Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Nowe badania podważają dotychczasową wiedzę o ciemnej materii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2020 o 00:27, peceed napisał:

Fizyka nie pojawia się na phys.org (to taki pudelek) tylko na arxiv.org.

Może to i pudelki, ale czas na tą zabawkę mam bardzo ograniczony, inne też są, a do tego wiszę na dosyć kapryśnym radiołączu, no i takie pudelki różne są bardzo przydatne, bo wcześniej czy później wszystko co ciekawe na nich się pojawia. To filtr, całkiem niezły. Na arXiv wchodzę kiedy szukam konkretnych tekstów. A poza tym to, co faktycznie warto by było przeczytać, może nie tam siedzi, a gdzieś po viXrach i ichnich pudelkach się pęta. Kto wie...
 

W dniu 4.06.2020 o 00:27, peceed napisał:

Kontynuując to rozumowanie to może gdyby nie kwantomania to może odkrylibyśmy coś nowego :P Gryziński, Heim quantum theory.

Do Gryzińskiego i Heima bym struniarstwo dodał,  no ale aż taki złośliwy nie bedę ;)
 

W dniu 4.06.2020 o 00:27, peceed napisał:

Coś czuję że się nie dogadamy.

A musimy się dogadać? Nudniej się zrobi...
 

W dniu 4.06.2020 o 00:27, peceed napisał:

Jeśli struny kłócą się z czyimś poczuciem estetyki albo zabrały mu cukierka (lub granta), lub komuś tylko przyśniło się, że zabierają mu cukierka (lub granta), to ja nic nie poradzę w takiej sytuacji.

No nie poradzisz. Nie warto nawet próbować. Na trajektorie pozapętlane albo wsteczne nie chce mi się wchodzić. Czy te które mi się podobają są właściwe? Nie wiem, na razie nieźle się sprawdzają, ale co dalej, to się okaże, chociaż wątpię czy tego dożyję :D
 

W dniu 4.06.2020 o 00:27, peceed napisał:

Ba, można nawet matematycznie udowodnić że nie jest w stanie odtworzyć naszych praw fizyki, jeśli nie jest w stanie.

Echch, matematyka... niezłe narzędzie, ale można się nim też nieźle w paluch upier...., bo rzeczywistość może naszą matematykę mieć... no właśnie tam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do miłośników stringów i innych egzotycznych teorii mam jedno proste pytanie - odtwórzcie najprostsze, najbardziej podstawowe oddziaływanie: elektromagnetyzm, lagrangian F_munu F^munu, no nie da się prościej.

W najprostszej sytuacji: pusty wszechświat z elektronem i pozytronem. Powinno wyjść przyciąganie Coulombowskie. Modele solitonowe od tego wychodzą.

Zadałem takie pytanie gościowi od geometrii nieprzemiennej, odpowiedział że ciekawe ale zdecydowanie za trudne dla nich. Byłem ostatnio na wykładzie Wolframa u stringowców (nagranie: https://pandora.infn.it/public/28abf5 ) próbującego zrobić teorię wszystkiego rysując grafy i machając rękami. Na pytanie o cząstki jeszcze pomachał rękami, ale pytanie o elektromagnetyzm zignorował (zadałem dwa razy na chacie).

Czy jakiś miłośnik stringów jest w stanie konkretnie pokazać najprostszą sytuację z najprostszym oddziaływaniem - że rzeczywiście wychodzi Coulomb dla dwóch naładowanych cząstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jarek Duda napisał:

W najprostszej sytuacji: pusty wszechświat z elektronem i pozytronem. Powinno wyjść przyciąganie Coulombowskie.

Hmm... albo tylko błysk gamma w nieokreślonej x3t. Sorki, ja tylko tak sobie na szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...