Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

EPA uznaje, że szczelinowanie hydrauliczne może zanieczyścić wodę

Rekomendowane odpowiedzi

W opublikowanym wczoraj raporcie amerykańska Agencja Ochrony środowiska (EPA) uznała, że ropa i gaz wydobywane metodą szczelinowania hydraulicznego mogą w pewnych okolicznościach zanieczyścić źródła wody pitnej. We wstępnej wersji raportu EPA stwierdziła, że nie istnieje "systemowe zakrojone na szeroką skalę" zagrożenie ze strony tej technologii. Wersja ostateczna różni się więc znacząco wnioskami.

Najnowszy raport stworzono po ponad pięciu latach badań. Mimo tak długotrwałych prac doradca naukowy EPA Thomas Burke zauważa, że poważne braki w danych utrudniały ocenę. Raport nie przynosi definitywnych odpowiedzi na wiele pytań, jednak władze lokalne, przemysł wydobywczy i lokalne społeczności mogą opierać się na nim przy podejmowaniu bardziej świadomych decyzji odnośnie szczelinowania.

Dokument cieszy obrońców środowiska, tym bardziej, że obejmujący za kilka tygodni władzę Donald Trump zapowiedział zniesienie wielu przepisów ograniczających możliwość wydobywania surowców naturalnych i ogłasza nową epokę paliw kopalnych.

Raport został skrytykowany przez przedstawicieli przemysłu wydobywczego, którym - co oczywiste - znacznie bardziej podobała się jego wstępna wersja. Jeśli szczelinowanie hydrauliczne stanowiłoby poważne zagrożenie dla źródeł wody pitnej, to uzyskane przez EPA dane by to wykazały. A nie wykazują - mówi rzecznik prasowy grupy Energy in Depth Katie Brown.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Ergo, niby masz rację, ale gdybyś zechciała, to zobacz na:

 

 

Donald Trump zapowiedział zniesienie wielu przepisów ograniczających możliwość wydobywania surowców naturalnych i ogłasza nową epokę paliw kopalnych

 

Nie wiem co to będzie za nowa era (oby nie "dobra nowa era" ;)), ale w praktyce amerykańscy "ekoterroryści" już nie żyją (albo zostaną niedługo rozstrzelani; przynajmniej drobnym drukiem ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa era paliw kopalnych jak najbardziej ale tylko jeśli chodzi o uran i tor :)
 

Edytowane przez KacperM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

oby nie "dobra nowa era"

Jak nie, jak tak :D ogólnoświatowa dobra era :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Jak nie, jak tak :D

 

Jak tak, jak nie, choć właściwie nie wiem… :(

Nie przewiduję przyszłości jak Ty. Jeśli Twój idol zrealizuje to, co zapowiadał w kontekście "surowców naturalnych", to przewiduję, że jednak na ropie stracisz. ;)

 

 

 

ogólnoświatowa dobra era :D

 

Już się skończyła (skoro myślisz o zyskach)? ;)

Drzewiej mawiano, że dobre złego początki… (Hitler, by dalej nie rozwijać :D; nie zamierzałem spełniać kryterium, o którym już niejednokrotnie było ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Twój idol zrealizuje to, co zapowiadał w kontekście "surowców naturalnych", to przewiduję, że jednak na ropie stracisz.

Różnica pomiędzy nami jest taka że ja widząc wybory (czyli film, w Polsce ze słabymi aktorami, w USA z lepszymi aktorami) zdaję sobie sprawę że to film. A Ty w to wierzysz :D (co oni tam mówią i co obiecują).

To co obiecują jest mało ważne bo jak jest napisane:

 

Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?

czyli szanse realizacji są małe. Natomiast to co obiecują świadczy o tym jacy są. I to jacy są jest istotne.

A z idolem to przesadzasz. Wypraszam sobie. W dziedzinie ekonomii i polityki ja tylko Gwiazdowskiego uznaję za idola ;) (chociaż w polityce jest dużo słabszy niż w ekonomii, właściwie może tylko w ekonomii).

https://youtu.be/Q6hP_Iz0wck?list=PL3E84NV0oUp0G4pBPl5ci9OYq2J4Aw716

Twój ruch :D

 

 

Nie przewiduję przyszłości jak Ty.

Przewidujesz masę rzeczy jak każdy człowiek w życiu :)

Są ludzie co żyją przeszłością. Są ludzie co żyją chwilą. I są ludzie tacy jak ja którzy są skupieni myślami na tym co będzie :)

Tylko tyle.

Faktem jest że największe sukcesy uzyskują ci co przepowiadają rzeczy przeszłe :)

Czyli np. w roku 2016 ktoś pisze że przewidział 10 lat temu że w 2015 wygra Duda :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Różnica pomiędzy nami jest taka że ja widząc wybory […] zdaję sobie sprawę że to film

 

Różnica między nami jest taka, że ja potrafię liczyć (nawet dość sprawnie), a Ty nie. Również taka, że dla mnie wszystko jest filmem. :D

 

 

 

Przewidujesz masę rzeczy jak każdy człowiek w życiu

 

Owszem, moje kury żyją. ;)

 

 

 

Czyli np. w roku 2016 ktoś pisze że przewidział 10 lat temu że w 2015 wygra Duda 

 

Słyszałeś o kimś, kto 10 lat temu to przewidział i zrobił na tym kasę? ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widząc wybory (czyli film, w Polsce ze słabymi aktorami, w USA z lepszymi aktorami) zdaję sobie sprawę że to film.

Alegoria o tyle trafna, że ta komedia przechodzi w tragedię, a mierni aktorzy plusami* kupują sobie klakierów.

 

*-+

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...