Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zbliżeniowe wspomaganie

Rekomendowane odpowiedzi

Amsterdam testuje kurtki dla żebrzących z opcją płatności zbliżeniowej.

Tutejsza agencja reklamowa N = 5 stworzyła kurtki z wszytym czytnikiem kart oraz ekranikiem LCD, który wyświetla instrukcję obsługi. W ten sposób można komuś przekazać 1 EUR.

Ludzie mają przy sobie coraz mniej gotówki. Poza tym, jeśli dasz bezdomnemu pieniądze, nie wiesz, na co je przeznaczy. Kurtka rozwiązuje te problemy. Ustalona drobna suma trafia na konto, którym zarządza schronisko dla bezdomnych. W Holandii w wielu takich ośrodkach trzeba zapłacić 5 euro za noc. Resztę datków można przeznaczyć na inne cele, np. kursy zawodowe czy przyszły czynsz.

Możemy zaoferować bezdomnym coś więcej niż ciepłe Święta. Dajemy im perspektywy - podsumowuje Jan Jesse Bakker, projektant kurtki.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księciuniu, pin i zielony  :D Ewentualnie zbliżeniowo.

 

Ustalona drobna suma trafia na konto, którym zarządza schronisko dla bezdomnych.

Tu jestem za, dobry pomysł.

 

 

W ten sposób można komuś przekazać 1 EUR.

Chyba że ktoś przerobi dla niego czytnik, żeby domyślnie pobierał kwotę np. 5EUR.  ;)

Ewentualnie zmiana konta docelowego. Twórca przeróbki przy okazji będzie pobierał sobie haracz.
Wiem, wiem. Są zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę. Świat za 20 lat. Podchodzi bezdomny z kasą fiskalną i terminalem płatniczym :D Jak urzędnicy każą to będzie musiał się dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...