Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Bezpłatny Windows 10 dla każdego

Recommended Posts

Użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8 wciąż mogą bezpłatnie zaktualizować je do Windows 10. Co prawda 29 lipca ubiegłego roku upłynął oficjalny termin, w którym Microsoft udostępniał za darmo swój najnowszy OS, wciąż jednak istnieją proste sposoby, by bezpłatnie stać się właścicielem tego systemu. A koncernowi z Redmond najwyraźniej to nie przeszkadza.

Microsoft oferuje bezpłatny Windows 10 tym osobom, które korzystają z takich technologii jak lupa czy głosowe odczytywanie treści z ekranu. Rozwiązania te przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Każdy, kto posiada Windows 7 lub Windows 8 i korzysta z takich narzędzi, może bezpłatnie pobrać Windows 10. Naprawdę każdy, gdyż Microsoft w żaden sposób nie sprawdza, czy rzeczywiście korzystamy z lupy lub lektora. Jeśli więc chcemy zaktualizować nas OS do Windows 10 wystarczy odwiedzić witrynę Microsoftu i kliknąć przycisk "Upgrade now". Nie może być prościej.

Innym znanym i działającym sposobem na zainstalowanie Windows 10 jest wpisanie ważnego klucza Windows 7 lub Windows 8 podczas instalacji Windows 10.

Osoby, które tylko tymczasowo potrzebują Windows 10 na przykład do testów, mogą zainstalować ten system na maszynie wirtualnej. OS co jakiś czas będzie upominał się o wprowadzenie klucza aktywacyjnego, jeśli jednak potrzebny jest on nam na chwilę, to komunikaty takie nie będą zbyt irytujące. Ponadto możliwe jest też bezpłatne pobranie działającej przez 90 dni wersji Windows 10 Enterprise.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat przedwczoraj próbowałem zainstalować W10 na maszynie wirtualnej. Za chińskiego boga nie chciało - po reboocie prędzej czy później robiło niebieski ekran. Dziwne było to, że nie dało się zainstalować nawet klonie działającego obrazu z W10, który rozdaje MS. Na szczęście, W7 ani XP nie robią takich hec, a programy dla których muszę używać VirtualBoxa lepiej działają na starszych systemach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trzymam w wirtualu XP.

Ale może i już czas przejść na Windows10 :) bo się pluje że nie obsługiwany jest.

Edited by thikim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, czy są jakieś informacje odnośnie tego, co można po tym cheacie bezpiecznie zainstalować z fixów, a których się wystrzegać? Bo jedyne co wszędzie jest trąbione, to metoda, a szczegółów brak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...