste i skuteczne ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komentarze można minusować i plusować :huh: a dokładniej "negatywować" :D i "pozytywować". Tam są takie strzałki białe na zielonym i czerwonym tle.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obrona? Robienie kasy na słabszych, zdobywanie stanowisk na słabszych, upychanie własnej rodziny na tych stanowiskach

Niesprawiedliwe. To akurat cecha polityków jako takich. Politykami zostają osoby o pewnych cechach osobowości i nie są to cechy powszechnie uważane za zalety. Lewa, prawa, nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe zgodzę się z Tobą Jajcenty.
Etatyzm to nie jest cecha prawicy. I każdy polityk który chce mienić się prawicowym musi być przeciwnikiem etatyzmu. Etatyzm to cecha lewicy.

Owszem. Dobór kadr politycznych jest wszędzie negatywny, bo wygrywa ten bardziej bezwzględny i podstępny, z nieuczciwie zgromadzonymi zasobami i popierany przez przestępców.

Niemniej takie rzeczy jak etatyzm są typowo lewicowe.
Cały podział mieści się w odpowiedzi na pytanie: czy bardziej decyduje o życiu Kowalskiego Kowalski czy urzędnik.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I każdy polityk który chce mienić się prawicowym musi być przeciwnikiem etatyzmu. Etatyzm to cecha lewicy

Czymś się muszą różnić. Na przykład poglądami na państwo. Ale nepotyzm, kumoterstwo i korupcja, to wspólna cecha.
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym oczywiście się już zgodzę. Tylko że jak jest mały etatyzm, jak państwo zajmuje się małą ilością rzeczy to mało jest miejsca na nepotyzm, kumoterstwo i korupcję :)

Zupełnie inne są możliwości marnowania i kradzieży gdy:

urzędników jest 50 tys., budżet wynosi 100 mld

niż gdy:

urzędników jest 1 mln, budżet wynosi 800 mld.

A tak z grubsza można by oszacować państwo wolnościowe kontra etatystyczne dla takiego kraju jak Polska.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obrona? Robienie kasy na słabszych, zdobywanie stanowisk na słabszych, upychanie własnej rodziny na tych stanowiskach, budowanie swojej masy wyborczej w postaci biedoty - to jest etos lewicy :)

No i oczywiście podstawowy etos (ale wspólny z prawicą, bo każdy do tego dąży) - zastąpienie nie swojej elity - swoją :)

Ty tak wszędzie, tylko patologię widzisz? ;)

Jin Yang, nie ma róży bez kolców, ognia bez dymu, po nocy przychodzi dzień, po burzy świeci słońce.:)

Zło jest immanentną cechą rzeczywistości ale Twojego świata nie musisz na nim opierać, ponieważ ( informuję Cię :) ), jest zawsze druga strona medalu: większa.

Przy okazji przypomnienia Tobie o istnieniu lepszej rzeczywistości, przypomnę Ci pierwotne idee lewicy i prawicy:

Prawica: zachowawczość, utrzymanie przywilejów, szacunek dla tradycji i hierarchii, itp

Lewica: dążenie do równości, wolności i sprawiedliwości społecznej, itp

Porównywanie lepszości obu opcji jest bezsensowne: obecna cywilizacja ( najlepsza w historii ludzkości!!! :D ) została zbudowana czerpiąc z obu propozycji, pomimo istnienia tu i tam patologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty tak wszędzie, tylko patologię widzisz?

Nie, ale jak piszę o patologii to nie piszę o cnocie :) żeby nie zamieszać.

 

 

Przy okazji przypomnienia Tobie o istnieniu lepszej rzeczywistości, przypomnę Ci pierwotne idee lewicy i prawicy: Prawica: zachowawczość, utrzymanie przywilejów, szacunek dla tradycji i hierarchii, itp Lewica: dążenie do równości, wolności i sprawiedliwości społecznej, itp

Tak ale nie do końca ;) Z tego okresu wzięła się terminologia. A później np. liberałowie przeszli z lewa na prawo :) A jeszcze później lewica stwierdziła że słowo "liberał" jest fajne i zaczęła się tak nazywać co do tej pory wywołuje nieporozumienia.

Tak więc owszem, czas rewolucji to czas powstania nazwy prawica i lewica. Jak każdy jednak nowo powstały ruch zarówno lewica jak i prawica zmieniały się.

Bo gdy ludzie uzyskali jakąś część wolności to liberałowie stwierdzili że oni chcą ten stan utrzymać (stali się konserwatystami) i przeszli na prawą stronę. A po stronie lewej została część która chciała dalszej rewolucji.

W tym czasie nie było już takiego wyboru jak w czasie Rewolucji Francuskiej. W zasadzie nie było już tej prawicy która była w 1789. Podział na stany mocno przyblakł.

Zaraz potem pojawiły się ruchy jeszcze bardziej skrajne takie jak różne partie socjalistyczne i komunistyczne, a najpiękniej wyraził te idee Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili mówiąc: "W miarę postępów w budowie socjalizmu, walka klasowa zaostrza się" ;)

Ludzie mają zasadniczo ustalone poglądy. Jak wahadło historii się przechyla w którąś stronę to albo z lewej albo z prawej pozostaje większość.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech..., żadnych kontrowersji, więc nie będę polemizował.:(;)

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie, żeby to skomentować, ale nie wiem jak. Bo jak komentować absurd?

 Ja bym skomentował tak: "... a wody płyną..."

Nie dziękuj za szybko :) To że dzieci są nie oznacza że będzie na emeryturę dla Ciebie :P

Można też zrobić wiele kopii i dbać o nie :) (może nie całe życie).

 

 

Coś w tym jest. Ale nie do końca. Bo nie tylko darwinowsko przekazuje się "siebie" :)

Co do tej strategii to był taki film:

"Bardzo trudno jest się zdecydować na dziecko. Musimy zaczekać na odpowiedni moment"

i

"Cholera jasna znowu jestem w ciąży. Za dużo mamy tych cholernych dzieciaków"

I dlatego monotonicznie nawiążę do:

ważna jest wiara. Bo bez wiary człowiek nawet mając IQ =300 nie zrobi jednego kroku naprzód. Ba, im większe IQ tym większa wiara jest potrzebna, bo tym więcej człowiek widzi zagrożeń dla swoich decyzji. Tym trudniej jest mu podjąć decyzję. Zwierzę wiary nie potrzebuje bo ma prosty proces decyzyjny, człowiek o niskim IQ potrzebuje jej niewiele, ale im większe IQ tym większa wiara jest potrzebna bo tym trudniejszy jest proces decyzyjny.

A wierzyć można oczywiście w różne rzeczy, nawet spagetti. Byle prawdziwie wierzyć ( a w spagetti raczej mało osób wierzy prawdziwie :) )

Stając się ludźmi musieliśmy ewolucyjnie skompensować wpływ umysłu wiarą. Jakbyśmy tego nie zrobili to byśmy jako gatunek już dawno padli.

Można iść za taką optyką. Można też przyłożyć ucho gdzie indziej. Tak czy owak, faktem jest, że ważna jest wiara... no i jeszcze to, w co... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ech..., żadnych kontrowersji, więc nie będę polemizował.

Kiedyś jakiś doktor :D ale taki mocniejszy doktor :D zadał mi pytanie.
Odpowiedziałem z uśmiechem na twarzy. Zasępił się i mówi: Pan to powinien politykiem zostać, ani Panu zaprzeczyć nie można ani się zgodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

ani Panu zaprzeczyć nie można ani się zgodzić

 

Jak spoglądam na pomidorka/ ziemniaka/ selera przed pokrojeniem, to myślę o nim to samo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to personifikowanie pomidora, ale przyzwyczaiłem się już do Twoich dziwactw. Starego człowieka nie da się raczej zmienić :)

Ale powiedz: dalej masz te super zdolności (którymi się tu chwaliłeś) polegające na tym że dzieci molestowane seksualnie krzyczą na Twój widok?

Edytowane przez thikim
  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Dziwne to personifikowanie pomidora, ale przyzwyczaiłem się już do Twoich dziwactw.

 

Pomidor? Niech będzie. Zbyt wielu różnic między nim a politykiem prawicy/ lewicy nie widzę.

 

Ale powiedz: dalej masz te super zdolności (którymi się tu chwaliłeś)

 

Thikim, teraz będzie od serca. Weź Ty się je*nij w łeb. Jak nie pomoże to powtórz (może z pomocą pomidorka?). Wiem, odpowiedziałem zbyt łagodnie w stosunku do Twoich zamiarów, ale ostatnio (jeśli o mnie chodzi) bladziutko wypadasz jako prowok z zamiłowania.

Kończę już tę idiotyczną dyskusję z Tobą. Jeśli będziesz miał problem z alfabetem fizycznym, to daj znać. Chętnie pomagam słabszym i nieprzystosowanym.

Edytowane przez Astro
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o spokój i pisanie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...